köpek eğitimi

Dogo Argentino ve Pitbull Köpek Eğitimi

Dogo-Argentino-ve-Pitbull
Paylaş
 

Günümüzde ihtiyaç duyulan Dogo Argentino Köpek Eğitimi için bizi tercih edebilirsiniz. Dünyanın en çevik köpek ırklarından birisi olan bu köpeklerin gerekli eğitimler ile sosyal ve uysal yapısını ortaya çıkarabilirsiniz. Köpeklerin aynı zamanda ailenin bir üyesi olarak da eğitilmeleri hakkında sahiplere önemli roller düşmektedir. Bu köpek cinsi aynı zamanda birçok köpek cinsine göre daha iyi bir aile köpeğidir.

Arjantin’e özel bir köpek ırkı olan bu köpeklerin bunun yanında dünyada olduğu kadar ülkemizde de giderek daha fazla tercih edildiği bilinen bir durumdur. Özellikle avcılık yönleri ile ön plana çıkan bu köpek cinsinin bunun yanında oldukça zeki oldukları iddia edilebilir.  Yine Bekçi Köpeği olarak da kullanılabilen bu köpeğin çocuklarınız için iyi bir oyun arkadaşı olacağı da söylenebilir. Zeki oldukları kadar oyun sever olan bu köpeklerin gelişmiş sosyal özellikleri ile ön plana çıktığı söylenebilir.

Dogo Argentino Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Bu köpeklerin eğitimleri diğer köpeklerin eğitiminde nazaran daha kolaydır. Çünkü bu köpekler eğitime oldukça müsait olan hayvanlardır. Kuralları sevme özellikleri ile dikkatleri üstüne çeken bu köpek cinsleri kurallara uyma konusunda da sizlere yardımcı olabilirler. Diğer bazı köpek ırkları eğitilme aşamasında zorluklar bulundursa da bu köpek cinsinin diğerlerine göre avantajları bulunmaktadır. Hatta yeni köpek eğitimine başlayanlar için oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Dogo Argentino Köpek Eğitimi için bu nedenle şanslı sayılabilirsiniz. Eğer eğitim konusunda yeterli deneyiminiz yok ise bu köpek ile işe başlayabilirsiniz. Aynı zamanda melez olan bu köpek cinsi dokuz ayrı köpeğin melezi olarak bilinir.

Dogo Argentino Fiziksel Yapısı

Bu köpek ırkı birçok köpeğin üyesi olduğu Mastiff köpek grubunun bir üyesidir. Büyük bir yapısı olan ve aynı zamanda estetik bir yapısı olan bu köpek cinsinin erkek olanları kırk ya da kırk beş kiloya kadar ulaşabilir. Dişileri de yine kırk kiloya kadar ulaşabilir.

Dogo Argentino Köpek Eğitimi basit olup uysal köpeklerin bir aile üyesi olması muhtemeldir. Boy olarak altmış sekiz cm kadar olabilirler. En belirgin özellikleri arasında bu köpeklerin tüylerinin yumuşak ve kısa olmasının yanı sıra beyaz renk de ön plana çıkar. Çeneleri geniş olan bir ırktır. Yine alın kıvrımları da dışarıya doğru çıkmış durumdadır. Kulakları ise diğer köpeklerin dışında V şeklinde olup ayırt edici bir yön taşır.

Dogo Argentino Nasıl Bir Karakter Taşır?

Bu köpek ırkı olgun bir kişilik taşır. Her zaman koruyucu olan bu köpek bunun yanında kibar ve sert de olabilir. Yine ortama ve duruma göre değişen davranışları da bulunur. Yetiştirilme aşamasında saldırganlık bulunmaz ise bu köpeklerin asla saldırganlık durumları olmaz.

 Çocukları ile iletişimlerinin yüksek olması iyi özellikleri arasındadır. Her zaman iyi niyetli olabilirler. Gerekli eğitimler verilerek yabancılara karşı her zaman tetikte olabilirler. Yeterli seviyede sosyal hale gelmezler ise bu durumda kediler ile kolay kolay anlaşamazlar. Gereksiz bir şekilde anlaşamazlar ve aynı zamanda eğitim hayatlarında önemli bir yer tutar.

Dogo Argentino Köpek Eğitimi kadar bakımlarının da tam ve zamanında yapılması önemlidir. Bakımı genel olarak zor olmayan hayvanlardır. Bu hayvanların eğitimleri sırasında gerekli deneyim için bizi tercih edebilirsiniz. Köpekleriniz için sıcak bir aile ortamı arıyor iseniz bizi tercih edebilirsiniz. Gerek pansiyon özellikleri gerekse de köpek eğitimi konusunda sizlere hizmet veren kurumumuz ihtiyaç duyduğunuz uzman desteği ile yanınızda olacaktır. Siz de güvenle bizi tercih edebilirsiniz.

Ülkemizde yaygın olarak eğitimleri yapılan Pitbull Köpek Eğitimi ile bu köpeklerin insanlar ile iç içe yaşayabilmesi mümkün olur. Genellikle bu köpeklerin eğitiminde bizzat sizin rol almanız gerekir. Yoğunlaşarak bu köpeklerin eğitimlerini yerine getirebilirsiniz. Bu köpeklerin eğitiminde şiddete gerek duyulmaz. Bu köpekler sindiğinde kulakları aşağıya iner. Bu durumda biraz pekiştirme vererek hayvanları eğitebilirsiniz.

Yine eğitim aşamasında köpeğiniz ile sık sık konuşmak her zaman başarılı olmanız anlamına gelir. Köpekler insanla konuşur gibi konuşmanız gerekir. İnsanlara davranışlarınız ve konuşmalarınızı bu köpeklere de uygulayarak bu köpeklerin sevgisini ve saygısını kazanabilirsiniz. Aynı zamanda davranışlarınızda adaletli olmanız durumunda da başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ödüllendirme de eğitimlerde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Pitbull Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Öncelikle bu eğitimlerin başarılı olabilmesi için köpeğiniz ile aranızda özel bir dil olması gerekir. Sözünüzü dinlemediği zaman ona kızgın bir şekilde kızabilirsiniz. Yine bazı durumlarda çene altına hafif bir şekilde vurabilirsiniz. Pitbull köpeklerin kendi başlarına hareket etmesi beklenen bir şey değildir. Bu nedenle eğitimlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Pitbull Köpek Eğitimi sırasında dikkatli olmanız ve onlara ihtiyaç duydukları eğitimi vermeniz gerekir. Bunun içerisinde yürüyüş eğitimleri olabileceği gibi temel eğitim komutları olan dur ya da gel komutları da olabilir. Dur bekle ya da gel komutları temel eğitim aşamasında sıklıkla kullanılan komutlar arasındadır. Köpeklerin bu komutlara istenilen seviyede tepki vermesi beklenen bir gelişme olarak eğitim sonunda istenebilir.

Pitbull Köpek Eğitimi Süreçleri

Eğitimleri belirli zaman dilimleri halinde yerine getirmek gerekir. Öncelikle komutları uygulatırken yüksek sesle söylemeniz gerekir. Aynı zamanda metotların kusursuz olarak uygulanması sonucunda köpek duyduğu kelimeye doğru tepki verecektir. Bu aşamada emir uygulama ödül döngüsü kullanılmalıdır. Bu döngünün tam olarak yerine getirilmesi ve Pitbull Köpek Eğitimi tam olması için bu süreçlerin günlük düzenli olarak tekrar edilmesi gerekir. 

İleri seviye eğitimlerde ise köpeklerin el hareketlerini anlaması ile eğitimlerde yüksek başarı sağlanır. Bunun için sözlü komutların yanı sıra hareketleri de tekrarlayarak köpeklerin bu hareketleri de almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ortalama olarak 1 ya da 2 ay kadar bu tekrarlamaların yapılması gereklidir. İlk aşamada zorlanmalar ortaya çıkabilir. Eğitimler sırasında köpeklerin korktuğunuzu hissetmemesi gerekir. Çünkü bu köpekler korktuğunuzu hissederler ise alışkanlıklara karşı daha sert tepki verebilirler.

Eğitilen Pitbull Güvenilir Mi?

Bu köpeklerin genel yasını nedeni ile mükemmel bir şekilde güvenmek doğru olmaz. Normal şartlar altında gerekli eğitimleri alan bu köpeklerin istenilen davranışları gösterdiği bilinmektedir. Bunun yanında bu köpeklerin eğitiminde genetik kökenleri de dikkate alınmalıdır. Bu köpeklerin teme genetikleri dövüşmeye odaklı olduğundan dolayı bu köpeklerin eğitimle mükemmel hale gelmeyeceği gerçeğini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Yine bu köpeklerin zaman zaman istenmeyen saldırganlık davranışları bulunabilir. Bu nedenle çocukların arasına ya da başıboş bir şekilde insanların arasında salınmaması gerekir. Yine bu köpekler içi tedbir amacı ile ağızlık da kullanılabilmektedir.  Her zaman uysal olmayan bu hayvanların eğitim ile yüksek bir şekilde başarılı olmasının yanı sıra yine de dengeli olmak ve tedbirleri elden bırakmamak gerekir.

Bu konuda ve genel olarak köpek eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi tercih edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz köpek pansiyonu hakkında bilgi sahibi olmak için de bizi tercih edebilirsiniz. Köpek eğitimlerinde uzman desteği isteyenlere gereken hizmeti veren kurumumuz yeterince eğitilmiş ve aynı zamanda sosyalleşmiş köpekler için sizlere hizmet vermektedir.

Bu yazı 228 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu