köpek eğitimi

İstanbul Fatih Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpek eğitimlerinde tercih edilmesi gereken en doğru yol bir köpek eğitim merkezi ile çalışmaktır; çünkü eğitim merkezlerinde görev yapan uzmanlar, birçok ırk ve cinsteki köpek eğitimleri ile tecrübe kazanmış profesyonel eğitmenlerdir. Bu sebeple köpek sahipleri köpeklerini eğitmeye çalışarak olumsuz sonuçlara sebebiyet vermeden önce uzman bir eğitmenden yardım almalıdır. İstanbul Fatih Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenleriyle köpek sahiplerini eğitimlerle ilgili bilgilendiriyor ve köpeklerle ilgili her türlü sorunu çözüme kavuşturuyor. Uzmanlar, yavru köpeklerin ilk 3 aylık dönemlerinde sahibine duyacağı bağlılığı güçlendireceği için bu sürenin bir uzman desteği alarak sahibiyle birlikte geçirilmesi gerektiğini söylüyor. Yetişkin köpeklerde ise eğitim eve geldiği an başlıyor. Bu süreçte de köpek sahiplerinin bir uzman eğitmen rehberliğinde köpeklerine eğitim vermesi, köpeklerin hem fiziksel hem de duygusal sağlıkları için büyük önem taşıyor.

Etkili İletişim İçin Köpekler Eğitilmeli

Köpek sahipleri köpekleriyle güzel vakit geçirmek için oyun oynamak ya da onları dışarı çıkarmak gibi etkinlikler yaparlar; fakat bu etkinliklerin daha etkin ve verimli geçebilmesi için köpekle kurulacak ortak bir dil çok önemlidir. Köpekler ne kadar akıllı da olsalar insanlarla doğaları farklı olduğundan insanlar gibi göremez, algılayamaz ve kavrayamaz; keza insanlar için de durum köpeklere karşı aynı. Bu durumda ortak bir dil geliştirilmesi sayesinde iletişimi daha kolaylaştırarak birlikte daha kaliteli zaman geçirilebilir. Bunun için köpeklere eğitim vererek, verdiği komutlardan sahibinin ne istediğini anlaması sağlanabilir ve köpek sahipleri bu sayede köpekleri üzerinde kontrol kurabilir.

Kalıcı Eğitim İçin Bir Uzman Çalışılmalı

Köpek eğitim uzmanları, köpeklerde eğitimin erken yaşlarda verilmesi gerektiğini belirtiyor. Erken yaşlarda verilen eğitim ömür boyu kalıcı olacağından, köpek sahiplerinin bu konuda bilinçli olması gerekiyor; ancak bu konuda bir uzman desteği şart. İleri yaşlarda köpeğin davranış alışkanlıklarının değiştirilmesi zordur. Bu nedenle yanlış davranış alışkanlıklarına neden olacak bilinçsizce yanlış bir eğitim verilmeden önce bir köpek eğitim merkezine başvurulmalıdır. İstanbul Fatih Köpek Eğitim Merkezi köpek eğitim uzmanları sayesinde, uygun arazilerde ve doğal bir ortamda, köpekler için doğru yöntemlerle sağlıklı eğitim verilirken, köpek sahipleri de ileride zaman kaybına neden olmayacak uzun vadeli bir sonuç almış olacaklar.

Davranış Bozuklukları Eğitimle Düzeltilebiliyor

Köpek sahipleri çoğu zaman köpeklerinin toplum içinde ya da diğer hayvanlara karşı normal olmayan davranışlarda bulunduğundan şikayet ediyor. Agresif, sinirli ya da çok korkak, ürkek davranışları köpek sahiplerini dışarıda zorlarken, diğer insanlar ve çocuklar için de bu durum zararlı olabiliyor. Aynı zamanda bu davranışlar köpeği de olumsuz etkiliyor. Genel olarak köpeklerin, sahiplerinin tutumlarından etkilenerek bu tip davranışlar sergilediği vurgulanıyor. Bunun için öncelikle köpek sahiplerinin eğitilmesi önemli; ancak köpeklerdeki bu tip davranış bozukluklarına da yine İstanbul Fatih Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenleri uyguladıkları eğitim programlarıyla çözüm getiriyorlar. Köpek eğitim merkezinde verilen diğer eğitimler ise tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, sosyalleşme eğitimi ve köpeğin kullanım alanlarına göre alan koruma ve bodyguard eğitimleri şeklinde olmaktadır. İtaat eğitimleri köpeği sahibine itaat ettirecek birtakım komutlardan oluşuyor. Otur, kalk, git, gel, bekle gibi birçok komut öğretilirken köpeğin yabancıya gitmemesi, yabancı birinden yemek yememesi gibi eğitimler de veriliyor. İstanbul Fatih Köpek Eğitim Merkezi eğitime başlamadan önce köpek sahibiyle yapılan detaylı bir görüşmeyle köpeğin sorunları ya da hangi konularda eğitim alması gerekiyorsa belirlenip köpekle eğitmen arasında bir iletişim sağlandıktan sonra ortalama 4 hafta süren eğitimlere başlanıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 338 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu