köpek eğitimi

Büyükçekmece Köpek Eğitimi

Paylaş
 

İstanbul’un batı bölgesinde yer alan Büyükçekmece, fuar merkezinin de varlığı nedeniyle ilgi odağı haline gelmiş çok uğrak bir semttir. Dolayısı ile bölge kalabalık bir nüfusa sahiptir. Öylesine kalabalık olan bu semtte köpek besleyen kişilerin sayısı da çoktur ve köpeklerinin eğitim ihtiyaçlarına yönelik birçok köpek eğitim merkezi bulunur. Bunlardan biri de Büyükçekmece Köpek Eğitimi Merkezidir.

Köpek Eğitimi Nedir? Eğitimde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Günümüzde köpeklerin eğitilmesi önemli bir hale gelmiştir. Köpeğin ve beraber yaşadığı insanların hayatını daha kolay yaşanır hale getirmek ve köpeğin çevresel faktörlere karşı uyum sağlaması amacıyla köpek eğitmenler tarafından uygulanan bir eğitimdir. Köpeğin eğitimi için uygulanabilecek birçok yöntem vardır. Fakat hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın temel olan esas davranış kesinlikle cezalandırma ya da şiddete başvurma olmamalıdır. Pozitif eğitim psikolojisi ile uygulanacak eğitim modellerinde kesinlikle olumlu sonuçlar alınır. Büyükçekmece Köpek Eğitimi programında kesinlikle şiddet ya da cezalandırma yer verilmez. Köpek sahipleri köpeği için eğitim kurumlarını seçerken hizmet anlayışının bu yönde olmasına büyük ölçüde önem verir. Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi eğitimlerinde daha önceden bilinçsiz eğitim yaklaşımı yüzünden şiddete ve cezalandırmaya maruz kalmış köpeklerin sergilediği davranış sorunlarının çözümlerinde de olumlu katkılar sağlar.

Büyükçekmece Köpek Eğitimi anlayışı olarak Köpek sahibinin de köpeğe yaklaşım biçiminin doğru olması gerektiğini ve bu yüzden konu hakkında gerekli bilgilerin köpek sahibine de öğretilmesini program kapsamına almıştır. Eğitimde köpek sahibinin gerekli sorumluluğu alması sağlanmıştır. Köpek sahibi sorumluluk taşıyarak köpeğinin eğitimi süresince hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalıdır. Köpeği ile bağını iyi kuran kişiler sorunların kısa sürede çözülmesine ve birbirleri ile daha uyumlu yaşamasına neden olur. Bu bağ gerek köpek sahibi ile olsun gerek ise eğitmeniyle olsun köpeğin eğitime olumlu cevap vermesi açısından gereklidir.

Köpek Eğitmenlerinin Önemi

Köpek eğitim konuları çok geniş kapsamlarda ele alınarak alınan sonuçlar yönünden oldukça büyük başarılar elde ediliyor. Çok farklı konularda eğitilebilen bu köpekler eğitimin yaklaşımı doğru olduğu taktirde başarıyla sonuçlanıyor. Bu nedenden ötürü köpek eğitmenlerinin bu işteki etkisi ve yeri oldukça önemlidir. Büyükçekmece Köpek Eğitimi Merkezi bunun verdiği ehemmiyetle bünyesinde çalıştırdığı köpek eğitmenlerinin hayvan sevgisine sahip işinin ehli kişiler olmasına özen göstermiştir.

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezinde Verilen Eğitimler

Büyükçekmece Köpek Eğitimi Merkezinde verilen eğitimler; tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, tasmalı yürüyüş eğitimi, tasmasız yürüyüş eğitimi, yavru köpek eğitimidir. Köpek sahiplerinin özel talepleri doğrultusunda eğitim uzmanlarının da görüşü alınarak uygun görülmesi halinde köpeğe verilecek eğitim seçilir. Bunlardan bazıları show eğitimi, aktör köpek eğitimi, alan koruma eğitimi gibi eğitimler verilebiliyor. Hangi eğitim türü olursa olsun pozitif eğitim anlayışı esas alınır. Bu eğitim anlayışı sayesinde köpek oyun oynayarak eğitim aldığının farkında bile olmadan tüm komutları yerine getirmeyi öğrenir. Böylece köpeğin karakterinde ve davranışlarında cezalandırma ya da şiddete yönelik eğitimlerdeki gibi karakter ve davranış bozukluğu görülmez.

Büyükçekmece Yerinde Köpek Eğitimi

Büyükçekmece Köpek Eğitimi kapsamında yerinde köpek eğitimi hizmeti de veriyor. Büyükçekmece mıntıkasında yerleşmiş köpek sahipleri Büyükçekmece Köpek Eğitimi Merkezine talepte bulunarak köpeklerine yaşadığı mekanda eğitim verdirebilir. Bu talebin oluşması halinde kurum tarafından köpeğin yaşam alanına gönderilen eğitmen ön görüşme yaparak köpeğin cinsi ve alınması istenen eğitime uygun olup olmadığı yönünde gerekli analizleri yapar. Varsa köpeğin yaşadığı sorunları tespit eder ve bir sonuca vararak köpeğe verilecek eğitimin programını düzenler. Bu eğitimler özel ücrete tabidir ve birkaç seans içinde eğitim sağlanır. Verilecek eğitim Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi hizmet kalitesi güvencesi altında verilir ve eğitimin her aşamasından sorumludur.

Bu yazı 443 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu