köpek eğitimi

Tarabya Köpek Eğitimi

Tarabya Köpek Eğitimi

  Evde köpek bakmayı kolaylaştıran, köpekle sahibi arasında ilişkileri geliştiren, çevre ile uyumu sağlayan, kısacası köpekle beraber kurulan yaşamı huzurlu bir hale getiren köpek eğitimi, her köpek sahibinin üzerinde durması gereken bir durumdur. Bir köpeğe sahiplenirken, köpeğin cinsi, yaşı, cinsiyeti gibi özelliklerini değerlendirirken, yetişkin bir köpeğe sahipleniliyorsa, köpeğin eğitim alıp almadığını ya da yavru bir köpeğe sahipleniliyorsa, alınan köpeğin ırkının eğitime ne kadar yatkın olup olmadığına da ayrıca dikkat edilmelidir.

Yetişkin köpeklerin artık şekillenen ve oturan alışkanlıklarından dolayı eğitim almaları, sahiplerine ve çevrelerine uyumları oldukça güçtür. Bu nedenle yetişkin bir köpek alınacaksa, eğitimli olması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Köpek eğitimine, yavruluk döneminde başlanmalı, köpeğe daha küçük yaştayken yaşadığı hayatın ve koşulların içinde nasıl davranacağı öğretilmelidir. Evde bakılan köpeklerin, sahiplerinin komutlarına uyması, sahiplerinin çizdiği kuralların dışına çıkmaması, dışarıda nasıl davranması gerektiğini bilmesi, tuvalet ihtiyacını olması gerektiği gibi karşılaması, fazla havlamaması, yabancılara karşı saldırgan tavırlar içinde olmaması, eğitimli bir köpeğin uygulayacağı davranışlardır. Bir köpekle beraber yaşamanın verdiği zorluklar, eğitimli köpekle en aza indirgenirken, eğitimli köpek hem sahibini mutlu edere, hem de kendi mutlu olur ve huzurlu bir ortamda yaşar.

Köpek eğitimi, evde köpeğin sahibi tarafından ya da yine evde bir eğitmen yardımıyla verilirken, bir köpek eğitim merkezinde verilebilir. Köpeğin eğitiminin nerede ve kim tarafından verileceği, tamamen köpek sahibinin kararına bağlı bir durumdur. Önemli olan eğitilen köpeğe bilinçli bir eğitim verilmesi ve verilen eğitimin amacına ulaşmasının sağlanmasıdır.

  Tarabya köpek eğitimi merkezi, köpek sahiplerine köpeklerinin eğitimleri konusunda profesyonel yardım sağlayan, uzman eğitmenleriyle kusursuz bir hizmet sunan bir eğitim merkezi. İstanbul’un şirin bir semti olan Tarabya’da bulunan bu merkez, gerek evde, gerek eğitim merkezinde, köpeklerin eğitimini sağlamakta, köpek sahiplerine bu konuda yol göstermektedir. Köpek sahipleri için köpeklerinin eğitiminin şansa bırakılmayacağı düşünülürse, köpek eğitimi konusunda bu kadar deneyimli bir merkeze köpeğini emanet etmek oldukça önemli bir konudur.

  Köpek sahiplerinin, köpek eğitimi konusunda en çok düşündükleri konu, köpeklerini nasıl bir eğitim merkezine bırakacaklarıdır. Piyasada sadece ticari kazanç elde etmek amacıyla açılmış olan birçok köpek eğitim merkezi vardır. Bu merkezler, köpek eğitimi konusunda oldukça yetersiz, köpeklerin karakterlerini, özelliklerini bilmeden eğitim vermeye çalışan yerlerdir. Birçoğunda köpeklerin yaşam koşulları oldukça kötüdür. Eğitim saatleri dışında, kafeslere kapatılan köpeklerin, bakım ve beslenmelerine dikkat edilmemekte, köpeklere rahat hareket edecekleri alanları sunmamaktadırlar.

Köpeklere şiddet uygulayarak, sözde verdikleri eğitimde, köpeklere kötü davranarak, aç bırakarak ceza verdikleri de bilinen gerçekler arasındadır. Bu nedenle, bir köpek sahibinin köpeğinin eğitimi için köpek eğitim merkezi seçerken çok dikkatli olması gerekmektedir. Köpekleri için öncelikle sevgi ve ilginin olduğu, köpeklerin dilinden anlayan bir eğitim merkezi bulmaları şarttır. Köpeklerin oyun oynayıp enerjilerini atabilecekleri alanların bulunduğu, günlük bakımlarının özenle yapıldığı, beslenmelerine dikkat edildiği, gerekli hijyen kurallarının uygulandığı bir köpek merkezi her zaman köpeğin ruhsal ve fiziksel sağlığı açısından son derece önemlidir.

  Tarabya köpek eğitim merkezi, köpekler için oldukça iyi bir eğitim merkezidir. Köpeklerin tüm ihtiyaçlarının tam anlamıyla ve profesyonelce karşılandığı bu merkez, eğitim sonunda birçok köpek sahibini memnun etmekte ve tüm beklentileri karşılamaktadır. Köpeklerin bakım ve beslenmelerinin büyük bir özenle uygulandığı bu merkezde, tüm eğitmenler, başta köpek sevgisi taşıyan, vicdan sahibi ve işini tam anlamıyla yapabilen kişilerdir. Köpeklerin sağlığının ve mutluluğunun ön planda tutulduğu Tarabya köpek eğitim merkezi, tüm köpeklere başarılı eğitimler vermektedir.

Bu yazı 375 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu