köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Hasanpaşa Merkez

kopekegitimihasanpasa
Paylaş
 

Hasanpaşa Köpek Eğitimi merkezimizde evcil dostlarınız olan köpeklere özel en uygun ve en doğru eğitimleri kısa sürede öğretmekteyiz. Evcil dostlarınızı herhangi kötü bir muameleden ve zorlamalardan, cebri işlemlerden uzak bir şekilde pozitif öğrenme metotlarına uygun olarak eğitim vermekteyiz.  Hasanpaşa mevkisi ve civarında eğitim hizmetini güvenilir bir şekilde bizlerden alabilirsiniz.

Temel itaat ya da ileri itaat eğitimleri, tuvalet eğitimleri, koruyucu köpek eğitimleri, yavru köpek eğitimleri gibi çok sayıda eğitimi vermekteyiz. Öncelikle yeni sahiplendiğiniz veya yavruluk dönemindeki evcil dostlarınız için temel eğitimleri almanız gerekir. Evcil dostlarınızın sosyal hayata, insan yaşamına kolaylıkla uyum sağlaması açısından bu tür eğitimler önemlidir.  Evcil dostlarınızın yalnızlaşmaması ve agresifleşmemesi için sahibi olarak üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirmelisiniz.

Evcil Dostlarınız Konusunda Üzerinize Düşen Sorumluluklar

Hasanpaşa Köpek Eğitimi hizmeti veren işletmemiz üzerine düşen sorumluluğu en uygun şekillerde yerine getirmektedir. Ancak evcil dostlarınızın sahibi olarak sizlerin de birtakım sorumlulukları vardır. Bizler her ne kadar sizin bu sorumluluklarınızı en hafif düzeye indirmeye çalışsak da bizim elimizden gelmeyen ve evcil dostunuzun sizlerin yerine getirmesi gereken sorumluluklar da vardır. Sonuçta evcil dostunuz hayatının büyük bir kısmını bizlerle değil sizlerle geçirir.

Evcil dostlarınızın hijyen ve sağlığı açısından ekstra bir gayret göstermeniz gerekmektedir. Evcil dostlarınız bu açıdan bakıldığında bu tür durumlardan uzak durmak için sizin tarafınızdan verilecek komutlara uyması gerekir. Eğitim sürecinde evcil dostunuzu strese sokacak durumlardan kaçınmalı ve sabırlı olmalısınız. Eğitim alacağı kişiyi, evcil dostunuz sürü psikolojisi gereği bir tür lideri olarak görür.

Köpek Eğitim Sürecinde Öne Çıkan Durumlar

Hasanpaşa Köpek Eğitimi hizmeti veren firmamız her eğitim türüne uygun olarak özel bir eğitim metodu ve özel yöntemler geliştirmektedir. Bu metotlar evcil dostunuzun yaşı ve cinsiyetine göre değişkenlik gösterir. Neyi, ne şekilde ve nasıl öğreteceğimiz bize hastır. Öğün zamanlarında az miktarda mama verdiğiniz takdirde daha fazla mama istemek için size doğru yaklaşacaktır. Bu da aranızda bir tür bağ oluşturur.

Evcil dostunuzun kuyruk sallaması sizi sevdiği anlamına gelir. Yemek yediği sürece ödüllendirilmesi, size yaklaşmasına izin vermesi için çeşitli komutları belirli şekillerde ona öğretmek gereklidir. Tasmalı yürüyüş eğitimleri, kontrolün kimde olduğunu öğrenmesi açısından önemlidir. Sizin isteğinize göre itaatkâr hareketler etmesi gerektiğini bilerek itaat konusunda herhangi bir boşluk oluşmamalıdır.

Tuvalet Eğitimi İçin Yapılması Gerekenler

Hasanpaşa Köpek Eğitimi merkezi olarak tuvalet eğitimini ev veya onun yakınında alması temel bir itaat eğitiminin alt parçasıdır. Evcil dostlarınızın sizlerle yaşaması için bu eğitimi alması gerekir.  Ev içi veya ev dışı tuvalet eğitimi olarak iki ana türe ayrılır. Ev içi eğitim biraz zordur. Mesela ev içi tuvalet eğitiminde belirli bölgelere gazete yayarak yeme içme aktivitesinden 1 saat sonra tuvalet ihtiyaçlarını karşılar. Ev dışı verilen tuvalet eğitimi ise biraz daha kolay bir eğitim olduğu için eğitmen ve sahiplerini pek zorlamaz.

Köpek Eğitiminde Köpek Cinslerinin Etkisi

Hasanpaşa Köpek Eğitimi merkezi olarak köpek eğitimi konusunda köpek cinslerinin uysal veya itaatkâr cinsler olması açısından önemlidir. Örneğin temel itaat eğitimi uysal türdeki küçük yavru türleri için daha uygun iken ileri itaat eğitimi ağır, agresif ve hantal tipler için daha uygundur. Ya da koruyucu köpek eğitimi de evcil dostunuzun cinsine göre verilen bir eğitim türüdür. Firmamız köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Bu konuda köpek eğitimi merkezimizi herhangi bir saatte ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Bu yazı 522 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu