köpek eğitimi

Yavru Köpek Fiyatları

Paylaş
 

Köpekler birçok nedenle evcilleştirilebilir ve insanlarla yaşayacak bir duruma getirilebilir. Köpek eğitimi oldukça zor bir iştir. Köpek yavru iken alındığı zaman sahibine olan alışma süresi artacaktır. Köpek satın alınması düşünülmesi gereken bir süreçtir. Bunun sebebi köpeklerde bir canlıdır ve bizim gibi yeme içme barınma ihtiyaçları vardır. Cinsine göre yedikleri bile değişir. Köpek bakım işi bir sorumluluktur ve bu yüzden sorumluluğu alabilecek olan kişiler tarafından alınması uygundur. Sokak köpekleri alınan köpeklerin bakılamaması sonucunda olmaktadır ve sayıları gittikçe artmaktadır. Öncelikle düşünülmeli daha sonra alım aşamasına geçilmelidir. Yavru köpek fiyatlarıköpeğin cinsine göre değişir ve oldukça fazla cins vardır. Yavru köpeklerin fiyatları eğitimli köpeklerin fiyatına göre bir miktar daha düşüktür. Fiyatları 500 TL ile 8 bin TL arası değişmektedir. Cinsine göre fiyat incelemesi yapılmalıdır.

Cinsine Göre Yavru Köpek Fiyatları

Cinsine göre yavru köpek sıralaması satan yere göre değişmektedir fiyat kısmı bir genellemedir. Boxer yavru köpek fiyatları 750-1500 TL arasıdır. Chihuhua 500-2000 TL arasındadır. Kangal ise 400-1000 TL arasındadır. Alman çoban köpeği 1500-4000 TL arasındadır. Pug cinsi 1500-5000 arasındadır. Amerikan pitbullterrier 400-1000 TL arasında değişmektedir. Sibirya kurdu 600-3000 TL arasında değişir. Rottweiler fiyatları 800-3500 TL arasındadır. Labrador retriever 800-2000 TL arası değişir. Golden retriever fiyatları 750-1500 TL arasında değişmektedir. Süs köpekleri için fiyat ortalaması 500-6000 TL arasındadır. Köpek fiyatları cinsine eğitimine ve satılan yere göre değişebilmektedir. Yavru köpeklere de bir takım eğitimler verilebilir ve bu da fiyata dahil olan bir hizmettir. Örneğin bir köpek cinsi alınmak istendiği zaman eğitimli olmasına karar verildi. 500 TL olan bir köpeğin fiyatı eğitimi dahil 1000 TL olabilir. Bazı yerlerde eğitim ücrete tabi olduğu için direk olarak 1000 TL alınırken bazı yerlerde ücrete tabi değildir. Fiyat ortalaması değişkendir ve her zaman fiyatları değişebilmektedir. Fiyatlar dış etkenler bağlı olarak değişir. Bazı yerlerde aşıları tamdır ve ücrete tabidir bazı yerlerde ise aşılar alınan kişi tarafından yaptırılır. Alırken bu tip koşullar göz önünde bulundurulmalı ve satıcı ile konuşulmalıdır.

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru köpek eğitiminde dikkat edilecek bazı kuralar vardır. Bunlardan bazıları köpeğe her gün aynı saatte mama verilmesidir. Düzenli olarak mama saatleri ayarlanır ve mama disiplini sağlanır. Tuvalet eğitimi verirken bazı yerler batabilir bunun için öncelik sabır olmalıdır. Öncelikle tuvaletini yapması için bir alan belirlenir ve bu alana saat başı köpek tuvaletini yapması için götürülür. Götürüldüğünde ise bazı komutlar verilir. Tuvalet eğitiminde bölgesini önce sizin belirlemeniz daha sonra da onu o bölgeye alıştırmanız gerekir. Götürdüğünüz yere tuvaletini yapmazsa belirli aralıklarda tekrar götürülmelidir. İstediğiniz bir komutu yerine getirdiğinde köpeği ödüllendirmek öğrenme açısından çok önemli bir rol oynar.

Yavru Köpek Bakımı

Öncelikle köpeğe bir ruhsat kimlik ve tasma alınır. Gerekli aşıları yaptırılır ve çevreye rahatsızlık vermemesi için bir taşıma kafesi de alınmalıdır. Köpek kimliği ruhsatı ve tasması zorunludur ve yönetmelik gereği yapılmalıdır. Ruhsat almak için ilgili evraklar teslim edilir ve ruhsat işlemi tamamlanır. Ruhsat verilmesi için bazı şartları taşımak mecburidir. En yakın veteriner hekim seçilir ve acil durumlar için adres ve numarası saklanır. Sonra köpeğe barına yeri ayarlanmalıdır. Mama su kabı ve bazı oyuncaklar önceden temin edilmelidir. Köpeğin bulunduğu yerdeki kablolar prizden çekilmeli ve evde klozet var ise kapağı kapalı tutulmalıdır. Bir isim verilip o şekilde seslenilir. Gelişimi için 1 yıl boyunca beslenmesine dikkat edilmelidir. Mama ve su kabı hijyenine önem verilmelidir.

 

Bu yazı 626 kere okundu.
Etiketler:
Köpek Fiyatları
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu