köpek eğitimi

Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerin eğitim ve bakımları konusunda son yıllardaki duyarlılığın artış göstermesi, özellikle hayvan severler tarafından desteklenen hayvan kuruluşlarının bu konu hakkında hassasiyet ile yaklaşması durumunda köpeklerin eğitim ve bakımları konusunda kaliteli hizmetler verilmeye başlanmıştır. Bu kaliteli hizmetler köpekler için özel olarak kurulan köpek eğitim merkezlerince yerine getiriliyor. İster evcil köpekler olsun ister sokak köpekleri olsun tüm ırktan köpekler eğitilebiliyor. Eğitim verilen köpekler yaradılışlarından gelen yetenekleri çevrelerine daha fazla yansıtabiliyor. Köpeklerin eğitimleri konusunda kaliteli hizmet veren köpek eğitim merkezlerinden birisi de küçükçekmece köpek eğitim merkezi olarak dikkat çekiyor. Küçükçekmece köpek eğitim merkezi İstanbul Küçükçekmece ilçesinde yer alan bir kurum olarak köpeklerin eğitimleri ve bakımları konusunda kaliteli hizmet sunan bir köpek eğitim merkezidir.

Ön Görüşme ve Köpekleri Tanıma

Küçükçekmece köpek eğitim merkezi, köpeklerinin eğitim almasını isteyen köpek sahiplerinin kendileri ile irtibata geçmeleri durumunda telefon ile ya da internet üzerinden başvuru işlemlerini yaptıktan sonra en kısa süre içerisinde köpek sahiplerine geri dönüş yapılıyor. Köpeklerin teslim alınmasından ve eğitim verilmesinden önce köpek eğitim uzmanları tarafından köpekler ile ilgili bazı bilgiler köpek sahiplerinden temin ediliyor. Bu bilgiler arasında köpeklerin daha önce herhangi bir eğitim geçmişi olup olmadığı, köpeklerin önceli derecede bir rahatsızlık geçirip geçirmediği ve davranışsal özellikleri bakımından çeşitli bilgiler her köpek için temin edilen dosyalara not olarak düşünülüyor. Köpeklerin eğitimleri için köpekler köpek eğitim uzmanları tarafından teslim alındığı köpekler ilk önce Küçükçekmece köpek eğitim merkezinde uzman bir veteriner tarafından sağlık kontrolünden geçiliyor. Aynı zamanda boy ve kilo ölçümleri yapılarak köpekler ile ilgili tüm bilgiler köpeklerin kendileri için düzenlenen dosyalarında muhafaza ediliyor. Köpeklerin genel muayeneleri yapıldıktan sonra köpekler cinslerine göre gruplandırılıyor. Gruplandırma işlemi bittikten sonra her köpek için ayrı ayrı eğitim programları düzenleniyor.

Temel İtaat Eğitimi

Hangi ırk ve cinsten olursa olsun köpekler öncelikle temel itaat eğitimine tabili tutuluyor. Çünkü temel itaat eğitimleri tüm eğitimlerin temelini oluşturuyor. Temel itaat eğitiminde başarılı olan köpekler diğer tüm eğitimlerde de yüksek başarı elde ediyorlar. Temel itaat eğitimini almayan köpeklerin hem diğer eğitimlerde başarılı olması hem de sosyalleşmeleri hemen hemen imkansız. Bu durum aynı zamanda köpeklerin sahipleri ile olan iletişimlerinin de gelişmemesine neden oluyor. Bu nedenleKüçükçekmece köpek eğitim merkezinde öncelikle köpeklere temel itaat eğitimleri veriliyor. Temel itaat eğitimler köpek eğitim uzmanları tarafından yaklaşık 4 hafta süre ile tasma ya da kayış yardımı ile temel komutların köpeklere öğretilmesi esasına dayanan bir eğitim türüdür. Adından da anlaşılacağı üzere temel bir eğitimdir. Köpekler bu eğitimde gösterdikleri her başarıda ödüllendirilir. Eğitimin sonunda ise başarı gösteren köpekler hem başarı sertifikası alırken hem de bir üst eğitim düzeyi olan ileri itaat eğitimine yükselirler.

Tuvalet Eğitimi ve İleri İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpeklerKüçükçekmece köpek eğitim merkezinde ileri itaat eğitimine tabi tutulurlar. İleri itaat eğitimindeki başarı temel itaat eğitimindeki başarı ile paralel bir özellik gösterir. İleri itaat eğitimi köpek eğitim uzmanları tarafından yaklaşık olarak köpeklerin durumlarına göre 4 haftalık bir süre içerisinde temel komutların işaret ve beden dili ile öğretilmesi esasına dayanan bir eğitim sistemidir. Bu eğitimde de başarı gösteren köpekler ödüllendirildiği gibi eğitimi başarılı bir şekilde neticelendiren köpeklere başarı sertifikası veriliyor. Temel ve ileri itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler tuvalet eğitiminde de yüksek başarı gösteriyorlar. Köpekler bu eğitimler neticesinde sosyalleşme açısından da büyük gelişim gösteriyorlar.

Bu yazı 407 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu