köpek eğitimi

Şişli Köpek Eğitimi

Şişli Köpek Eğitimi

Şişli, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Şişli ilçesinin 25 mahallesi bulunmaktadır. Doğuda Beşiktaş, kuzeyde ve batıda Kağıthane, güneyde Beyoğlu ilçelerine komşudur. Şişli’nin denize sahili yoktur, Çok sayıda, işyeri, tarihi eser, kültür – ticaret merkezleri, modern iş merkezleri bulunmaktadır. İlçede birçok tiyatro ve sinema salonu bulunmaktadır. Önemli merkezlerden olan Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Lütfi Kırdar Kongre Salonu olarak sayılabilir. Şişli önemli bir yere sahip ilçelerimizdendir. Bu güzel ilçede yoğun bir nüfus yaşamakta olup aynı zamanda insanlarla birlikte yaşamakta o an hayvan dostlarımız da mevcuttur. Şişli köpek eğitimi köpek eğitiminde başarılı sonuçların alınabileceği bir merkezdir.

Köpek Eğitimi Merkezi Nasıl Olmalıdır?

Köpek eğitim merkezi, öncelikle sağlık koşullarına uygun, hijyenik ve orada eğitim gören köpek sayısını kaldırabilecek bir büyüklüğe sahip olmalıdır. Köpeklerin rahatça dolaşıp, sıkılmadan hareket edebilecekleri kadar büyüklükte olması verilen eğitimin kalitesini artıracaktır. Merkezin planlanma şekli her köpeğe ayrı ayrı konaklayabilecekleri şekilde bölümlere ayrılmış olmalıdır. Konaklayacakları bölümler temiz, hijyenik, ısıtmalı ve konforlu olmalıdır. Kendini güvende ve huzurlu hisseden köpek çok daha rahat egzersiz ve çalışmaları gerçekleştirip verilen eğitimi uygulayabilir.

Köpek eğitimi merkezinde çalışan eğitmenler konusunda uzman, sertifikalı eğitmenler olmalıdır. Köpeklerin dilinden anlama kabiliyeti ve yeteneği olan kişiler ile çalışmak olumlu sonuçlar doğurur. Uzman eğitmenler ile eğitim gören köpeklerin sağlıkları da düzenli olarak kontrol edilmelidir. Merkez bünyesinde uzman veteriner çalıştırmak zorundadır. Köpeklerin sağlık kontrollerini yapıp varsa sağlık sorunlarını gidermek için gerekli bilgi birikimini taşıyan veterinerler ile çalışılması gerekir. Bu veterinerler köpeklerin aşılarını takip edip, eksik aşıları var ise tamamlarlar. Tüy dökme veya farklı parazitse sorunlar varsa bu sorunların tedavisini yaparlar. Tırnak bakımı, yıkanma gibi günlük bakımları düzenli olarak yapılır.

Diğer bir önemli nokta ise beslenme sorunudur. Bu merkezlerde dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması için çalışmalar yapılır. Köpeğe verilen mamaların içeriği ve besleyiciliği konusunda araştırma yapılır ve en doğru mama hangisi ise o mama ile beslenme alışkanlığı kazandırılır. Belki köpeğinizin alışmış olduğu bir lezzet vardır ve kolay kolay bu lezzetin dışına çıkamıyor olabilir, burada yavaş yavaş farklı lezzetler tadarak doğru beslenme tarzına doğru kaydırma yapılmaktadır. Ve zamanla bu yeni tadı severek tüketmeye başlar. Onun sağlığı her şeyden önemlidir, Yanlış beslenmeler sonucunda ilerleyen zaman zarfında sağlık problemleri ile karşılaşılmaktadır. Bu sağlık problemleri köpeğinizin yaşamını olumsuz etkilemekte ve aynı zamanda sizi de etkilemektedir. Hasta olan köpeğin bakımı çok zor olur, sürekli veterinere gitmek zorunda kalırsınız, sürekli ilaç kullanmak zorunda kalırsınız. Kısaca her iki taraf da olumsuz etkilenmiş olur.

Köpek eğitim merkezinde verilen diğer bir eğitim de tuvalet eğitimidir. Bir köpek için olmak zorunda olan eğitimlerden biridir, tuvalet eğitimi almamış bir köpek ile yaşamanız çok zor olur. Evde tuvalet eğitimi vermek ise yine çok zordur. Alışma süreci oldukça sancılı ve sorunlu bir süreçtir. Sabır isteyen bu zorlu süreci bir köpek eğitim merkezinde kazandırmanız sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır.

İyi bir köpek eğitim merkezi bulmak hem sizin için hem de köpeğiniz için büyük bir şanstır. İyi bir merkezde köpeğinizin psikolojik açıdan rahatlayacağı, oyunlarla, ödüllerle birlikte eğitileceği bir ortam olur. Oynarken bir şeyleri öğrenmiş olur, eğlenerek eğitilmiş olur. Sonuçta onlar da birer psikolojik canlıdır ve çevrelerinde olan biten her şeyden etkilenirler. Onları en iyi şekilde hayata hazırlamak önemlidir.

Bu yazı 349 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu