köpek eğitimi

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Ev ortamında beslenmek için alınan bir köpeğin, hem sizinle iyi geçinebilmesi hem de eve uyum sağlayabilmesi için bazı eğitimleri alması gerekmektedir. Aksi takdir de alınan köpeklerin size sorun çıkartması kaçınılmaz olacaktır. Köpekler içgüdüsel olarak doğaya alışkın ve doğa ile iç içe yaşayan canlılardır. Doğal ortamlarından ev ortamlarına geçerken bazı sorunları yaşamaları çok normal karşılanmalıdır. Bu sebepten dolayı ev ortamında nasıl yaşaması gerektiğine dair eğitim almalıdırlar. Eğitim almamış köpekler de en basit olarak görülen havlama konusunun bile önüne geçilememektedir. Köpekler içgüdüsel olarak sürekli havlama eğilimi gösterirler. Bu yüzden ev ve sokak ayrımı gözetmeden havlama reaksiyonu gösterebilirler. Eğitime ev ortamında havlamaması gerektiğini mutlaka öğretmek gerekmektedir. Bu eğitimler hem köpekler hem de sahipleri için çok önemlidir. Köpekleri sahiplenip ev ortamına sokmak çok olumlu bir harekettir: Fakat bunun gereklerini de yerine getirmeniz gerekmektedir.

Biraz eskiye bakacak olursak sahiplenilen köpeklere hep kendisi eğitim vermeye çalışan insanlara rastlamamız kaçınılmaz. Köpeklere verilen bu eğitim eksik kaldığından bazı sorunların önüne geçilememektedir. Köpeklere eğitim vermek kolay gibi görünse de uzmanlar tarafından yapılmasında fayda vardır. Bu iş hakkında yeterli bilgisi olmayan insanlar tarafından verilen eğitim yetersiz kalacağı gibi bazı sorunları da beraberinde getirir. Günümüzde bu konuya çare bulunarak köpek eğitim çiftlikleri kurulmuştur.

Eğitim Süresi:

Bu köpek eğitim çiftliklerine köpeklerinizi emanet ederek 4 haftalık bir periyotta köpeğiniz hemen hemen bütün eğitimi tamamlamış olacaktır. Köpeklerin eğitimi ve rahatlığı için tüm donanımların sağlandığı bu çiftlikler, köpekler için tam bir konfor merkezidir.

Eğitim almalarının yanı sıra bakımları, beslenmeleri ve sosyalleşmeleri gibi tüm olanaklar mevcuttur.

Verilen Eğitimler:

Bu çiftliklerde uzman kişiler tarafından eğitim verilmektedir. Köpeklerin temel itaat eğitimlerinin yanı sıra tuvalet eğitimi ve gerekli görüldüğü takdirde koruma eğitimi de verilmektedir. Köpeklerde özellikle itaat eğitimine önem verilmektedir. Köpeklerin ev içinde ve toplum içindeki disiplin, terbiye ve iletişimini belirleyen en önemli eğitimde itaat eğitimidir. Eğitim süresince köpeklere yat, kalk, gel, git, havlama gibi tüm temel itaat bilgi eğitimleri verilmektedir ve sahibi ile sağlıklı bir iletişim kurması sağlanmaktadır.

Ulaşım:

Köpek eğitim çiftliklerine ulaşmak isteyen kişiler için İstanbul ve çevresinde ulaşım daha kolaydır. Köpek eğitim merkezlerinin bir çok şehirde kurulmasının yanı sıra şuan en çok İstanbul ve çevresinde kurulmaktadır. İstanbul’un bir çok semtinde bu köpek eğitim çiftliklerine ulaşmanız mümkün ve köpeğinize gerekli tüm eğitimleri aldırabilirsiniz. İstanbul bölgesinde bulunan köpek eğitim çiftliklerinin bulunduğu yerlerden birisi de Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliğiolarak bilinmektedir. Bu eğitim çiftlikleri son derece sağlıklı bir ortam olmasının yanı sıra, köpekleriniz için her türlü imkan sağlanmaktadır. İsterseniz eğitim süresi boyunca köpeğiniz bu eğitim çiftliklerinde yatılı olarak konaklayabilir. Eğitim çiftliklerinde köpekleriniz konaklama sırasında ki rahatı için hazırlanan özel ve tam ısıtmalı odalar mevcuttur.

Ücretlendirme:

Ücret olarak baktığımız zaman da bu köpek eğitim çiftlikleri çok fazla maddiyat gerektirmemektedir. Gayet makul ücretler karşılığında köpeğinize gerekli eğitimi aldırabilirsiniz. Böylece ev ortamında daha uyumlu olmaları sağlanır. Her köpek farklı cinslerde olduğu için aldığı eğitimlerde o düzeyde farklılık gösterebilmektedir.

Analiz:

Eğitim merkezleri köpeklerin sevdiği şeyleri bularak, bunun üzerinden eğitimleri vererek hem daha verimli sonuçlar elde etmekte hem de köpeklerin bu eğitimi sevmesini sağlamaktadır. Bu yöntem eğitimin daha verimli olmasına ve eğitimin süresinin kısalmasına yardımcı olmaktadır.

Önemli:

Kendi çabalarımız ile vermeye çalıştığımız eğitimin sonucunda daha zor durumlarla karşılaşabiliriz. Eğitim vermeye çalıştığımız zaman da köpeği küstürme gibi bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. İleri de eğitim merkezleri tarafından verilmesi istenilen eğitimler de başarısızlık meydana gelebilir. Bu sebep ile tuvalet eğitimi gibi basit eğitimler dışında bütün eğitim metotları mutlaka, köpek eğitimi konusunda uzaman kişiler tarafından eğitim çiftliklerinde sağlanmalıdır. Onlara verilecek her değer, bize daha çok yakınlaşmalarına ve sahiplenmelerine neden olacaktır.

Bu yazı 348 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Nurcan dedi ki:

    Köpek eğitiminde neler oğretiyorsunuz ? Fiyatı nedir öğrenmek istiyorum.

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu