köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Spitz İstanbul

Paylaş
 

Günümüzde evcil hayvanların bakımının arttığı görülmektedir. Hayvan sever insanların ve beslemeyi seven kişilerin bulundukları ortamda kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarla yaşamayı düşünmektedirler. Ev de köpek beslemek meşakkatli bir yoldur. Bazı eğitimlere tutulmak durumundadır. Eğitimini almış köpekler ev ortamında bakılabilir. Bunun için birçok köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezler yemek ve tuvalet gibi temel eğitim alışkanlıklarını köpeğe kısa bir sürede öğretilebilir. Köpek eğitimi Spitz cinsi köpeklerde de uygulanmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Çok zeki oldukları için temel eğitimleri çok kısa sürede sonuç vermektedir. Öğrenmeye çok hevesli yapıları vardır bu yüzden bu tür köpekleri küçük yaşta eğitim verilmesi daha verimli olmaktadır.

Spitz Cinsi Köpekler Ev Ortamında Bakılabilir Mi?

Ev ortamında bakılmaya uygun köpek türüdür. Spitz cinsi köpekler saldırganlık özelliğine sahip değillerdir. Yemek, tuvalet ve uyku vakitleri dışında oyun oynamayı çok severler. Özellikle evde bir çocuk ya da başka bir evcil hayvan varsa, Spitz cinsi köpekler onlarla çok iyi vakit geçirebilmektedir. Haftanın belli günleri yürüyüşe çıkarılması gerekmektedir. Çok yoğun kişilerin bakmaması gerekir çünkü bu tür köpekler çok yalnız kalmayı sevmezler ve de ilgi istemektedirler.

Spitz Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Spitz cinsi köpekler uzun bir kürke sahiptirler. Sivri kulaklara sahip bir köpek cinsidir. Spitz kelimesi Almanca bir kelimedir ve türkçe anlamı ‘sivri’ anlamına gelmektedir. Amerika’da ise küçük cüsseli, beyaz tüylü olarak tanımlanmaktadır. Kuyrukları geriye doğru kıvrılan, kuzeyli ırkların toplandığı bir köpek cinsidir. Oval bir gözleri bulunmaktadır. Son derece canlı, eğlenceli ve zeki bir köpek türüdür. Spitz cinsi köpeklerin bazı otlara alerjisi bulunmaktadır. Bu alerji göz akıntısına neden olmaktadır. Bu alerji türü genetik bir neden olup dikkatli bakım yapılır ise az da olsa bu risk azalır. Spitz cinsi köpekler 12 yaşına kadar yaşayabilmektedir.

Spitz cinsi köpeklerin bakımı

Sahip olduğu tüyler bakımından bakımı zor gözükmektedir . Bu tüylerin temizlenmesi zor olduğu düşünülmektedir. Fakat Spitz cinsi köpeklerin tüylerini temiz tutmak çok da zor değildir. 6 ayda bir kez yaptırılacak bir banyo, tüylerin temiz ve beyaz kalabilmesi için yeterli olacaktır. Haftada bir kez fırçalanması ve diğer bakımlarının yapılması gerekir. Son derece uysal oldukları için bakımını yaparken çok fazla inatçı değillerdir bu yüzden rahatlıkla korkmadan bakımları yapılabilmektedir.

Spitz cinsi köpeklere tuvalet alışkanlığı nasıl öğretilir?

– İlk aşama olarak güvenli bir yerin oluşturulması gerekmektedir.

– Eğitim süresince pedlerin sayısını azaltılarak çünkü yemek yedikleri, su içtikleri ortamın yanına tuvaletlerini yapmak istemezler.

– Tuvalet yapacağı yerin belirlenmesi için köpeğinizi ilk dışarıya çıktığında güvendiği bir ortamı bulup oraya pedin koyulmasıdır.

– Tuvalet saatlerini düzenlemektir. Sağlam bir tuvalet alışkanlığı için önemli bir unsurdur. Saatlerini belirlemek için köpeğinizin vücut dilini gözlemleyiniz.

– Tuvaletin zaman çizelgesini belirlemektir. Köpekler 2 saatte bir tuvaletlerini yapmaktadır. Bu yüzden köpeğinizi 2 saatte bir tuvalete çıkarmak gerekmektedir.

– Köpeğinize anahtar kelimeler öğretin. Tuvalet alışkanlığını öğretebilmek için köpeğinizin anlaması için ona tuvalet zamanı gibi cümleler kurmalısınız. Köpeğinizin alışkanlık kazanabilmesi için onu ödüllerle mutlu etmelisiniz.

Bu yazı 271 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu