köpek eğitimi

Kartal Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpekler, muhafız ve koruma görevleri yaptıkları iş alanlarında temel ihtiyaç olarak kullanılmaktadır. Bu iş alanlarında kullanılan köpek ırkları daha güçlü ve yaşanılan olaylara karşı farklı yaklaşımları vardır. Anlık tepkileri de kontrol altına alındıkları zamanlar da başarılı olurlar. Yapı olarak çok güçlü olmaları ve saldırgan tipleri ile dikkat çekmektedir. Herhangi bir eğitim almadıkları takdirde oldukça tehlikelidirler. Özel eğitimlerin mecburi olduğu bu köpek ırkları, kendi alanlarında sıkı bir eğitime tabi tutulmaktadırlar. Uzman ekipler ile yapılan bu eğitimler ise köpeklerin ırklarına göre değişmektedir.

Koruma eğitimleri nasıl verilir?

Köpeklerin ırklarına göre değişen bu eğitimler, görevlerinde tam başarı ve sorunsuz iş bitirme başarısı elde ederler. Saldırgan tipli köpeklerin eğitimleri oldukça sıkı ve disiplinli olarak yapılmaktadır. Kartal köpek eğitimi merkezi, uzman ekipleri ile bu tip köpeklerin eğitimlerini üstlenmektedir.

Bu görevlerde kullanılan köpeklerin eğitimleri yavru iken başlamaktadır. Güçlü yapıları ve saldırgan tipleri nedeni ile küçük yaşlarda başlayan eğitimlerde öncelikli olarak itaat eğitimleri verilmektedir. İtaat eğitimlerindeki amaç ise sahibinin vereceği bütün komutları yargılamadan yerine getirmektir. Katı disiplin ve kurallar ile itaat eğitimleri belli bir süre devam etmektedir. Bu eğitimin ardından köpeğin görev yapacağı alan da özel eğitimler başlanır. Bu eğitimlerde muhafız görevi ve yakın koruma eğitimleri verilmektedir. Köpeklerin ırklarına göre bu eğitim süreci de farklılık göstermektedir. Tamamı uzmanlar tarafından verilen bu eğitimler ise yaptıkları görevleri başarılı olarak bitirmeleri hedeflenmektedir. Saldırgan tipli köpeklerin bu eğitimleri büyük bir titizlik ile yapılmaktadır. Disiplinsiz olarak alınacak eğitimler ilerleyen dönemler de tehlikeli olabilecektir. Kontrolsüz hareketler çevreye saldıran tipler doğurabilir.

  Özel eğitimli köpekler nerelerde kullanılır?

Eğitimlerinin özel olarak verildiği köpekler çalışacakları iş alanlarına göre eğitilmektedir. Polis teşkilatında, arama ve kurtarma operasyonlarında, koruma görevlerinde kullanılacak olan köpekler, her alanda farklı eğitimlere tabi tutulmaktadır. Arama ve kurtarma operasyonlarında kullanılacak olan köpeklerde bulunan koklama özelliği ile farklı bir eğitim verilir. Koklama özelliği olan köpek ırklarının daha çok tercih edilmesi ise işlerin başaralı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu tip köpeklerde eğitimlerin konusu, tamamen koklama, arama, bulma, işaretleme, yer gösterme ve iz sürme eğitimleri gibi kategorilerde yapılmaktadır. Sırası ile eğitimler belirli süreçler de yapılmaktadır.

İş alanı muhafızlık olan köpeklerin ise eğitimleri daha farklı yapılmaktadır. Bu köpeklerin saldırgan ve güçlü yapıları, işlerin aksi gitmesi ve ihtiyaç halinde kullanılması için çeşitli eğitimler verilmektedir. Sahibine tam itaat ve verilen emiri anında yapma gibi birkaç temel eğitimin yanı sıra, düşman tanıma, kontrollü hareketler gibi özel eğitimlerde verilmektedir.

  Özel eğitimler ne kadar sürer?

Kartal köpek eğitimi merkezi, özel olarak verilen bu eğitimler, uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu eğitimlerin tam başarı ile sonuçlanması için belirli bir zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitimlerin amaçlı ve özel olması da bu sürece etki etmektedir. Kapacakların işlerin kapsamında aldıkları eğitimlerde köpeklerin cinslerine göre değişmektedir. Özellikle tehlikeli bir yapıya sahip olan köpek cinsleri eğitimlerini alırken disiplin ve kararlı tutumlar ile sürdürülmektedir.

Özel eğitimli köpeklerin eğitime başlamaları ise yavru iken yapılmaktadır. Köpeklerin yavru iken almaya başladıkları eğitimler ile kalıcı ve kesin çözümler ortaya çıkmaktadır. Köpekler yavru iken öncelikli olarak temel itaat eğitimleri verilir. Yavru olmaları da bu eğitimi kısa süre de verilmesine sebep olmaktadır. Köpekler büyümeye başladıklarında itaat eğitimlerinin ardından çalışacakları alanlarda eğitimler başlamaktadır. Bu eğitimler ise köpeklerin cinslerine ve yapacakları görevlere göre değişmektedir.

Bu yazı 563 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu