köpek eğitimi

İstanbul Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpek sahipleri için aynı ortamda yaşadıkları köpeklerinin uyumlu ve itaat edebilir olması iyi bir yaşam kalitesi için oldukça önem taşır. Bunun için köpek sahiplerinin yapması gereken şey köpeklerine gereken ilgiyi, sevgiyi ve alakayı kesmeden gerekli eğitimlerle köpeklerini eğitmek olacaktır. Bu eğitimleri kendileri de verebilirler; fakat belli bir noktadan sonra yetersiz kalıp bir uzman desteğine ihtiyaç duyabilirler. Tüm bunların dışında köpek gerekli eğitimi almasına rağmen yanlış davranış alışkanlıkları edinmiş olabilir ve bu durumun düzeltilmesi gerekebilir ya da köpek çok hırçın, saldırgan, ürkek olabilir, tuvaletini tutamıyor olabilir. Bu sorunlar uzman köpek eğitmenleri sayesinde aşılabilir. İstanbul Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi profesyonel köpek eğitmenleriyle köpek sahiplerine, gereken eğitim hizmetini veriyor.

Köpek Eğitiminde Uzman Eğitmen Faktörü

Köpek eğitim uzmanları köpeklerin erken yaşlarda eğitime başlatılması gerektiğini vurguluyor ve ortalama 5 aylıkken eğitimin başlaması gerektiği belirtiliyor. Yavru köpekler de ilk aylarda tıpkı bir bebek gibi tuvaletlerini gerekli kas sistemleri gelişmediği için tutamazlar; ancak birkaç ay sonra köpeğe gerekli tuvalet eğitiminin verilmeye başlanmasıyla aslında köpeğin eğitim süreci de başlamış oluyor. Uzman eğitmenler köpek davranışlarını ilerleyen yaşlarda değiştirmenin oldukça zor olabileceğini belirtiyor. Köpek sahiplerinin bu konuda bilinçli olmaları, eğitimin doğru yöntemlerle veriliyor olması bu açıdan çok önemli. Köpeğe eğitim amaçlı yapılan bilinçsiz uygulamaların da köpek için travmatik olabileceği yine köpek eğitim uzmanlarının üzerinde durduğu bir konu. Bu yüzden köpek eğitimi için bilinçsiz uygulamalardan kaçınılmalı ve profesyonel bir köpek eğitim uzmanına başvurulmalı. İstanbul Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi köpekler için gereken yerli ve yabancı uzman eğitmenlere sahiptir.

Pozitif Köpek Eğitimi

Son yıllarda geliştirilen pozitif eğitim metodu, köpek eğitiminde daha kalıcı ve daha etkin bir sonuç veriyor. Köpek eğitiminde sabır oldukça önemlidir ve eğitim sırasında da şiddet ve cezadan kesinlikle kaçınılması gerekiyor. Pozitif eğitim metodunda da cezalandırma yerine köpek istenilen davranışı yaptığında ödüllendirme vardır. Ödül sistemi, köpeğin istenilen komutu doğru yerine getirdiğinin ona ifade ediliş şeklidir. Bu şekilde köpek yaptığı davranışın verilen komuta uygun olduğunu anlayarak, daha kolay öğrenmesini sağlayacaktır. İstanbul Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi de uyguladığı pozitif eğitim sayesinde köpekler kısa sürede ve kalıcı bir şekilde eğitilmiş oluyor.

Evde Köpek Eğitim Hizmeti

İstanbul Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi yerli ve yabancı köpek eğitmenleriyle yerinde köpek eğitim hizmeti veriyor. Köpeğin ırkına, cinsiyetine, karakterine göre gereken eğitimi yerinde veriyor ya da köpeklerin agresiflik, korkaklık, saldırgan olma gibi davranış bozuklukları sorunlarını çözüyor. Köpek sahipleri İstanbul Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi ile iletişime geçtiklerinde, eve bir köpek eğitim uzmanı gönderilir ve köpek sahibiyle birlikte köpekle ilgili gereken değerlendirmeler yapılır ve köpeğin sorunları tespit edilir. Köpek sahibi ve köpek eğitmeninin eğitime başlaması karar verildikten sonra aynı gün eğitime başlanır. Verilen eğitimler tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimidir.

Köpeğin ırkına ve kullanım alanlarına göre de alan koruma eğitimleri, bodyguard eğitimleri, gösteri eğitimleri ve özel eğitimler gibi birçok eğitim verilebiliyor. İstanbul Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi tarafından verilen eğitimler alanında uzman profesyonel yerli ve yabancı köpek eğitmenleri aracılığıyla bilimsel yöntemlerle ve pozitif eğitim metotlarıyla veriliyor. Köpek eğitim uzmanlarının ömür boyu garantili eğitim verdiklerini ve eğitim tamamlandıktan sonra da eğitim sertifikası verildiğini söylüyor. Ortalama 4 hafta sonunda köpek eğitimi tamamlanmış oluyor. Ömür boyu garantili verilen eğitimler için de yine daima danışmanlık hizmeti de veriliyor.

Bu yazı 317 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu