köpek eğitimi

Küçük Köpek Eğitimi

kopekegitimi
Paylaş
 

Küçük köpek eğitimi yırtıcı olan köpek eğitimlerinden çok daha kolaydır. Uzman kişiler ve köpek bakıcıları tarafından küçük köpeklerin bakımları yapılıyor. Köpeklerin de insanlar gibi bakıma ihtiyacı vardır. Yeme, içme, barınma, temizlenme gibi temel ihtiyaçların giderilmesi için bir barınak ya da bir evde olmaları gerekiyor.

Sokak hayvanlarına bakıldığında yeteri kadar beklenmediği ve veteriner hekime ihtiyaçları olduğu görülebiliyor. Pet okulları adı altında açılan bakım evleri köpeklere çok daha iyi bir şekilde bakıyorlar. Köpeklerin eğitimlerini küçük yaşlardan itibaren başlatıyorlar. Köpekler bu şekilde bir alışkanlık kazanıyor ve hayatı boyunca bu şekilde yaşıyor. 

Köpeklerinize İyimser Olmayı Öğretin 

Küçük köpek eğitimi firma tarafından veriliyor. Dilerseniz köpeklerinizi köpek pansiyonuna getirebilirsiniz. Burada uzmanlar ve köpek eğiticileri köpeklerinize bakabilir. Köpeklerinize kendiniz bakmak isterseniz; İlk önce yapmanız gereken şey, yeteri düzeyde eğitim vermenizdir. Eğitimler köpeklerin cinslerine göre farklılık gösteriyor.

Köpekleriniz daha yırtıcı ve daha saldırgan bir yapıya sahipse uzun süreler boyunca yalnızca sizinle ve evde sıcak bir yuvanın içinde sevgiyle büyümeli. Aksi halde eğitimini tamamlamayan bir yırtıcı köpek sokakta karşılaştığı başka bir yırtıcıya saldırabilir ve ortaya istenmeyen sonuçlar çıkar. Yavru bir köpek sahiplenmek son derece zevkli ve güzel bir harekettir. Satın almak yerine sahiplenmek çok daha güzel bir tercih olur. Köpeğinize karşı saygılı, sevgi dolu ve iyimser olmayı aklınızdan çıkarmayın. Ona nasıl davranırsanız o da aynı şekilde size karşılık verecektir. Nefretten ve kaostan uzak bir ortamda sevgi ile köpeğinizi büyütebilirsiniz. 

Küçük Evcil Hayvan Sahibi Olmak

Küçük köpek eğitimi sanılanın aksine kolaydır. Herkesin bu eğitimi gerçekleştirmesi beklenir. Küçük ebatlı bir hayvana bakmak büyük bir hayvana bakmaktan çok daha kolaydır. Evcil hayvana sahip olmak demek, ona karşı koşulsuz şartsız bir sevgi beslemeniz demektir. Hayvanların konuşmaya dili olmasa da sizleri anlıyor ve komutlarınızı algılıyor. Bunun yanı sıra duygularınızı hissedebiliyor. Bu yüzden onlara daha hassas davranmaya dikkat edin.

Küçük dostunuzun size ve çevrenize karşı iyimser olabilmesi için iyi bir eğitim alması ve yeterince sosyalleşmesi gerekiyor. Köpeğimiz için iyi olan ve onu iyi hissettiren profesyonel bir eğitmen bulmanızda fayda var. Siz ne kadar iyi bir bakıcı olursanız olun, bir eğitmen kadar gerekli püf noktaları bilemezsiniz. Uzman bir eğitim yardımı almanızda fayda var. 

Düzenli Ev Hayatına Alıştırın

Küçük köpek eğitimi her zaman şarttır. Eğitimsiz bir birey nasıl ki topluma kazandırılamıyorsa, aynı şekilde bir köpekte sosyalleşemez. Evcil hayranlarınızın olmasını istiyorsanız onları düzenli olarak ev hayatınıza alıştırmanız gerekiyor.

Köpek için düzenli bir ev hayatı oldukça önemli bir konudur. Eviniz de bakamayacağınız köpeklere, köpek pansiyonlarında bakabilirsiniz. Firmamız bu konuda hizmet veriyor. Ayrıca pansiyonda uzman eğitmenler de yer alıyor. Belli bir eğitim alan köpekler son derece uslu bir hale geliyor ve olması gerektiği gibi davranıyor. Evinizde baktığınız köpeklerin kendilerini eve, aileye, size ait hissetmesi ve kuralları öğrenmesi çok önemli bir konudur.

Uygun Yaşam Alanı Sağlayın

Küçük köpek eğitimi gerekli olan bir eğitimdir. Sırf küçük olduğu için eğitim vermemezlik yapmayın. Ona yeteri kadar eğitim ve sevgi verirseniz sizinle olan bağları çok daha sağlam olur. Evinize dahil ettiğiniz minik dostlarınız için uygun yaşam alanı oluşturmanız hem sizin açınızdan hem de küçük dostunuz açısından oldukça önemli bir konudur. Köpek eğitimi konusunda eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz. Firmamız köpek pansiyonu ve köpek eğitimi hizmeti veriyor. 

Bu yazı 855 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Naime dedi ki:

    Benim kucuk irk mqltipoo kopegim var ama ben onu egitemiyorum daha yavru yavruyken bir takim agitimleri almasini istiyorum bana yardimci olursaniz cok sevinirim

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu