köpek eğitimi

Köpeklerde Agrasyon Eğitimi Nasıl Verilir?

agrasyonuu
Paylaş
 

Agrasyon (agresyon) kesinlikle rehabilitasyongerektiren bir durumdur. Bu durum köpeğinizde mevcutsa; size, diğer köpeklere, yaklaşan insanlara ve diğer canlılara zarar verme eğilimindedir. Agrasyonun köken aldığı birçok neden vardır. Bu nedenlerin mümkün olduğunca aza indirilmesi gerekir. Agrasyonrehabilitesi, uzman kişilerce yapılmalıdır.

Agrasyon Nedenleri

Agrasyon farklı sebeplerle görülebilir. Agresiflik durumu gösteren, aşırı saldırgan, sert ve uyumsuz köpeklerde bulunan bu durum için çözüm yolları da mevcuttur ve bu yöntemleri uzman kişilerin uygulaması daha doğrudur. Şimdi agrasyon nedenlerini sayalım:

 • Korku Kaynaklı
 • Anlaşılmama Kaynaklı
 • Sahiplenme/ Sahiplenici Davranış
 • Özgüvensizlik
 • Ağrı-Acı Kaynaklı
 • Nedensiz (İdiopatik)
 • Bölgesel (Bölgesini Koruma Odaklı)
 • Erkekler Arasındaki Agrasyon
 • Anne Köpekte Yavrularını Koruma Amaçlı
 • Av Güdüsünü Tetikleyen
 • YiyecekAgrasyonu

Bunlar gibi birçok sebepten dolayı köpeklerde aşırı bir saldırgan tavır oluşabilmektedir. Çözüm önerileri basit olmakla beraber ciddi durumlarda kesinlikle bir veteriner hekim ya da Hause Of İstanbul köpek eğitimi uzmanına başvurmak gerekir.

Yetişkin Köpek Eğitimi

Evcil hayvanların eğitimi için zamanlama olarak her ne kadar yavru iken başlamak gerekiyorsa da belirli bir yaşa kadar köpekler kolayca öğrenmeye açık olurlar. Özellikle saldırgan olmayan, uysal ve sevecen köpekler yetişkin olsalar dahi kolaylıkla verilen komutları uygulayacaktır. Yetişkin köpek eğitimi konusunda dikkat edilmesi gereken nokta köpeğin bir yavru kadar hızlı öğrenemeyeceğini bilmektir.

Bu nedenle bu köpeklerin eğitiminde sabırlı olunmalıdır. Şefkatli davranarak iletişiminize yön verebileceğiniz hayvanınıza bağırmanız ya da vurmanız ise hem onun canını yakacak hem de sizden uzaklaşıp korkmasına, özgüvenini yitirmesine ya da agresif davranmasına neden olur.

Yetişkin Köpekler Hızlı Öğrenir mi?

Cevap ne evet ne de hayır. Çünkü nasıl insandan insana öğrenme kabiliyeti değişiyorsa bu köpeklerde ve diğer canlılarda da aynıdır. 3 yaşını geçtiğini ve artık yavaş öğreneceğini düşündüğünüz köpeğiniz temel eğitimleri hızlıca ve kolaylıkla geçebilir. Yetişkin köpek eğitimi sırasında aceleci ve katı davranırsanız bu pek olası bir durum değildir. Ayrıca ödül-ceza kullanmanız da size kolaylık sağlar.

Yetişkin Köpekler Aktör/ Oyuncu Olabilir mi?

Verilen eğitimler doğrultusunda köpekler belirli rollere girebilir. Hayatımızın çoğu alanında bizlere yardımcı olan köpekler bulunur. Örneğin avcı ve çoban köpekleri,rehber ve koruma köpekleri bu alanlarda görev yapmış dostlarımızdır. Filmlerde ve dizilerde gereken durumlarda da köpekler artist olarak devreye girebilir. Asil duruşları, ileri komutları öğrenebilen zekâları ve çevik vücutları sayesinde bugüne kadar yüzlerce köpek televizyonlarda boy göstermiştir. Aktör köpek/ oyuncu köpek eğitimleri sayesinde artık hayvanlarda film/dizi sektörüne adım atmış bulunuyor.

Aktör / Oyuncu Köpekler

Dizi ya da film setleri için senaryo gereği oyuncu olarak kiralanmış olan köpekler, oyunculuk konusunda eğitimli oldukları gibi insana da dost canlısı olan hayvanlardır. Verilen komutlar doğrultusunda rol oynayarak beyaz perdeye de hayvan sevgisi kazandıran bu oyuncu aktör köpek/oyuncu köpek türleri genellikle cins köpeklerdir. Eğer bir aktör/oyuncu köpek kiralamak ya da köpeğinize eğitim verdirmek istiyorsanız Hause of İstanbulKöpek Eğitim Merkezi tam da size göre bir yerdir. Profesyonel olarak hizmet veren bu firma uygun fiyatlara eğitim ve konaklama imkânı sunuyor.

Köpeğimi Nasıl Veterinere Götürebilirim?

Olası bir acil durumda köpeğinizi veterinere götürmeniz gerektiğinde otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmanız pek mümkün olamıyor. Özel aracınız da yok ise geriye pet taksi seçeneği kalmaktadır. Pet taksi ile köpeğiniz veteriner kliniğine sağlıklı, konforlu ve güvenli şekilde ulaşır. Yine veterinerden veterinere taşımada pet taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Evcil hayvanlarımızda birer değerli can olduğundan onların taşınmasında da özenli davranılmalıdır.

Bu yazı 198 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu