köpek eğitimi

KÖPEK EĞİTİMİ EL KİTABI

Paylaş
 

Köpek konusunda söylenecek çok konu vardır aslında. Öncelikle köpekle eğer iletişim kurula bilinecekse edinilmeli beslemeye karar verilmelidir. Sadece etraftan görüşte özenti sonucu edinilen köpekler ileriki zamanlarda ilgi eksikliğini hissedeceklerinden olumsuz durumlara ortaya çıkabilecektir. Köpek eğitimi eğer bir köpek edinmeye karar verildiğinde hangi türünü kendinize yakın hissedecekseniz o türü iyi araştırıp karar vermek gerekmektedir. Çünkü köpekler ilgi isterler. Sevecen olmak içn sahibine bağlılığını sadakatini göstermek için üstüne tırmanarak sevilmek isterler. Eğer hijyenik olmayacağını düşünürseniz asla köpek edinmemelisiniz.

Köpek seçiminizi yaptıktan sonra aldığınız köpeği kendi haline bırakırsanız köpek sadece yiyip içip yatmayı kendine görev bileceğinden istenmeyen durumlarla karşılaşıla bilinmektedir. Bunun için köpeği sahibi olduğunuzu aranızda oluşturacağınız anlaşma şeklinizi kendiniz belirleyerek sadakatini gerçekleştireceği kişi siz olduğunuzu öğretmelisiniz bunu da köpek eğitim merkezimizin tecrübelerine dayanarak ortaya çıkarmış olduğu köpek eğitimi el kitabı sayesinde bilinçli bir yol çizerek gerçekleştirebilirsiniz.

Köpek eğitimi el kitabı bu konuda tecrübeli kişilerin fikirlerinin birleşimiyle ortaya çıkardığımız bir yazılı belge niteliğindedir. Bu kitabın içeriğinde köpeklerin türlerinden bu türlerin nelerden hoşlandıkları anlatılmaktadır. Bunların yanında beslenme şekilleri eğitim süreleri hangi türün hangi eğitimlere ihtiyaç duydukları anlatılmaktadır. Ayrıca köpek seçiminde kendimize uygun köpek türünün en olduğu konusunda geniş bilgilere yer verilerek yanlış seçimler yapılarak hangi olumsuz sonuçların ortaya çıkabildiği anlatılarak uygulamalarda yardımcı olunmaktadır Bu kitapta başlangıç eğitiminde ne önemli köpek eğitimi konunun köpeğe sosyalizasyon ve bütünleşme eğitimi olarak verilen Puppy traınıng eğitiminin nasıl verildiği konusu açıklanmaktadır.

Bundan sonra yapılacak eğitim konusu olan köpeğin doğru davranış kurallarına uyumunu sağlayan temel eğitim safhası açıklanmaktadır. Devamında temel eğitim safhası anlatılmakta ve köpek yavaş yavaş kendi başına yapabileceği hareketler öğretilmekte olduğu bu konu içeriğinde açıklamalı olarak anlatılmaktadır. Bunlardan sonar köpeğin diğer yapabileceği türüne göre farklılık gösteren koruma eğitimi hakkında geniş bilgiler verilmektedir. Köpek eğitim el kitabı genel olarak kendi imkânlarınızla yapabileceğiniz tuvalet eğitimi yemek eğitimi. Eve uyumu.

Çevreye nasıl zarar vermemesi gerektiği, tasma alışkanlığı nasıl verileceği. Köpeğe adını nasıl öğreteceğiniz, köpeğin düdüğe alıştırılma yöntemleri bu kitap içerisinde en basit şekilde uygulama metotları anlatılarak köpekle aranızdaki sağlam bağın oluşturulmasında gerekli olan tüm bilgiler verilmektedir. Bu kitap sayesinde dışarıdan yardım almadan adım adım uygulayacağınız eğitim konularında sabırlı bir şekilde ilerleyerek kendinize sadık bir köpek yetiştirilebilmektedir.

Bu yazı 1156 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu