köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Beyoğlu Adresi

Paylaş
 

Bir köpek aldığımızda kısa sürede hayatımızın önemli bir parçası haline gelebilirler belki de çoğu zaman bir insandan daha fazla. Ancak eğer köpek eğitim almamışsa bir yüke dönüşür, ya ona bir mahkumiyet duygusu ile ölene dek bakarız, ya da daha da kötüsü isteyerek ya da istemeyerek ondan kurtulmanın yollarını ararız. Ancak iyi bir eğitim ile köpekler gerçek bir dosta dönüşür. Bu dostlarımızın iyi bir eğitim alması hem onların hem bizim yaşam kalitemizi oldukça arttırabilir.

Özellikle yavruyken aldığımız bir köpek ile zamanla çok fazla sorun yaşamaya başlamışsak bunun sebebi disiplin ve otoritenin yeterli düzeyde köpeğe empoze edilememiş olmasıdır. Erkenden uygulanacak doğru bir eğitim köpeğinizi bir sorundan yardım sever ve arkadaş canlısı ve hayatınızı kolaylaştıracak bir dosta dönüştürecektir. Yazımızın devamında bir köpeğin hangi tür eğitimlere ihtiyaç duyduğu ve bu eğitimlerin özelliklerinden söz edilecektir.

Köpeğin Ev Yaşantısına Uyumunu Sağlamak

Bu eğitim evde yaşarken uymasını beklediğiniz kurallara uymasını sağlamak için verilir. Köpek kurallara Köpeğin üç ile 6 aylık arası olduğu dönemde bu eğitimi alması idealdir. Köpeğinizin bu eğitimi alması daha ileri eğitimler için bir basamak oluşturduğundan alması çok önemlidir. Bu eğitimle sizde köpek beslemek hakkında bildiklerinizden çok daha fazlasını öğreneceksiniz. Bu eğitimin süresi genelde 4 haftadır

Köpeğin Tuvalet Eğitimi

Bir köpeğin sizin için yaratabileceği en önemli sıkıntı, eğer erkenden çözülmez ise köpek bakmayı işkence haline getirebilecek şey köpeğin tuvalet eğitimi almamasıdır. Bu eğitim için de ideal köpeğin 4 ya da 5 aylık olduğu dönemdir. Bu eğitim ile köpeğiniz ev içersin de tuvaletini yapmasını beklediğiniz yere yapacaktır. Yine üç ya da dört hafta sürecek ancak köpekle geçireceğiniz yaşantıyı oldukça kolaylaştıracak bir eğitim.

Bu eğitim ile köpeğin öğrendiği komutlar, otur, bekle, otur-bekle, yat, yat-bekle, aferin ve hayırdır.

Köpeğin İtaat Etmesini Sağlamak

Bir köpeğin size itaat etmesini sağlamanız için ona temel bir itaat eğitimi vermesi şarttır. Ne cins köpek olursa olsun zamanı geldiğinde bir köpeğin itaat eğitimini mutlaka alması gerekir, köpeğin cinsi bu temel eğitim için engel değildir. Bu eğitim hem temel komutlarınızı yerine getirmesini sağlayacak hem de sizinle çok daha uyum içinde yaşamasını sağlayacaktır. Kısacası bu eğitim köpeğin sizin isteklerinizi algılayarak size yanıt verebilmesini sağlıyor. Bu temel düzeyde eğitim köpek tasma takarken komutlarınızı dinlemesini sağlayacaktır. Bu eğitim ile öğrenilenler hayatınızı kolaylaştırmakla ile beraber köpeğinizin yaşamı içinde oldukça önem taşımaktadır

Köpeği Daha Fazla Komutu Yerine Getirmesi

Cinsi ne olursa olsun bir köpeğin temel düzeyde bir itaat eğitimi alabileceğinden bahsetmiştik. Bir köpeğin cinsine göre daha farklı eğitimler de alabilmesi mümkündür. Yine de öncelikle temel düzeyde komutlarınızı algılamayı öğrenmiş olması bu eğitimi alabilmesi için bir şarttır. Uzun süre beklemek ve uzaktan komutlarınızı getirmek gibi kuralları öğrenirken bu eğitimle yabancıya gitmemeyi ya da yabancı birinden yemek almamayı da öğrenir. Köpeğiniz başkaları tarafından istismar edilemez olur.

Bekçi Köpeği Eğitimi

Köpeklere sahiplerini ve onların sahip olduklarını ya da belirli bir alanı koruma eğitimi vermek öncelikle köpeğin karakterinin tam olarak oturmuş olmasına bağlıdır. Bu tarz bir eğitim ancak 18 aydan sonra köpeklere verilebilir. İtaat ile ilgili eğitimlerini kesinlikle tamamlamış olası da çok önemlidir.

Köpek eğitimi veren kurum bulmak eskiden zor olsa da günümüzde oldukça fazla sayıda köpek eğitmeni ve köpek eğitim merkezi bulunabilmektedir. Özellikle İstanbul’daysanız köpek eğitimi beyoğlu adresi, Beşiktaş, Nişantaşı, levent adresleri gibi bir çok merkezde rahatlıkla sağlanabilir. Köpeğinize eğitim verecek kurum hakkında ayrıntılı bilgi almadan eğitmenlerin uzmanlık ve deneyimlerini araştırmadan kesinlikle köpeğinizi emanet etmemeye dikkat etmeye özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Bu yazı 335 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu