köpek eğitimi

English Setter Köpek Eğitimi İstanbul

english-setter-kopek-egitimi
Paylaş
 

English Setter köpek eğitimi; evcil hayvan dostları tarafından en çok istenen ve benimsenen hayvanlar için vermesi keyifli konular arasında yer alıyor. İnsanlarla ve diğer canlılarla uyumu kendine hayran bırakırken, atletik bedeni ve uzun kulakları ile sevimli ırklardan biridir. Ev yaşamına müsait özellikleriyle sahiplerine bağlılıkları aradaki iletişimin kuvvetli olmasını sağlar.

Setter ırkının mensubu olan English Setter, avcılık yeteneği ile ön plana çıkar ve kuş avlamaktan keyif aldıkları ile bilinirler. Dünya’ da ve ülkemizde evcil köpek tercihinde en ön sırayı bu ırklar kapıyor. Sevilmekten ve yoğun ilgiden mutlu oldukları kadar kendileri de sevdiklerine ilgi göstermekten hoşnut olurlar.

English Setter Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

English Setter köpek eğitimi ve fiziksel özelliklerinde en çok atletik vücutları ve esnek yapıları ile dikkatleri üstüne çekiyor. Vücudunda bulunan tüylerin büyük kısmı orta uzunlukta ve serttir, bacaklarına doğru inen tüyler ise daha uzun boydadır. Tüylerinin rengi kahverengi, beyaz ve gri gibi renklerde olur ve irili ufaklı benekler bu ırkları diğerlerinden ayıran başlıca özelliklerindendir.

Sevecen ve meraklı olmaları English Setter köpeklerinin gün içinde sürekli enerjik bir hal içinde olmalarına neden oluyor. Sosyal becerileri yüksektir ancak itaatkârlık konusunda yetersiz kalırlar. Kötü huyları arasında sayılabilecek havlama ve toprağı eşeleme gibi davranışları da mevcuttur.

English Setter Köpeklerin Bakımı ve Beslenmesi

English Setter köpek eğitimi için geniş arazi ideal olanıdır. Bu sayede yoğun egzersiz ihtiyaçlarını da en iyi şekilde karşılayabilirler. Sağlık konusunda önemli sıkıntıları yoktur. Tüylerinin parlak ve sağlıklı kalması için gün içinde sık sık taranması gerekir. Kalıtsal rahatsızlığı mevcut olarak dünyaya gelmiş olan Setter ırkı için uygun ve kaliteli mama tercihinde bulunulmalıdır. Aksi halde yanlış mama tercihinin alerjik reaksiyon gösterme ihtimali yüksektir.

Yaşam alanı olarak imkânı olan köpek sahipleri için bahçeli büyük evlerinin olması köpeklerinin konforu ve hareket ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak yerlerdir. Ancak apartman yaşamına da adapte olmakta güçlük çekmezler, temel itaat eğitimleri ile mutlu ve uyumlu bir şekilde yaşamlarını sürdürürler.

English Setter Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?

English Setter köpek eğitimi sürecine ne kadar hızlı giriş yapılırsa sosyal aile yaşamına uyum sağlaması o kadar hızlı olur. Yavruyken ilk itaat eğitimlerinin verilmeye başlaması tuvalet eğitimi ile birlikte epey yol kat edilmesini sağlar. Son yılların gözde köpek ırklarından biri olarak, bakım ve eğitimleri hakkında ne kadar bilgi ve deneyim sahibi olunursa yaşam standartlarının iyileştirilmesi de o kadar iyi olur. Daha önce Setter cinsi köpek beslemiş olanların tercih etmeleri karşılıklı konfor alanlarının çokluğu içinde önemlidir.

Verilen sorumlulukları yerine getirme konusunda hevesli olan English Setter, yeterince ilgi ve şefkat çerçevesinde tüm hünerlerini sergilemeye hazırdır. Onların yetenek ve isteklerinin dışında yüksek beklentilere girmek onları huzursuz edeceği için, eğitim öncesi uzman görüşü ile beklentilerin en doğru şekilde belirlenmesi gerekir.

English Setter Köpekler Hangi Eğitimleri Alabilir?

English Setter köpek eğitimi; gösterilen emeğin karşılığını en üst düzeyde alınabilecek ırkların başında geliyor. Komutları sabırla bekler ve kendisi ile oyun oynanmasından büyük keyif alırlar. Bu nedenle tuvalet ve sosyalleşme eğitimlerinin oyun kapsamı içerisinde geçmesi verimlilik açısından fayda sağlar.

English Setter cinsi köpekler için temel ve ileri itaat eğitimlerini başarıyla tamamlamak çok kolaydır. İnsancıl yapıları gereği sahipleri ve eğitimleri ile kısa sürede ideal ilişkiyi kurabilir ve eğitilmeyi mümkün hale getirir. Profesyonel köpek eğitim merkezimizi ziyaret edebilir ve uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerin içeriği hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazı 236 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu