köpek eğitimi

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimlerine çok küçük yaşta başlanmalıdır. Bu şekilde yavru köpekler sahibini tek lider olarak tanımakta ve isteklerinin tümünü yerine getirmektedirler. Özellikle polis köpeği veya koruma köpeklerinin eğitimlerinin özel olarak yapılması gerekmektedir. Bu tür köpekler özel eğitmenler tarafından eğitilmekte ve sıkı bir eğitimden geçmektedirler.

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi köpek eğitimi konusunda başarılı eğitimler vermekte ve eğitimlerinde köpeklerin sahiplerine tamamen sadık olmasını amaçlamaktadır. Eğitim süreleri ve seviyeleri köpeğin ırkına, yaşına ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Her köpeğin yaşına, ırkına göre anlama kapasiteleri ve yapabilecekleri değişiklik göstermektedir. Üstelik köpeğin üzerinde çok fazla baskı kurmak bazen ters tepebilmektedir. Bu nedenle köpeğin en iyi düzeye çıkması amaçlanmalıdır ancak zamanı konusunda acele edilmemelidir. İlk olarak verilen eğitimlerde köpeğin sadık olması amaçlanmaktadır. Bu nedenle bazı kolay komutlar öğretilmektedir. Daha sonra ise aile içinde ve toplum içindeki bazı yanlış davranışları gözlemlenmekte ve düzeltilmesi amaçlanmaktadır.

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi özellikle köpeklerin alacağı görevler üzerinden eğitim vermektedir. Bir ev köpeğine çok farklı bir eğitim verilirken. Polis köpeğinin, koruma köpeğinin veya narkotik köpeğinin eğitimleri çok daha farklı olabilmektedir. Bu tür görevlerde görevlendirilecek olan köpeklerin verilen emirleri tam olarak yapabilmeleri ve anında yerine getirmeleri için tam ve eksiksiz bir eğitim almaları gerekmektedir.

Ev köpeklerinin ise eğitim almaları çok önemlidir. Aile ortamına daha kolay uyum sağlayacak, dış dünyaya daha kolay adapte olacaktır. Tuvalet, yemek, saldırganlık gibi birçok konuda daha kontrollü olacaktır ve aldığı eğitimlerle sizi, ailenizi rahatsız edebilecek herhangi bir durumla karşılaşmanız önlenecektir. Köpeklerin sahiplerini karşı aldıkları sorumlulukların tam ve anında yerine getirmelerini amaç edinen köpek eğitim merkezi, bu nedenle eğitimlerin yavru iken başlamasını daha uygun bulmaktadır.

Uzman ekip tarafından verilen eğitimlerin, her ırk üzerinden verilebiliyor olması ve yaşamlarında uyguluyor olabilmeleri eğitimlerin kalitesini göz önüne sermektedir. Köpeklerin eğitimleri tamamlandıktan sonra ise düzenin aynı şekilde devam etmesi gerekmektedir. Devam eden yaşam standartlarının değişmesi veya alışık olduğu ortamdaki değişiklikler köpeğinizi az yada çok etkileyecektir.

Eğitimlerin sonunda sahiplerinin emirlerini sorgulamadan yerine getirecek olan köpekler, ev ortamında size yardımcı olmaktadırlar. Bazı görevler için eğitilen köpekler de ise köpeğin aldığı eğitimden daha farklı alanlarda kullanılmaması gerekmektedir. Verilecek olan kötü amaçlı emirlerin, köpeğiniz için tehlikeli olabileceği unutulmamalıdır.

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi aynı zaman da köpek almak ve edinmek isteyen kişilerin, yaşam koşullarına göre veya almak istedikleri ırka göre bilgilendirmeler yapmakta ve yardımcı olmaktadır. Köpeğiniz için eş bulma yada doğumhane gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Doğumhane hizmetinde annenin doğum öncesi ve doğum sonrası tüm aşamalarında uzman veterinerler tarafından yapılması gereken tüm işlemler yapılmakta ve yavrular için sağlık kontrollerin tamamı eksiksiz ve en iyi şekilde yapılmaktadır.

Köpek eğitim merkezi köpek sahiplerine istedikleri taktirde eğitimlere katılma olanağı sunmaktadır. Bu şekilde sizin veya köpeğinizin hataları en iyi şekilde giderilmektedir.

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi birçok farklı program sunmaktadır. Bu programlar arasında yakın koruma eğitimleri, alan koruma eğitimleri, yavru köpek eğitimi, saldırı eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimleri, araç koruma eğitimleri, patlayıcı arama eğitimleri, narkotik madde eğitimi ve uyuşturucu madde eğitimi gibi birçok eğitim yer almaktadır. Eğitim merkezine kabul edilen köpeklerin öncelikle aşı karnelerine bakılmaktadır. Aşı karnesinde herhangi bir eksiklik olmaması gerekmektedir. Köpeklerin bir arada bulunmalarına ve birbirlerine zarar vermelerine izin verilmemektedir. Özellikle saldırgan ve sinirli yapıya sahip olan köpekler diğer köpeklerle bir araya getirilmemektedirler.

Bu yazı 429 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu