köpek eğitimi

Kozyatağı Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Kozyatağı Köpek Eğitimi

Koz yatağı, İstanbul’un en büyük ilçelerinden Kadıköy ilçesinde yer alan mahallelerden biridir. Konut bölgesi olmasının yanı sıra son zamanlarda gelişim göstermeye başlamış ve büyük binaların yapımı ile daha kalabalıklaşmıştır. Ofis ve işyeri olarak kullanılmaya da başlanmıştır. Anadolu yakasının gelişime açık bölgesi olarak yüksek binalar ve büyük alışveriş merkezleri yapılmıştır ve ticaret için kullanılan alanlar artmıştır. İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olarak anılmaktadır. Koz yatağında köpek eğitim merkezi yer almaktadır. Bu merkezlere başvurarak köpekleriniz için gerekli olan eğitimi en iyi şekilde aldırabilirsiniz. Birlikte yaşamaya karar verdiğiniz bu canlı ile anlaşabilmek ve karşılıklı duyguları ifade edip anlayabilmek için eğitim şarttır.

Köpek Eğitimi Neden Gereklidir?

Köpek almaya karar verildikten sonra bazı kurallara uymak zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekir, yaşam şeklinizi değiştirmeniz gerekebilir. Artık evde bir canlı olduğunu bilerek ve onun da bazı yaşamsal ihtiyaçları olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Fakat işin en zor yanı o konuşamadığı ve kendini ifade edemediği için ne istediğini ve ne ihtiyacı olduğunu anlamanız bir zor olabilir. O kendini ifade edemeyebilir, o ifade etmeye çalışsa da siz onu anlamayabilirsiniz.

  Böyle bir anlaşmazlık içine düşmemek için köpek eğitim merkezlerinden yardım alarak onu eğitebilir ve siz de bilgiler edinerek onun dilinden anlamayı öğrenebilirsiniz. Bazı kurallar vardır, yat – kalk, gel – git, yakala gibi veya tuvalet eğitimi gibi yaşamsal zorunluluklar vardır. Bu belli başlı davranış şekillerini öğrenebilmesi için ve sorunsuz bir yaşam için eğitim almalıdır. Size bu noktada en iyi destek olabilecek merkezler köpek eğitim merkezleridir.

En İyi Köpek Eğitimi Hangi Dönemde Olur?

En iyi ve etkili eğitim yavruluk döneminde olur. Yavru bir köpek çok hızlı bir şekilde öğrenecektir, nasıl davranması gerektiğini nerede ne yapması gerektiğini ona öğretmek daha kolay olacaktır. Bazı temel itaat komutlarını algılamada daha atak olacak ve uygularken daha zevkle uygulayacaktır. Henüz çok fazla bir davranış eğitimi almadığı için merkezde verilecek olan eğitimi öğrenebilmesi daha çabuk olacaktır. Erken dönemde almış olduğu tuvalet eğitimi de bir kolaylık olacaktır sizin için. Eğitim süresince evde, dışarıda, yürüyüşte neler yapması gerektiğini öğrenebilmesi için farklı ortamalar da eğitimini pekiştirmesi gerekir. Ne yapıp ne yapmaması gerektiğini öğrenmeli ve uygulamalıdır. Öğrenmesi gereken en önemli kelime ” hayır ” kelimesidir. Ona zarar verebilecek olan herhangi bir şey yaptığında hayır komutunu algılamalı ve vazgeçmelidir. Yapmaması gereken bir durum söz konusu olduğunda durması gerektiğini hayır diyerek anlatabilmelisiniz.

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpek eğitimi, köpeğin cinsine, ırkına, yaşına ve karakterine göre verilir. Her ırktan köpeğe farklı eğitim vermek gerekir. Köpeğin psikolojisinden anlayan, onun dilinden anlayabilen eğitimli uzman kişiler tarafından eğitim verilmesi en doğru olanıdır. Evde kendiniz eğitim vermeye çalışırsanız yanlış eğitim verebilir ve geri dönüşü olmayan yanlış davranışlar edinmesine yol açabilirsiniz. En iyi çözüm eğitim merkezlerinde uzman kişiler tarafından eğitilmesi olacaktır. Bu merkezlerde belli başlı yaşamını sürdürmesini sağlayacak olan ve belli komutları algılamasını sağlayacak olan temel itaat eğitimi ile eğitime başlanır.

Köpek psikolojisini bilerek ve olumlu davranışlarını geliştirmesi için ona yardımcı olarak bir gelişim yolu izlenir. Evde sizinle birlikte iken neler yapması gerektiğini, yürüyüş anında ve dışarıda ne şekilde tepkiler vermesi gerektiğini, tuvalet eğitimini pozitif bir şekilde öğreterek onun psikolojisine zarar vermeden bir eğitim verilir. Köpeğinizin mutlu ve uyumlu bir canlı olması için mutlaka uzman kişilerden yardım alın ve birlikte hayatınızı kolaylaştırın.

Bu yazı 452 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu