köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Bayrampaşa

Paylaş
 

Köpek Eğitimi Bayrampaşa

Hayatımıza aldığımız canlıların sadece kendi beklentilerimize cevap vermesini bekleyemeyiz. Bu canlıların başta sağlık olmak üzere eğitim ve bakım sorumluluğunu da üstlenmekteyiz. Özellikle insana en yakın canlılardan birisi olan köpek bakımı oldukça önemlidir. Irk ve cinslerine göre değişiklik gösterse de yaklaşık 12 ila 15 yıl yaşayan köpeklerin bakımları uzun süreli kaliteli bir yaşam için zorunludur.

Her köpek eğitilebilir mi?

Evet. Irkı, cinsi, yaşı ne olursa olsun her köpek eğitilebilir. Erken eğitim oldukça önemlidir. Ancak Köpek Eğitimi Bayrampaşa olarak her yaşta köpeklerin, karakterine ve ırkına uygun şekilde eğitimleri verilmektedir. Özellikle yavru köpeklerin eğitimi başlangıçtan itibaren çok önemlidir. Anne ve kardeşleriyle köpek hiyerarşisini öğrenen köpeklerin insanlarla yaşama uyum sağlaması için erken eğitilmeleri gerekmektedir. Böylece beslenme ve tuvalet ihtiyacını giderme konusunda sahibinin kurallarına uygun şekilde yetişir. Ayrıca itaat eğitimi konusunda da erken başlamanın oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

Köpek yaş aldıktan sonra da eğitilebilir. Eğitimin yaşı yoktur deyimi onlar için de geçerlidir. Köpek eğitimi Bayrampaşa çalışanları konusunda uzman ve deneyimli kişilerdir. Onların köpeklere yaklaşımı algılarını anlayabilmeleri ve buna uygun şekilde eğitim programı hazırlayabilecek uzmanlık alanları oldukça yararlı olmaktadır.

Öfkeli davranışları olan, söz dinlemeyen köpeklerin eğitimi mümkün mü?

Kesinlikle mümkündür. Köpekler kendi yaşantılarında karşılaştıkları olayları algılamaları ve türüne özgü davranışların kontrol altına alınamamasından dolayı öfkeli davranabilir. Sahibinin sözünü dinlemeyen, saldırgan davranışlar gösterebilir. Bu durumda uzmanlar tarafından hemen müdahale edilmesi gerekir. Zira köpek davranışları düzeltilebilir davranış kalıplarıdır. Ancak doğru bir itaat eğitimi verildikten sonra buna uygun şekilde davranabilirler. Köpek algısı ırkı, cinsi ve karakter özelliklerine bağlı olarak değişir. Köpek Eğitimi Bayrampaşa köpek eğitmenleri farklı cins ve ırktaki köpeklerin davranışlarının nedenlerini çözerek buna uygun bir eğitim programı hazırlamaktadır.

Ancak köpekler sahiplenildikleri ortama uygun şekilde davranmayabilir. Bu ve buna benzer nedenlerle köpek sahiplerinin de eğitime katılmaları gerekmektedir. Böylece uygun komut verme teknikleri de öğrenilmektedir. Köpeklerin sahiplerine göre davranış değişikliklerinin yanında kendi deneyimlerinden kaynaklanan sorunları da olabilir. Köpek ve sahipleriyle birlikte alınan eğitimlerde karşılıklı ilişki geliştirilmesi ve yolları bulunarak iyileştirme sağlanmaktadır.

Eğitim nerede verilmeli?

Köpek Eğitimi Bayrampaşa köpeğin ırk, cins ve karakter özelliklerine uygun şekilde eğitilebilmesi için uygun koşulları sağlamaktadır. Ancak her koşulda köpeğin yaşadığı yerde de eğitim verilmesi gerekir. Böylece kendi ortamında kuralları uygulaması gerektiği öğretilir. Buna uygun şekilde yaşanması için sahiplerin de buna katılması gerekmektedir. Böylece köpek sadece eğitmenini dinleyen bir canlı değil, yaşadığı ortamda kuralları belirlenmiş şekilde yaşaması gerektiğini anlamaya yönelik bir eğitim almış olur.

Köpeklerin yetenekleri değerlendirilebilir mi?

Evet. Kimi ırklar arama, kurtarma, koruma, avcılık, rehberlik ve buna benzer alanlarda uzmanlaşmaya uygundur. Köpeklerin belli bir uzmanlık alanında yeteneklerini ortaya çıkartarak buna uygun şekilde davranması sağlanabilir. Her köpeğin içgüdüsüne bağlı olarak belli yetenekleri ve alışkanlıkları vardır. Bunların doğru şekilde kullanılması ve bir mesleki yeterlilik kazandırılması konusunda eğitimler verilmektedir. Uzmanlık eğitimi verilebilmesi için temel itaat eğitimini bitirmiş olmak gerekir. Böylece komutları algılayacak olan köpeklerin doğru şekilde uzmanlaşması için eğitim verilebilir. Köpek Eğitimi Bayrampaşa alanında yetkin ve deneyimli köpek eğitmenleriyle çalışmaktadır. Hangi amaçla eğitim verileceğine yönelik hem köpekle ilgili çalışmalar yapılmakta hem de ırk ve cinse yönelik bilgilerin kullanılması doğru komutların geliştirilmesi sağlanmaktadır. Evcil canlılar arasında farklı bir yeri olan köpeklerin ırk, cins ve özelliklerine uygun şekilde eğitilmeleri gerekmektedir. Bu eğitimler insanlarla beraber uyum içinde ve sağlıklı yaşaması için zorunludur.

Bu yazı 462 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu