köpek eğitimi

Sancaktepe Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Sevimli ve birbirinden cana yakın köpeklerin eğitimi oldukça özen isteyen işlerden biridir. Doğru bir şekilde eğitim verildiğinde insana en yakın canlılardan biri olan köpekler hayatın her alanında sizlere destek olacak en iyi yardımcılardan biri haline geliyorlar. Uzman eğiticiler tarafından eğitilen köpekler farklı amaçlar doğrultusunda yetiştirildiği için eğitim öncesinde herhangi bir amacın olup olmadığına önem veriliyor. Sancaktepe köpek eğitimi alan sevimli köpekler öğrendikleri komutlar sayesinde sahiplerine en iyi şekilde itaat ediyorlar. Bir köpek eğitildikten sonra karşınızda bir hayvan değil, sizi anlayan bir dost ve her zaman yanınızda bulunan bir sevimli bir canlı görüyorsunuz.

Yavru köpekler büyümeye başladıktan sonra sahiplerine karşı bir itaatsizlik içerisine girebiliyorlar. Bazı dönemlerde onların da büyüme evrelerinde aldıkları eğitimlere göre evi terk etme, sahibinden uzaklaşma gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Oyun zamanlarında size itaat etmemeleri de köpeklerin sizi anlamamasından kaynaklanıyor. Eğitimler tamamen köpeklerin tüm komutları anlayacakları şekilde veriliyor. Eğitim öncesinde ve sonrasında köpeklerde büyük bir değişiklik meydana geliyor.

Köpek Eğitiminin Faydaları Neler?

Köpek eğitimi bu sevimli yaratıklar üzerinden çok iyi sonuçlar veriyor. Her şeyden önemlisi sizlere en iyi şekilde itaat etmeye başlıyorlar. Yavru köpeklere verilen eğitimler neticesinde daha sağlıklı bir şekilde büyüyen yavrular düzenli beslenme ve tuvalet alışkanlığı kazanıyor. Düzenli beslenen bu sevimli yavrular büyüme evresinde de her dönemi daha rahat bir şekilde atlatarak çeşitli hastalıklardan da korunmuş oluyorlar. Köpekler üzerinde çeşitli psikolojik sorunların oluşmaması için bazı eğitimlerin verilmesi şarttır.

Özellikle de sahibi ile gereken bağın kurulması ve komutları dinlemesi için bu eğitimleri profesyonel köpek eğiticilerinin de vermesinde büyük yarar var. Rastgele bir eğitim sonrasında köpek komut karmaşası yaşayabiliyor ve zamanla sahibinden uzaklaşabiliyor. Bir köpek eğitiminde sizlerin de öğrenmesi gereken birçok konu olduğu için uzman bir kuruluş ya da eğitmenden yardım almanız çok daha sağlıklı sonuç elde edebilirsiniz. Bir köpeğin diğer köpeklerle sosyalleşmesi de gelişim aşamasında son derece önemlidir. Kendi cinsleri ile olan ilişkileri kadar insanlarla olan ilişkilerinin de gelişmesi sağlanıyor.

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılıyor?

Köpeklerin eğitilmesi için farklı aşamalar bulunuyor. Ödül ve ceza kavramları açısından yavru köpeklerin eğitimine daha fazla ağırlık veriliyor. Köpek eğitimi daha yavru köpek eve geldiği anda başlamalıdır. İleri ki dönemlerde davranış bozukluğu yaşamaması açısından eğitim belli bir sıra ile gitmelidir. Gerekiyorsa uzman eğiticilerden yardım alınmalıdır. Özellikle de ilk defa yavru köpek alan insanların birçok konuya hakim olması gerekiyor. Köpeklere öncelikle ev içerisinde uyulması gereken genel kurallar komutlar eşliğinde öğretiliyor.

Sonrasında bir köpeğin tasma eğitimi alması gerek. Tasma eğitimi en önemli aşamalardan biridir. Dışarıya çıkardığınızda daha eğitimini tamamlamamış olan sevimli yavruyu idare edebilmek için tasmaya ihtiyacınız olacak. Dışarıya çıkardığınızda tuvalet ihtiyacını giderebilmesi için gereken eğitimi de alması gerekiyor. Diğer hayvanlarla ve insanlarla olan sosyalleşme süreci en önemli süreçtir. Bu süre içerisinde uzman eğiticiler farklı eğitim yöntemleri kullanarak köpeklerinizin daha uysal olmasına özen gösteriyorlar.

Köpek Eğitimleri Nerede Veriliyor?

Köpekleri evde eğitebileceğiniz gibi farklı köpek eğitim merkezlerinde de eğitebilirsiniz. Uzman eğiticiler bu konuda sizlere daha iyi yardımcı olacakları için köpek bakımı hakkında bilginiz yoksa eğitim kurumlarından yardım alabilirsiniz. Köpek eğitim kurumları bir köpeğin en iyi şekilde eğitilmesini sağlıyor. Tüm komutları eksik bir şekilde öğrenerek kurumdan başarı ile ayrılıyor. Havyan sever eğiticiler bir köpekte hangi komutların ne şekilde öğretileceğini bildikleri için acemi insanlara göre daha kısa sürede eğitim verebiliyorlar.

Bu yazı 287 kere okundu.
Etiketler:
Sancaktepe Köpek
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu