köpek eğitimi

İngiliz Bulldog Köpek Eğitimi Eğitmeni

Paylaş
 

İngiliz bulldog ırkları sert mizaca sahiptirler. Diğer köpeklere göre eğitimleri biraz daha zorludur. Çünkü bu ırklar egzersizlere ve yorucu antrenmanlara katlanamazlar. Daha sakin ve daha uysal köpeklerdir. Bu nedenle ingilizbulldog köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitimlerinin sürdürülmesi daha yararlıdır. Küçük yaşlardan sosyalleştirilmesi ve eğitimlerinin verilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde yetişkin oldukları zaman eğitim sırasında çok fazla zorluk çekerler. İngiliz bulldog köpekleri profesyonel ve deneyimli eğitmenlere ihtiyaç duyarlar. Bu ırkların tüm özelliklerinin bilinmesi ve sahiplerinin yaklaşımı çok önemlidir. İlk olarak İngiliz bulldog ırklarına mutlaka temel itaat ve komutlarının öğretilmesi çok önemlidir. Bir köpeğe her zaman ‘hayır’ kelimesi öğretilmelidir.

İngiliz bulldog ırkları eğitilebilirlik durumları diğer köpeklere göre daha zorlu geçmektedir. Onları yormadan ve fazla sıkmadan eğitimleri verilmelidir. Bunun yanı sıra, belirli saatlerde eğitimleri sürdürülmeli ve sıkıldıkları an devam edilmemelidir. Bu ırkların diğer insanlarla iletişim sağlayabilmeleri için küçük yaşlarda sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Böylelikle ne kadar tehdit edici dursalar da, bir o kadar huysal olacaklardır. İngiliz bulldog köpek cinslerine iyi bir eğitim sağlandığı taktirde nazik, sevecen ve duygusal yapıları vardır. Ancak iyi bir eğitim verilmediği taktirde, köpeğin huysuz olmasına neden olur. Sahipleri ile iyi iletişim sağlayabilmeleri ve uyum sağlayabilmeleri için sıkı bir eğitim gereklidir. Profesyonel eğitmenler tarafından eğitimlerinin verilmesi daha yararlı olacaktır.

İngiliz Bulldog Köpeklerinin Özellikleri

İngiliz bulldog köpek cinslerinin iri ve geniş yapıları vardır. Burun yapıları oldukça kısadır. Bu ırklar dışarıdan bakıldığı zaman son derecede saldırgan durabilmektedir. Ancak iyi bir eğitim verildiği taktirde güvenilir köpeklerdir. En kibar köpeklerin başında yer almaktadır. İngiliz bulldog köpekleri cesur ve korkusuz karakterlere sahiptirler. Bunun yanı sıra, sahiplerine düşkün olmalarından dolayı herhangi bir tehdit durumlarda saldırgan yapıya bürünürler. Karakterleri ise sevgi dolu, diğer hayvanlarla güvenilir ve çocuklarla iyi geçinirler. Düşmanlara karşı cesur ve sert olarak tanımlanmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman İngiliz bulldog köpek cinsleri, ev içerisine kolaylıkla uyum sağlarlar. Sahipleri ile vakit geçirmekten ve onlarla oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Diğer köpeklere göre enerjileri az olmasından dolayı, yalnız kaldıkları zaman uyumayı tercih ederler. Fakat sahiplerinden sürekli ilgi ve şefkat isterler.

İngiliz bulldog köpeklerinin en olumsuz özelliklerinin arasında, horlaması ve aşırı salya dökmeleridir. Bu ırklar kesinlikle dışarıda yaşayamazlar. Sıcak havalarda oldukça zorluk yaşarlar. Sıcak aylarda mutlaka serin alanlarda tutulmalıdır. Genç bulldog köpekleri yavruyken oldukça hareketlidirler. Ancak büyüdükleri zaman sakinleşirler ve bütün gün uyumayı tercih ederler. İngiliz bulldog köpekleri ailesine çok düşkündür. Ailesine karşı son derecede sadık ve koruyucudur. Diğer insanlardan ve misafirlerden kıskanma durumları vardır. Bunun gibi tüm konular göz önünde bulundurularak, iyi iletişime sahip olmaları için sosyal olmalıdırlar.

İngiliz Bulldog Köpeklerinin Bakımı

İngiliz bulldog köpeklerinin bakımı oldukça kolay ve avantajlıdır. Kısa tüylere sahip olmalarından dolayı aşırı tüy dökme durumları yoktur. Tüy dökme durumları sadece mevsimsel geçişlerde meydana gelmektedir. Haftada 1 veya 2 defa tüyleri ince fırçalar ile taranmalı ve temizlenmelidir. Bu ırklar sık sık yıkanmamalıdır. Aksi taktirde tüylerinin sertleşmesine ve kokmasına neden olacaktır. Yüz hatları ve yüz bölgeleri kırışık olmalarından dolayı deri araları düzenli olarak kontrol edilmeli ve ıslak bir bezle temizlenmelidir. Bunun yanı sıra, İngiliz bulldog köpeklerinin tırnak bakımı da çok önemlidir. Tırnakları uzadıkları zaman kesilmelidir. Ancak veteriner tarafından kesilmesi daha doğrudur. İngiliz bulldog köpeklerinin karakterine bağlı olarak egzersizlerinin yapılması gerekmektedir. Bazı bulldogköpekleri tembel, bazıları da enerji doludur.

Bu yazı 363 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu