köpek eğitimi

Pendik Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Paylaş
 

İstanbul’un en gözde yerlerinden olan Pendik sizin küçük dostlarınıza ev sahipliği yapmaktadır. Köpeğiniz ile aranızı daha iyi yapmak istiyorsanız Pendik köpek eğitim merkezi İstanbul köpeğiniz ve sizin için en güzel şekilde dekore edilmiştir. Köpeğiniz sizin dostunuz hatta yoldaşınız fakat köpeğiniz ile aranızı daha iyi yapmak için elinize geçen fırsatı tepmek bu durumda doğru olmaz. Köpeğinizi eğitip üstüne ona iyi bir algı kapasitesi sağlamak köpeğinizin duygu ve isteklerini size hareket ile anlatabilmesini sağlayacaktır. Siz köpeğiniz arasındaki bağları güçlendirmek için en iyi eğitmenler ile köpeğiniz eğitilecektir. Pendik yaşanacak yer olmasından ziyade çarşı insan fazlalığı gezme alanları sahili bakımından daha birçok hizmeti ayağınız getiren bir kesimdir İstanbul’un en güzel kesimlerinden olmasının sebebi de budur. Köpeğiniz insan ilişkilerine alışacaktır ve sizinle beraber her insana sevgisini gösterecektir.

Köpek Nasıl Eğitilmez?

Köpekler son derece duyarlı canlılardır sahibine bir şey olursa bir köpek rahat davranamaz o iyi olana kadar morali bozuk kalır bu yüzden köpekler sahiplerine çok bağlı canlılardır. Köpekleri eğitirken köpeğin duygularını oraya katmak manevi duyguları ile oynamak onu asabi yapmaktadır. Bir köpek aç bırakılarak eğitim göremez bu düşüncede olan bir kimse köpek eğitmeyi bilmiyordur çünkü iyi bir eğitmen köpeklerin duyguları ile oynandığında köpeğin nasıl bir tepki vereceğini bilir.

Bu yüzden köpek aç bırakılarak eziyet görerek eğitilmez köpeğin iyiliği için bir köpeğe eziyet göstermek çok yanlış bir davranıştır. Bu hayvanların haklarına istismar ve kuralları çiğnemek olur. Bir köpeği aç bırakılarak eğitmeye çalışırsak o köpek size karşı korkudan bir şey yapamaz fakat biri ona yemek vermeye çalıştığında o kişiye saldırabilir veya köpeğe şiddet uyguladığımız taktirde o köpek sizden korkar fakat başkasından korkmaz buda köpeğinizi saldırgan yapar.

Köpek Eğitmenin Püf Noktaları

Köpek eğitmek kolay bir iş değildir sabır gerektirir bir köpek aç bırakılarak eğitilmekten ziyade köpeğin tok olması mutlu olması önemlidir insan empati kurarak bu olayı kolayca anlayabilir bir insan sinirli ise o insana bir şey öğretmek bir hayli zordur çok sinirli olduğundan o kişi anlasa bile bir zaman sonra unutacaktır. Köpeklerde mutluyken öğretilmelidir elinize en sevdiği eşya en güçlü öğretme biçimi ise yemektir. Köpekler yemekleri üstelik eti çok severler köpek maması yerine eğitirken salam sosis gibi köpeğinizin en sevdiği yiyecekleri göz önünde bulundurmalısınız.

Bu şekilde bir köpeğin ismini nasıl ezberledi ise o şekilde bir eğitime sokulmalıdır. Köpeğinize durmadan tekrar biçimde sözler söylemeli ve bu şekilde köpek ismi gibi hafızasında bu sözleri yer edecektir bu sözleri söylerken komut vermek ise olayı bir ileri safhaya taşımaktadır otur komutunu söyleyip elinizle köpeğinizi oturtup ona bir sosis parçası verin bu şekilde alışacaktır. Bir zaman sonra köpeğinize otur dediğinizde o köpek oturacak ve köpeğiniz sosis vereceğiniz sanacaktır. Bütün olay aslında bundan ibarettir.

Eğitmenlerin Katkısı

Köpeğimi kendim eğitebilirsem eğitmene ne gerek var derseniz bir adım geridesiniz çünkü her köpek aynı tür olmadığından hepsi aynı eğitme girmezler bu yüzden eğitmenlerden yardım almak sizleri bir adım öne getirecek ve köpeğin eğitimini hızlandıracaktır. Köpeğinizin türü bakımından sinirli ise o köpek farklı bir eğitime girer. Bazı eğitmenler sinirli köpekler için insanlara olan sinirlerini gidermek adına onları insan içine çıkarırlar bu ise sinirli olan köpeğin insanlar ile bir sıkıntısı kalmamasını sağlamaktadır. Köpekler her türlü eğitime girer fakat şiddet köpeği asabi yapar.

Bu yazı 588 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. dogan sehali dedi ki:

    Sitsu kopek besliyorum evde kizimin kopek korkusunu yenmesi amaciyla sikinti yasiyorum esimin hamile olmasindandan dolayi tuvalet konusu bezdirdi dovmek istemiyorum ama artik sabir kalmadi yardimci olmanizi rica ediyorum

  2. dogan sehali dedi ki:

    Cevap bekliyorumn

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu