köpek eğitimi

Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Çok eski çağlardan beri insanlara yakın olan hayvanlardan birisi de köpeklerdir. Köpekler insanların birçok işlerinde yardımcı olarak kullanılmış sadakati ile insanların vazgeçilmez dostları olmuşlardır. Zaman ilerledikçe insanların köpeklere olan yakınlığı sadece çeşitli işlerini kolaylaştırmak için değil bir dost arkadaş olması anlamında da ön plana çıkmıştır.

Köpeklerin eğitimleri ile köpek sahipleri ve köpekler arasında kuvvetli bağlar kurularak dostluklar ebedi olmuştur. Köpeklerin eğitimleri oldukça büyük önem taşıyor. Köpeklere verilen eğitimler ile birlikte köpeklerin yaradılışında var olan gizli yetenekleri de gün yüzüne çıkıyor. Köpeklerin eğitimli olması köpek sahiplerinin de birçok işini kolaylaştırıyor. Bu nedenle köpeklerin eğitimleri konusunda hizmet veren birçok köpek eğitim merkezi faaliyete geçerek köpeklerin eğitimleri konusunda kaliteli hizmet sunuyor. Bu merkezlerden birisi de başakşehir köpek eğitim merkezi olarak ön plana çıkıyor. Başakşehir köpek eğitim merkezinde köpekler birbirinden farklı ve kaliteli eğitimler veriliyor. Bu eğitimler sırasıyla temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, koruma eğitimi ve tuvalet eğitimidir.

Temel İtaat Eğitiminin Önemi

Başaksehir köpek eğitim merkezinde köpeklere verilen en temel eğitim temel itaat eğitimidir. Köpeklerinin eğitim almasını isteyen ve bu nedenle başakşehir köpek eğitim merkezine başvuru yapan köpek sahipleri, başvuru yaptıklarında başakşehir köpek eğitim merkezindeki köpek eğitim uzmanları öncelikle köpeklerin eğitim geçmişleri olup olmadığını tespit ediyor. Köpeklerin eğer ki belli bir eğitim geçmişi söz konusu ile eğitim düzeyleri tespit ediliyor. Bu köpekler hiç eğitim almamış diğer köpeklerden ayrı gruplandırılarak eğitime tabi tutuluyorlar. Hiç eğitim almamış köpekler de ayrı gruplar halinde temel itaat eğitimi için hazırlanıyorlar. Köpeklerin eğitimlerinin temel basamağı temel itaat eğitimidir.

Temel itaat eğitimi köpeklerin mevcut yeteneklerinin farkında varmaları açısından büyük önem taşıyor. Başakşehir köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimi köpek eğitim uzmanları aracılığı ile temel komutlar olan yürü, koş, gel, otur, yat ve gel gibi komutların tasma ya da kayış yardımı ile verilmesi esasına dayanan bir eğitim türüdür. Başakşehir köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimi tüm ırktan köpeklere verilen eğitimlerden birisidir. Yaklaşık olarak 4 haftalık bir süreyi kapsayan temel itaat eğitimleri, bazı davranış sorunları olan ya da bazı ırklar açısından 4 haftalık süreden biraz daha uzun sürebiliyor. Temel itaat eğitimi sonunda başarı gösteren köpeklere başarı sertifikası verilerek bir üst eğitim aşaması olan ileri itaat eğitimi için hazırlanıyorlar. Başarı gösteremeyen köpekler ise geri beslemeler ile zorlandıkları yerleri yeniden görerek başarılı olmaları için yeniden temel itaat eğitimine tabi tutuluyorlar.

İleri İtaat Eğitiminin Özellikleri

Başakşehir köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler ileri itaat eğitimine alınıyorlar. İleri itaat eğitimini temel itaat eğitiminden ayıran en önemli özellik temel komutların tasma ya da kayış yardımı olmadan söz ile ya da işaret dili ile verilerek yapılmasıdır. Köpek eğitim uzmanları ileri itaat eğitimini köpeklerin dikkatlerini dağıtacak çevresel unsurların olmadığı geniş bir alan içerisinde veriyorlar. İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitiminde olduğu gibi her ırktan köpeğe verilen bir eğitimdir.

Eğitim süresi normal şartlar altında 4 hafta kadar sürüyor. Ancak bazı köpek cinslerinde bu süre uzayabiliyor. İleri itaat eğitimini başarılı bir şekilde alan köpekler almış oldukları sertifikaları ile eğitimlerini tamamlayarak sahiplerine teslimatları yapılıyor. Temel itaat ve ileri itaat eğitimini alan köpekler tuvalet eğitimlerinde de oldukça yüksek başarı elde edebiliyorlar. Başakşehir köpek eğitim merkezinde belirtilen bu eğitimlerin tamamı kaliteli bir hizmet anlayışı ile köpeklere sunuluyor.

Bu yazı 538 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu