köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Silivri

Paylaş
 

Köpek Eğitimi Silivri

Köpekler insanlara yardımları ile ünlenmiş varlıklardır. Yaratılışların da insanları koruma, bekleme, olumsuz şartları haber etme gibi özelliklerle donatılmışlardır. İnsanlar da köpeklerin evcilleştirilmesiyle köpeklerin bir önce ki cümlede geçen özellikler neticesin de eğitimlerine yönelik çalışmalar yapılmış ve deneyimlerden başarılı olunması takdirin de köpeklerin her biri köpek eğitimine tabii tutulması gerektiğinin altı çizilmiştir. Elbette her köpeğin eğitimlerden faydalandırılması pek de mümkün değildir. Her gün veya her saatte bir köpek doğumu gerçekleştiğini düşününce bu fikre hak verilmesi kanısındayım. En azından köpekler bir sahip bulması halinde bu eğitimlerden yararlandırılabilir.

Köpek eğitimi Silivri eğitim alanın da önce uzman eğitmen kadrosunu belli eğitimlerden geçirmektedir. Sonrasın da ise tesise getirilen köpeklerin eğitimlerinden iyi sonuç alınması amaçlanmaktadır. İlk olarak eğitmenler gerekli bilgiler ışığın da işlerini hakkıyla yerine getirmektedirler. Köpek eğitmenlerine eğitimler de başta köpekle kurulacak içerikten bahsedilmektedir. Sevgi bir eğitimin ana temasını oluşturan olgudur. Sevgiden yoksun bırakılmış hayvanlar eğitimlere ılımlı yaklaşamamaktadırlar. Bu durum da eğitmenlere ciddi zorluklar çıkarabilmektedir. Aynı zaman da köpek ırklarının farklılığından doğan özellikler de eğitimi olumsuz etkileyebilmektedir. Ancak bu genel olarak alışılagelmiş bir durumdur.

Kuruluşa getirilen köpeklerin aynı özelliklere sahip olması beklenemez. Her bir canlının birbirinden farklı gelişimler gösterebilmesi olanaklıdır fikri kuruluş eğitmenlerince bilinmektedir. Her bir birey köpeklerinin gelişim özelliklerini, karakter yapısını, hangi ırk türüne ait olduğunu, yaşını, daha önce eğitim alıp almadığını, nasıl bir ortam da yetiştiğini ve hangi eğitim seçeneklerinden faydalandırılması gerektiğini açık ve net olarak kuruluş yetkilileri ile paylaşmalıdırlar. Çoğu zaman herkes tarafından pek de beğenilmeyen ilk köpek eğitim şaması temel itaat eğitimi olarak işe başlanmaktadır. Kişilerce bu eğitim içeriğinin beğenilmemesi temel itaat eğitimin de yer alan komutların azlığından kaynaklanmaktadır. Temel itaat eğitimi adı üzerin de başlangıç eğitimidir. Temel itaat eğitimi almış bir köpekle almamış bir köpek yana yana getirildiğin de hangisinin eğitimden faydalandırıldığı gözle görülebilir bir ciddiyet taşımaktadır.

Temel itaat eğitimi almamış bir köpekle dışarı çıkıldığın da köpeğiniz tasması takılı iken bile sizi sağa sola sürekli çekiştirip sizin ona istemediğiniz bu duruma dair dur komutunu vermeniz köpek üzerin de çok da etki yaratmayacaktır. Siz bir yerde durmak istersiniz ama köpeğiniz sizi rahat bırakmaz ve tüm gezinti yorgunluk ve bir daha ki gezintiye isteksiz yaklaşma ile sonuçlanacaktır. Tam da bu nokta da temel itaat eğitimi köpeklerin sahiplerine tasmalı olarak ayak uydurabildikleri eğitim içeriğinden oluşmaktadır. Bu eğitimin diğer bir adı da tasmalı eğitimdir. Yani köpeğinizin tasması takılı olduğu müddetçe köpeğinizin yanın da bulunduğunuz anlar itibariyle vereceğiniz komutların köpeğiniz tarafından algılanması anlamını içermektedir. Dışarı gezintisi bu sayede kolaylaştırılabilir.

Aynı zamanda da ev ortamın da yaşamakta olan köpekler için eğitimlerin gerekliliği göz ardı edilemez. İleri düzey itaat eğitimi köpeklerin tasmaları çıkartılarak köpek sahibinden ne kadar uzakta olursa olsun sahibinin sesini algılamasıyla verilen komutları yerine getirebileceği kapasiteye ulaşmış demektir. İleri düzey itaat eğitiminin sosyal ortama faydaları nelerdir. Dışarı gezintisinde köpeklerin tasmalarından kurtulmaları halinde sahiplerinden uzaklaşan köpekler kişilerin komutu vermesiyle derhal kendilerini sahiplerinin yanın da bulundurmaktadırlar. Bu sayede toplumda ki diğer canlılar açısından da herhangi bir tehlike olmasa olasılığı önlenmiştir. Yavru köpeklerin erken yaşta eğitimlere tabii tutulması eğitimin sonucunu olumlu yönde etkilemektedir. Bir kere eğitimler daha çabuk köpeklerin zihnin de yön bulmaktadır. İkincisi eğitimler zamanın da tamamlanabilmektedir. Köpek eğitimi Silivri köpeklerin insanlarla olan yaşam koşullarına dahil edilmesi açısından köpeklere dair verdikleri eğitimlerle hem köpeklere hem de kişilere hizmet sunmaktadır.

Bu yazı 465 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu