köpek eğitimi

Yavru Satılık Kangal Köpekleri

Paylaş
 

Köpek sahibi olmak isteyen kişilerin ilk olarak amacının belli olması gerekir. Örneğin; evde, bahçede, doğa sporlarında, avcılıkta, bekçilik vb. durumlar için köpek sahibi olunabilir. Köpek ırkları bu özelliklere göre farklı farklıdır. Kangal köpekleri daha çok bekçilik ve avcılık için kullanılan türlerdir. Daha çok savunma, koruma ve sahiplenme iç güdüsüne sahip olan ırklardır. Kangal köpeği almak ve yetiştirmek için yavru yaşlarda sahiplenmek gerekir. Ülkemizde Sivas şehrinde üretimi sağlanan bu ırk, soğuk ve sert hava koşullarına dirençli bir canlıdır.

Kangal Köpeği Nereden Satın Alınır?

Yavru satılık kangal köpekleri için satış yapılan yerler barınaklar, hayvan sevenler derneği, köpek çiftlikleri ve internet üzerinde oluşturulmuş güvenli internet sitelerinden bulmak mümkün. Gerçek ve has ırkları Sivas çiftliklerinde yetiştirilir. Soğuk iklim bölgesine alışık olan bu cinslerin sıcak hava ikliminde yaşamaları pek kolay olmaz. Bu yüzden kangal köpeği satın alırken yaşanılan coğrafi bölgenin hava şartları göz önünde tutulması gerekir.

Yavru satılık kangal köpekleri ev içinden çok, dış mekan ve doğa ortamında yaşamını sürdürür. Sürü koruyuculuğu ve çiftlik savunması yapan kangal köpeklerinin yavru olarak satın alınmak istendiğinde fiyatları normale göre biraz daha artacaktır. Belli bir fiyat aralığı olmayan bu ırkların yaşları ve kas yapıları önemlidir. Yetişkin bir kangal köpeği satın alınırken bu iki önemli faktöre dikkat edilmesi gerekir. Satın alınacak yerlerin eğitimlerine ve beslenme şekillerinin incelenmesi gerekir.

Kangal Köpeği Bakımı ve Beslenme Şekli:

Yavru satılık kangal köpekleri sahiplenen kişilere düşen diğer bir görevde beslenme ve bakım işlemlerdir. Soğuk hava koşullarına elverişli olan bu ırkların sıcak iklimlerde yaşaması zordur. Bu durumdan kaynaklı olarak sıcak bölgelerde yaşayanlar kangal köpeği yavruları için gerekli tüy bakımı ve günlük gezinti işlemini yapmaları gerekiyor. Yavru kangal köpeklerinin beslenme şekli küçükten belirlenir. Bu canlıların yavru iken beslenme şekilleri nasıl olursa, yetişkin çağına geldiklerinde de aynı şekilde devam eder.

Yavru kangal köpeklerinin bakımları boyun ve göğüs bölgesinde olur. Bu ırkları ortaya çıkaran en önemli özelliği bu bölgelerinde kas ve güçlü duruşudur. Kangal köpekleri savunma ve koruma güdüsü ile gerektiğinde dışarıdan gelen zararlı saldırılara karşı kendini korumak için atılgandır. Kendisini koruyacağı en etkili bölge göğüs ve boyundur. Bu bölgelerin bakımı günlük olarak yapılmalıdır.

Yavru Kangal Köpek Fiyatları Nelerdir?

Yavru satılık kangal köpekleri fiyat olarak değişiklik gösterir. Üretim bölgesinden alındığında fiyatlar daha uygun olacaktır. Üretim yerinden alınan ırkların birleşmesi ile Alman kurtları ortaya çıkar. Bu iki ırkın yavru iken satın alınması daha uygun fiyatlarda müşteriye satılır. Fakat yetişkin bir kangal köpeğinin eğitim ve itaat kurallarına uyumuna bakıldığında özellik sahibi ise fiyatlarda artış görülür. Üretim yerinden alınma durumlarında kişilerin giderek kendileri almaları gerekir. Ya da yavrunun sahiplenileceği yerden sahibinin olduğu bölgeye ulaşım araçları ile gönderilir. Yavru kangal köpekleri küçük yaşlarda iyi bir eğitim aldıktan sonra, yetişkinlik çağına girdiklerinde fiyatları artar. Bu ırkların satın alınma nedenlerine bakıldığında bekçilik faktörü öndedir.

Fiyat aralıklarına bakıldığında yavru ve yetişkin olarak bakılır. Barınaklardan alınan kangal köpekleri için herhangi bir ücret talep edilmez. Aynı zamanda köpek çiftliklerinde bu ırkların sahiplenilmesi için gerekli projeler başlatılmıştır. Buralara giderek yavru ya da yetişkin bir kangal köpeği sahip olunabilir. Bu canlıların yaşam alanları soğuk iklim olmasından dolayı yaşayacakları yerler serin olmalıdır. İnternet sayfalarında köpek sahiplenme siteleri vardır. Buradaki kişilerden yavru satın almak ve ücretsiz sahiplenmek mümkün.

Bu yazı 574 kere okundu.
Etiketler:
Kangal
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu