köpek eğitimi

Maltepe Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Maltepe Köpek Eğitim Merkezi

Maltepe, Anadolu yakasında Kocaeli Yarımadasının güney batısında yer alan, Kadıköy, Kartal, Sancak tepe ve Ata şehir ilçelerine komşu ve Marmara denizine kıyısı olan bir ilçedir. Yaklaşık olarak nüfusu 500.000’dir ve büyüklüğü bakımından İstanbul’un en büyük, en önemli 10. ilçesidir. Küçükyalı, Esenkent, Gülsuyu, Yalı, Altay çeşme, Altıntepe, Bağlarbaşı, Başı büyük, Cevizli, Büyük bakkal, Çınar, Feyzullah, Fındıklı, Gülen su, Gülsuyu, İdeal tepe, Zümrüt evler, Maltepe ilçesine bağlı mahallelerdir. Ayrıca İstanbul’un önde gelen ilçesi Maltepe köpek eğitimi konusunda ön plana çıkmıştır. Birçok köpek sahibinin yaşadığı ilçede Maltepe köpek eğitim merkezi, hayvan dostlarının aradığı birçok hizmeti sunmaktadır.

İstanbul’a uzun süredir hizmet vermiş ve vermekte olan Maltepe köpek eğitim merkezi hayvan sahiplerinin köpekleriyle ilgili yaşamış oldukları her türlü soruna çözüm arayışı sunmaktadır. Böylelikle hayvan sahiplerinin, eğitimsizlik konusunda yaşadıkları uyum sorunlarına profesyonel ekip sayesinde kolaylıkla çözüm bulmaktadırlar. Herhangi bir konuda eğitim almak için Maltepe köpek eğitim merkezi ile iletişime geçen hayvan severler uzman kadro tarafından yapılan incelemeler sonucunda gereken eğitimler konusunda bilgilendirme yapılmakta ve eğitimlere en kısa sürede köpeğiniz için özel olarak hazırlanan program çerçevesinde başlanmaktadır.

Köpek Eğitim Neden ve Nasıl Verilmelidir?

Evinizde veya iş yerinizde beslediğiniz can dostu köpeklerin eğitimi alması oldukça önemlidir. Yeni yaşam alanına alışması ve ev, işyeri içindeki bireylerle uyumlu yaşaması için bu eğitimler alınmalıdır. Çünkü beslemek için aldığınız köpeğinizin sadece sevgi ve huzurlu bir yuva verdiğiniz sürece size sonsuz sadakatini sunacaktır. Hatta aldığı eğitim çerçevesinde birçok konuda sizlere yardımcı olacak küçük asistanınız olacaklardır. Eğitim almamış köpeklerin yaşadığı alanın kurallarını bilmemesi ve itaat etmemesi hem onun hem de hayvan sahipleri için büyük sorun teşkil etmektedir. Eğitimsizlik, köpeğinizin tutarsız hareketler sergilemesine imkân verecektir.

Bu durum zamanla dışarıda da uyum sorunları yaşamasına sebep olacaktır. Diğer yandan hayvan sahipleri, köpeğin ihtiyaçlarını gerektiği gibi anlayamamasına ve evcil hayvanınızın huzursuzlanmasına sebep olur. Bu durum önemli bir iletişim eksikliğidir. Bu iletişim eksikliğinin üstesinden gelinmesi için alınacak eğitimler;

Tuvalet Eğitimi: 3 ile 6 aylık olan köpeğinizin eğitime uygun olduğu bir zamandır. İç mekân tuvalet eğitimi ev veya iş yerinizde çiş petleri ve gazete odaklı verilen bir eğitimdir. Dış mekân tuvalet eğitimi ise köpeğinizin kas gelişimini tamamladığı 6. aydan sonra başlanılan bir eğitimdir. 4 hafta süren eğitim sonunda köpeğiniz tuvalet eğitimini tamamlamaktadır.

Temel İtaat Eğitimi: Yat, getir, otur, dur, gel gibi komutlar öğretilmektedir. Uzman eğitmenler titizlikle ilgilendikleri köpeklerin aynı zamanda hayvan sahipleriyle sürekli diyalogda olmasına da özen göstermektedir. Böylece temel eğitimde alınan bilgiler pekiştirilmiş ve köpek ile sahibi arasında bağ kurulmuş olur. Temel itaat eğitimi, her türlü ırkın alması gereken bir eğitimdir. Bu sebeple sosyal hayatında uyum ve huzur içinde yaşamasını istediğiniz köpeklerinize en iyi eğitim verilmelidir. Çünkü temel eğitimin iyi alınması, ileri itaat eğitimde öğretilen bilgilerin daha kolay algılanmasını sağlamaktadır. Ve köpeğinizin hayatında kendini kolay ifade edebilmesi için gereklilik arz etmektedir.

İleri İtaat Eğitimi: Temel itaat eğitiminde aldığı komutların uygulandığı ve geliştirildiği bir eğitimdir. Hayvan sahiplerinin disiplini kullanacakları yer otoriteleridir. Bu yüzden her ırk köpeğe uygulanmasa da bu eğitimi alacak köpek cinsleri için önemli bir adımdır. Bu eğitim, uzmanlar tarafından özel olarak uygulanan bir program çerçevesinde ilerlemektedir. Çükü her ırkın genetik karakter özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca köpeğinizde bulunan davranış bozuklukları ve hiper aktivite gibi sorunlar tespit edilip bu sorunların giderilmesi sağlanmaktadır. Köpeğinizin hangi alanda size yardımcı olmasını istiyorsanız, ırkı çerçevesinde bu eğitimler en iyi şekilde Maltepe Köpek eğitim merkezi tarafından siz evcil hayvan sahiplerine verilmektedir.

Bu yazı 558 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu