köpek eğitimi

Köpek Pansiyonu Zeytinburnu Fiyat

Paylaş
 

İstanbul’un en kalabalık semtlerinden biri olan Zeytinburnu Avrupa yakasında yer almaktadır. Köpek otellerinin ve pansiyonlarının benimsendiği ve yaygın olarak tercih edildiği semttir. Kalabalık şehrin avantajından yararlanan Zeytinburnu pansiyon sahipleri oldukça fazla sayıda köpeğe ev sahipliği yapmaktadır. Zeytinburnu halkını da oldukça memnun eden bu hizmet tatil ya da iş seyahati için oldukça uygun mekânlardır. Evinizin ve ailenizin bir parçası olan köpekler sizin için ne kadar değerli ise köpek pansiyonları içinde o kadar değerlidir. Köpeğiniz için en iyi seçimi köpeğiniz adına siz yapabilirsiniz.

Köpek Pansiyonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Köpeğinizin nasıl bir karaktere sahip olduğunu ve neye daha çok ihtiyaç duyduğunu düşünerek seçimlerinizi yapmalısınız. Öncelikli olarak sağlıklı bir ortam olması şarttır. Bu yüzdendir ki seçeceğiniz pansiyonun temizliğinden başlayıp verilen gıdalara kadar dikkat etmelisiniz. Köpeğinizin tavırlarında iyi yönde bir iyileşme için iyi muamele görmesi şarttır. Bunu için özenli seçimlerde bulunmanızda önem vardır.

Zeytinburnu Köpek Pansiyonu Hizmet Olanakları Nelerdir?

Köpeğinize ait bütün bakımlar pansiyon tarafından üstlenilmektedir. Güven ve kaliteli hizmet adına dilediğiniz zaman köpeğinizin durumunu pansiyon vasıtasıyla öğrenebilirsiniz. Her an iletişim halinde olduğunuz bu yerlerde köpeğinizi gözünüz arkada kalmadan güvenle bırakabilirsiniz. Pansiyon ve otel işleyişi tıpkı insanlarda olduğu gibidir tek fark insanlar değil köpekler konuktur. Bazı pansiyon ya da oteller kimsesiz ve sokağa terkedilmiş hatta yaralı köpeklere dahi bakım hizmeti vermektedir. Köpeğinizin günlük olarak tekrarlaması gereken rutin bakımlar yemek, oyun, sahibi tarafından ekstra yapılmasını istediği bir hizmet varsa yapılmaktadır. Köpeklerin yeme içme ve oyun saatlerine oldukça dikkat edilir. Sahibinden ayrı kalma ve ortamını terk etme psikolojisiyle bazı köpekler yemeği ve oyunu reddetmektedirler. Köpek zorlanmaz fakat saatinde yemeği odasına ve oyun saatinde kapıları açılıp çıkması beklenir. Ne yapıp yapmayacağı tamamen köpeğin isteğine bağlıdır tıpkı insanlardaki gibi. Köpek otelleri hayvanın kendi alışık ortamını yadırgamaması adına bütün fedakârlıklarda bulunurlar. Sokak ya da bahçeye düşkün bir köpek kapalı ortamda hırçınlaşacaktır. Bunun için korunaklı olarak açık mekânlar düzenlenir. Tam tersi düşünüldüğünde ev içerinde zamanını geçiren bir köpek ise dışarıda huzursuz olacaktır. Bunu içinde ev ortamına benzerlik gösteren ortamlardır.

Zeytinburnu Köpek Pansiyonunda Acil Durumda Ne Yapılır?

Köpeğinizin pansiyona alınmadan önce yapılması gereken rutin kontrolleri yapılır. Bu tarama sonrasında köpeğiniz pansiyona alınır. Kullanması gereken ya da ameliyatlı bir köpeğin pansuman gibi ya da her hangi bir ilaç takviyesi gibi gerekli bütün bakım artık pansiyona aittir. Pansiyonda istem dışı bir kaza meydana gelmesi halinde hali hazırda bir veteriner bulunmaktadır. İlk müdahale bilinçli bir el tarafından gerçekleştirilir.

Zeytinburnu Köpek Pansiyonları Ortamı Nasıldır?

İnsanlarda olduğu gibi nasıl odalarda yatak, buzdolabı, klima gibi olanaklar mevcutsa köpek pansiyonlarında da köpekler için tasarlanmış eşyalar mevcuttur. Odalarda köpeklerin rahatsız olmadan rahatça uyuyabilecekleri hafif loş ortamlı mekânlar hazırlanır. Diğer köpeklerden rahatsız olmamaları için yalıtım söz konusudur. Küçük seslerde odalara köpeklerin rahatlamaları için müzikler verilir. Kışın ve yazın klimalar kullanılır. 24 saat izleyebileceğiniz kamera sistemi mevcuttur. Temiz ortamlar hazırlanır. Daha net karar verebilmek ve köpeğinizin nasıl bir ortamda kaldığını görebilmek için pansiyon ya da otelde küçük bir gezinti yapıp sonrasında karar verebilirsiniz. Bazı pansiyonlarda sahiplerinin iç rahatlığı için köpeğini canlı kamera ile izleme şansı verilmektedir.

Köpek Pansiyonu Zeytinburnu Fiyatları Nasıldır?

Birebir fiyat vermek zordur. Koşulları, olanakları ve köpeğin kalacağı süre zarfında değişkenlik gösteren bir durumdur. Bu yüzden internet üzerinden tespit edeceğiniz pansiyonlara telefon ya da mail yoluyla ulaşıp bilgi doğrultusunda fiyat almak en doğrusudur.

Bu yazı 320 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu