köpek eğitimi

Bull Mastif Köpek Eğitimi

Bullmastifkopekegitimi
Paylaş
 

Bull Mastif köpek eğitimi hayvan dostları için zorlayıcı olan ırklar arasında yer alıyor. Karakter özellikleri arasında yer alan inatçılıkları verilen eğitimlere gösterecekleri itaat seviyesinde belirleyicidir. Baskın bir karaktere sahip olmasından dolayı çok çaba gerektiren, ancak emeklerin karşılığını da veren bir cinstir.

Liderlik özelliği en çok gelişmiş köpek ırkı olması, Bull Mastif köpeklerinin eğitilmelerinin güçleşmesine yol açıyor. Verilen eğitimin etkili ve verimli olabilmesi için sahiplerin sıkı bir disiplin içinde olmaları gerekiyor. Asıl liderin kim olduğunu onlara iyi bir şekilde göstermeniz eğitim sürecinin kolay geçmesini sağlayacaktır.

Bull Mastif Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

Bull Mastif köpek eğitiminde iri bedensel yapısının güç göstergesi olarak kullanmalarına neden olmaktadır. Kafa yapıları buruşuk ve oldukça büyüktür. Uzun ve içe kıvrık kulaklarının yanı sıra koyu sarıgöz renkleri bu cinslerin kendilerine özgü bir güzellikte olmalarına katkı sağlıyor. Onlar için en ideal yaşam alan geniş düzlük arazilerdir. Son yıllarda evde bakımı üstlenilen bu patili dostlar, sevecenliği ve oyun severliği ile kendine hayran bırakıyor. Fazlasıyla cesur olmaları sahiplerine karşı koruma içgüdülerinin gelişmesini sağlıyor.

Bull Mastif Köpeklerinin Bakımı ve Beslenmesi

Bull Mastif köpek eğitimi öncesi etkili bir bakım ve beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Zorlayıcı yanı çok fazla yemeyi sevdiklerinden dolayı onlara mama yetiştirebilmek ekonomik açıdan bütçelerin zorlanmasına neden olabiliyor. Fiziksel yapıları kilo almaya yatkın olduğu için düzenli olarak egzersiz yaptırılması önemlidir. Sık yıkanmaya gereksinimleri yoktur ancak tüylerinin taranması ve tırnak bakımlarının düzenli kontrol edilmesi şarttır. Bazı kronik hastalıklara sahip olan dünyaya gelen Bull Mastif köpeklerinin genel sağlıkları için düzenli olarak veteriner hekim kontrolünde olmalıdır.

Bull Mastif Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalıdır?

Bull Mastif köpek eğitimi için aceleci davranmak en uygun olanıdır. Çünkü bu ırkların gelişimlerini hızlıca tamamlamak gibi özellikleri bulunuyor. Yavru dönemindeyken tuvalet alışkanlığı ve sosyalleşme eğitimleri çok rahat verilebilir. Birkaç aylıkken eğiti sürecine çabuk adapte olurken, ilerleyen döneme ertelenmesi eğitime karşı çıkmalarına ve itaatsiz davranmalarına neden olabiliyor.

Sosyalleşme eğitimi bu ırklar için en çok üzerinde durulması gereken bir konudur. Kontrolsüz güçleri nedeniyle güvensiz ortamlar oluşturmaları olasıdır. 2-3 aylıkken etrafına karşı merak duygusu fazla olan köpeklerin bu özelliklerinden yararlanılarak sosyalleşme eğitimi verilmelidir.

Bull Mastif Köpeği Hangi Eğitimleri Alabilir?

Bull Mastif köpek eğitimi konusunda sabırlı olunması halinde birçok alanda eğitimli bir Bull Mastif köpeğine sahip olmak kaçınılmazdır. Tüm köpek ırklarındaki gibi ilerleyen dönemde eğitilmesi güç olan bu canlılarla eğitmenlerin etkili bir iletişim halinde olmaları önerilir.

Verilen temel beceri eğitimlerinin yanı sıra temel ve ileri itaat eğitimlerine de kısa sürede adapte olabilir. Özellikle koruma eğitimine en çok bağışıklık kazanan evcik köpekler arasında yer alıyor. Koruması gereken kişiler için tehdit oluşturabilecek etkenleri kısa sürede algılayıp devre dışı bırakması Bull Mastif köpek eğitiminin en keyif verici yanlarından biridir.

Bull Mastif Köpek Eğitimi Fiyatları

Bull Mastif köpek eğitimi için harcanan emek ve eğitmenin uzmanlık bilgisi gibi birçok unsur fiyatlardaki farklılığa neden oluyor. Köpek eğitmenliğini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren eğitmenlerin verdikleri hizmetin kalitesi ve içeriği doğrultusunda yüksek olması kaçınılmazdır.

Severek bakılan hayvan dostlarınızın en iyi eğitimi almaları yaşam boyu kaliteli bir ömür geçirebilmeleri için gereklidir. Bu nedenle temel gereksinimleri için ayrılan bütçe kadar eğitimleri içinde bütçe ayırmaktan kaçınılmamalıdır. Bu alanda uzman eğitmenlerimizden Bull Mastif köpek eğitimi alabilirsiniz.

Bu yazı 589 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu