köpek eğitimi

İstanbul Köpek Eğitimi Merkezi

istanbul-kopek-egitimi
Paylaş
 

Köpeklerin insan yaşamında büyük önemi vardır ve İstanbul köpek eğitimi gibi eğitimler ile köpeklerin insanların ortamlarında daha rahat hareket etmesi mümkün olur.  Bu köpek türü oldukça eğlenceli bir köpek cinsi olup bunun yanında itaat konusunda da öne çıkan bir köpek ırkıdır. Köpek eğitimi konusunda bu köpekten yüksek verim alınabilir.  Çocuklar için iyi bir dost olabilen bu köpeğin bunun yanında ailesine düşkün olduğu da söylenebilir.

Boy olarak küçük boy bir köpek olan bu köpek cinsinin boyu ise ortalama olarak on beş cm kadar olabilmektedir. Ağırlık olarak ise ortalama olarak 5 kg kadar boyu vardır. Ortalama yaşam süresi ise bu köpek için on iki ile on beş yıl arasında değişmektedir.

İstanbul Köpek Eğitimi Karakteri

Karakter olarak yüksek iletişim becerisi öne çıkar. Aynı zamanda bu köpek ırkı yapışkan olarak nitelenebilen bir ruh haline sahiptir. Sosyal davranışlarının yanı sıra sürü halinde de davranabilen bir hayvandır. Aşırı sevimli olmasının yanı sıra yalnız kalmaktan pek hoşlanmayan bir köpek cinsidir. Bu nedenle yalnızlık bu köpek cinsinde istenmeyen psikolojik sonuçlara neden olabilir.

Bu köpek cinsi insan canlısı olduğundan dolayı İstanbul köpek eğitimi ile yüksek başarı sağlayan nitelikler sağlar. Bu özelliklerinin yanı sıra ilk tanıştıkları insanlara karşı çekinik davranabilirler. Egzersiz ihtiyacı olarak ise yüksek enerji düzeyi nedeni ile sık sık egzersiz gerekebilir. İyi bir oyunculuk sergiler. Diğer köpekler ile geçinebilme noktasında düşük bir başarı sağlarlar. Bunun aksine çocuklar ile anlaşabilmek noktasında ise iyidirler.

İstanbul Köpek Eğitimi ve Bakımı

Bakım bu köpek ırkı için önemlidir. Bu ırkın bakımları diğerlerine göre daha zor olabilir. Çünkü yüksek enerji seviyeleri bulunur. Normal şartlar altında apartman ya da müstakil evlerde yaşamaya uygun olmakla birlikte bu köpeğin bahçeli bir evde daha iyi yaşam sağladığı söylenebilir. İstanbul köpek eğitimi istanbul ile köpeklerin bulundukları ortama daha iyi adapte olabilmesi mümkündür. Patilerinin arasında çıkan tüylerinin temizlenmesi gerekir. Yine ara ara fırçalanması da gerekebilir. Köpek maması olarak yüksek kaliteli mamalar tercih edilmelidir.

Köpeklerin bakımı hem daha iyi eğitim hem de daha uzun ömür anlamına gelmektedir. Bunun yanında köpeklerin eğitimi sırasında ortaya çıkan sorunların aşılabilmesi için uzman desteği alınabilir. Uzman desteği almak için bizi tercih edebilirsiniz.

İstanbul Köpek Eğitimi ve Türleri

İstanbul köpek eğitimi sırasında en başta tuvalet eğitimi gelir. Bunun yanında tuvalet eğitimi aynı zamanda köpeğin sosyal davranışlarının gelişimine de katkı sunar. Amatör kişiler tarafından verilecek tuvalet eğitimi hem sosyal hem de sağlık açısından sorunlara neden olabilir. Tuvalet eğitimine erken aşamada başlamak en doğrusudur.

Bu eğitim dışında itaat eğitimi gibi eğitimler de verilir. Tuvalet eğitimi en temel eğitimlerden birisidir. Köpeğin ihtiyacını nerede gidereceğini bilmek gerekir. Bunun yanında köpeğin tuvalet eğitimi ile ilgili detayların bir uzman yardımı ile belirlenmesi de önem taşır. Eğer köpek ilgili alana tuvaletini yapar ise onu ödüllendirerek bu davranışı pekiştirmek mümkündür.

İstanbul Köpek Eğitimi Veren Firma

İstanbul köpek eğitimi konusunda sizlere en iyi hizmetleri veren kurumumuz aynı zamanda köpeklerin barınabileceği alanları sizlere sunar. Siz de en iyi eğitimleri almak ve uzman desteği ihtiyacı için bizi tercih edebilirsiniz. Günümüzde köpek eğitimi konusunda öne çıkan firmamız aynı zamanda canlı destek alabileceğiniz bir şirket olarak ön plana çıkar. Siz de bu nedenlerden dolayı her zaman bizden hizmet alabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda bu hizmetlerin yerine getirilmesinde en iyi çözümleri sunan firmamız sizlere deneyim aktarmaktadır.

Bu yazı 238 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu