köpek eğitimi

Rottweiler Özellikleri

Paylaş
 

Rottweiler Özellikleri

Rottweiler cinsi köpekler sevgi dolu ve sadık köpeklerdir. Bunun yanı sıra son derece akıllı olmaları ile bilinirler. İnsanlar arasında her ne kadar farklı şekilde biliniyor olsa da duygusal köpeklerdir. İnsancıl köpekler olarak isimlendirdiğimiz bu köpekler sahibi ile oldukça yakın bir bağ ile bağlıdırlar. İnsancıl köpek olmasına rağmen rottweiler köpek beslemek herkes için uygun bir durum değildir. Bir rottweiler beslemek sorumluluğunu alabilmek kolay bir durum değildir. Bu köpekler eğitimleri ile karakter sahibi olurlar. Karakterleri sahibi ne yöne isterse o yöne gider. İyi bir köpek olarak eğitilirse son derece sadık ve iyi niyetli bir dost, kötü bir şekilde eğitilirse son derece saldırgan ve hırçın bir köpek ortaya çıkar.

Rottweiler cinsi köpekler yavaş olgunlaşır. Güçlü bir yapıya sahiptir. Baskın davranışlara ve dik başlı olmaya meyillidirler. Rotweiler beslemeye karar verildiğinden itibaren seçilen köpeğin anne baba karakteri ve aldıktan sonra alacağı itaat eğitimi ön plana gelir. Rotweiler eğitimi düzgün bir şekilde verildiğinde büyük cüsseleri ve güçleri iyi yöne geliştirilebilir. Son zamanlarda ortalıkta dolaşmakta olan rotweiler cinsinin azaldığı söylentilerinin sebebi bu cinsin asıl karakteri dışında geliştirilerek saldırgan cinste köpekler elde edilmesidir. Bu da yanlış eğitim veren insanların oluşturduğu bir durumdur. Rotweiler bilinenin dışında anlayışlı bir köpektir.

Oldukça sakin ve kendine güveni ile bilinirler. Sevgi dolu olmaları ve cesur olmaları bu köpeği güzel eğitmek için başlıca nedenlerden biridir. Olumlu yönde eğitildiğinde en iyi dostunuz olacaktır. İnsan ilişkilerinde başarılı köpeklerdir. Sahibi ile sağlam bağlar kurarlar. Ancak bu köpekler yalnız kalmayı sevmezler. Kapalı ortamda uzun süre yalnız kaldığında sosyalleşemediğinde hırçınlaşabilirler. Aile ortamında beslendiğinde kendini bir aile bireyi gibi görür ve diğer aile bireylerini benimser. Aile içi eğlenceler ve oyunlar ile zaman geçirmek onun için paha biçilemez güzelliktedir. Oldukça hareketli olmalarıyla da bilinirler. Mutlu olmalarını sağlamak ve zinde olmalarını sağlamak amacıyla zihinsel ve fiziksel motivasyon metodları uygulamalısınız. Rotweiler itaat eğitimlerini severler.

Rotweiler cinsi köpekler baskın davranışları ile insanları korkutabilirler. Ancak bunun gibi davranış bozuklukları itaat eğitimi ve sosyalleştirme ile beraber önlenebilir. Sağlıklı ve eğitimi tam almış bir köpek sahibi olmak istiyorsanız Rotweiler cinsi köpeğinizi yavrudan eğitim aşamasına almalısınız. İtaat eğitimi ile beraber onun lideri olabilir ve zor huylarını bastırabilirsiniz.

Rotweiler eğitimi

Rotweiler cinsi köpekler eğitim faaliyetleri konusunda başarılıdırlar. Eğitim faaliyetlerinde bulunmaktan mutluluk duyarlar. Çalışkan bir köpek cinsi olduğu için alacak olduğu itaat eğitimleri onun için enerji atmak için en uygun görevdir. Erken dönemde eğitime başlanan rotweiler cinsi köpeklerde olumlu sonuçlar almak daha kolaydır. Zorlayıcı ve kısa bir şekilde ayarlamış olduğunuz eğitim zamanları oldukça uygun olacaktır. Rotweiler eğitiminde sert bir tavır takınmak asla tavsiye edilmez. Onları eğitim aşamasında dövmek korkutmak başarısızlığın birinci sebebidir.

Rotweiler köpekler oldukça duygusallardır. Ona pozitif eğitim şeklinde eğitim verdiğinizde mutlu olur ve tepki vermeye başlar. Ev ortamında beslenmeye karar verilen rotweiler köpeği ilk olarak ev içi eğitimi almalıdır. Ev içerisinde bir kafeste bakmaya başlamak uygun olacaktır. Eğitimi almadan önce evinizin içini oldukça dağıtabilir. Ev içi eğitimine başlayıp sabırla devam ettiğinizde rotweiler bunu kavrayacak ve ev içerisinde sakin kalacaktır. Ev içerisinde ya da herhangi bir kapalı alanda yalnız şekilde kaldığında sıkılır ve canavara dönüşebilirler. Bunun sebebi de aslında günlük atmaları gereken enerjiyi atamamalarındandır. Bunun gibi problemler itaat eğitimleri ve tasma takılarak yapılan yürüyüşler sayesinde azalacaktır.

Bu yazı 732 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu