köpek eğitimi

KARTAL KÖPEK EĞİTİMİ

Paylaş
 

Köpekler geçmiş zamanlardan bu güne değişim göstermeden alışkanlıklarından vazgeçmeden hep insanların yanında yer aşmışlardır. Kendilerine sahip olarak benimsedikleri aileleri veya yalnız yaşayan insanların her zaman en sadık dostları konumunda olmuşlardır. bu günde günümüzde yaşayan köpek türleri farklı alanlarda yine insanların yanında yer almamaktadırlar. Yaptıkları faaliyetlerle çoğu insanların hizmetinde bulunurken kimiler ide yakın arkadaş olma durumundadır. Bütün köpek türleri günümüzde kurulmuş olan köpek eğitim merkezlerinde eğitimleri gerçekleştirilerek insanlarla olan ilişkileri daha kontrollü bir şekilde gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Verilen eğitim konularını çok çabuk alarak uygulayabilen köpekler bu davranışları ile daha çok sevilen ve evlerde insanlarla aynı ortamda yaşayan canlı türlerinden olmayı başarmaktadırlar.

Köpek eğitimi merkezinde her türlü köpeğin cinsine göre düzenlenen köpek eğitimi dersleri belirli bir düzende gerçekleştirilerek köpeklerin belli bir disiplin içinde yetişmeleri sağlanmaktadır. Bütün köpek cinslerinin her türlü eğitimi alacak şekilde düzenlenen eğitim alanları köpeklerin aynı zamanda birer oyun alanı gibi düzenlenerek öğrendikleri her konu sonrası ödül anlamında oyunlar oynamaları sağlanarak ödül ceza yöntemi köpeğin eğitim safhalarına yerleştirilmektedir.

Verilen eğitimlerin ortak konularından olan temel itaat ve ileri seviye itaat eğitimleri verilerek davranış şekillendirmesi yapılmaktadır. Bundan sonra evde yetiştirilecek olan türlere özellikle tuvalet eğitimi verilerek insanlarla yaşama koşulları öğretilmektedir. Kartal köpek eğitimi yapan merkezimizde yapılan eğitimler tecrübeli uzman köpek eğitmeni kişiler tarafından gerçekleştirilerek köpekler eğitim süreçleri boyunca en hassas bir şekilde eğitim görmekte ve hayvan haklarını zedeleyici hiç bir davranış biçimi ortaya çıkmamaktadır. Çalışanlarımız her türlü köpeğin davranış ve yaşama alanlarını çok iyi araştırmış bu konuda bilinçli kişilerden oluşan bir kadro ile görev yapmaktadır. Köpeklerin eğitimlerinin son aşamaları özellikler sahiplerinin gözetiminde veya yaşam alanlarında yapılarak sahipleri ile aralarındaki davranış ve itaat konuları pekiştirme yapılarak sağlanmaktadır. B u sayede köpekler yaşayacakları ev ortamındaki uymaları gereken kuralları öğrenerek eğitim sonrasındaki yaşamalarına bu şekilde davranacaklarını benimsemektedirler.

Bu yazı 731 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu