köpek eğitimi

Köpek Eğitimi BeylikDüzü

Paylaş
 

Köpek Eğitimi BeylikDüzü

Evcil hayvan beslemek günümüze yoğunluğunu arttırarak ilerlemekte ve artık her evin ihtiyacı olmaktadır. Günün yorgunluğunu size getirdiği negatif enerji atmanıza yardımcı olacak ve siz eve geldiğiniz de ise sizi büyük bir neşe ile karşılayacak bir arkadaşınızdır. Aynı zamanda sahipler olarak sizlerde büyük bir sorumluluk bilinci uyandıracak ve belirli bir süre zarfı geçtikten sonra sahip hayvan ilişkisinden çok anne baba ilişkisi kuracaksınızdır. Aynı zamanda birçok psikolog tarafından da hayvan sahiplenmek tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise hayvanlar size sadık ve yardımcı dostlardır. Yukarda da söylediğimiz gibi yoğun bir iş günün ardından yalnızlık çektiğiniz vakitlerde sizlere arkadaşlık edecek canlılardır. Bu canlılara ise en iyi örnekler köpeklerdir. Bununla beraber ülkemiz ve dünyada da birçok ev sahibi köpek beslemektedir.

Ülkemizde de yapılan birçok araştırmadan elde edilen istatiksel verilere hayvan sahibi olmak isteyen veya hayvan sahibi olan kişiler önceliklerini daima köpeklerden yana kullanmaktadır. Köpekler ve insanların ilişkisi ise tarihin eski sayfalarına ve sağlam temeller üzerine dayanmaktadır. Köpekler insanoğlunun birçok işinde yardımcı olarak bulunmaktadır. Günümüz dünyasında ise polislik, arama kurtarma ekiplerine kadar yükselmiştir ve bu sorumlulukların altından da başarı ile kalkmışlardır. Artık işçiden fazla evlerimizin neşe kaynağı ve en yakın arkadaşlarımız olaraktan yanımızda yer almaktadır. Fakat köpeklerimizle en az çocuklarımızla ilgilendiğimiz kadar ilgilenmemiz gerekmektedir. Onlara karşı aynı zamanda sabırlı pozitif davranmalıyız. Köpeklerimizin bize olan davranışları bizim onlara olan tavırlarımıza göre şekillenir. Aksi takdirde olumsuz davranışlar bulunursak dostunuz ile aranızda sahip köpek ilişkiniz ciddi zararlar görür veya böyle bir ilişki hiçbir zaman kurulamaz. Bu yüzden köpeklerimize karşı olumlu davranışlarda bulunmak zorundasınız.

Aynı zamanda köpeklerinize karşı çocuklarınıza verdiğiniz eğitim gibi eğitim vermelisiniz. Birçok hayvan uzmanı da köpeklerinize karşı eğitim vermenizin onun günlük yaşantısına karşı olumlu yansıyacaktır. Bu temel eğitimler sayesinde de köpeklerinizle daha sağlam ilişkiler kurabilirsiniz. Bu eğitimler için ayıracak vaktinizde olmayabilir. Yoğun ve yorucu bir iş temposunda çalışıyorsanız ya da köpeğinize dahi vakit ayıracak zamanınız olmayabilir. Bu tip can sıkıcı durumlar için köpeklerinizin eğitimlerini veren ve onlarla en az sizin kadar ilgilenen tesisler hizmet vermektedir. Köpek eğitim merkezleri ülkemizin birçok yerinde hizmet vermekte ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılayarak gerekli tüm eğitimlerini vermektedir.

Bu tesislerden biri olan Köpek Eğitimi Beylik düzü sevimli dostlarınızın bütün eğitimlerini karşılarken diğer yandan da onlara bu eğitim dahilinde tüm ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu zaman zarfında köpekleriniz bir yandan eğitirken bir yandan da günlük tüm egzersiz ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Yürüyüş ve egzersiz ihtiyaçlarını karşılayarak daha sağlıklı bir vücut yapısına sahip olurken diğer yandan sosyalleşme yönünde pozitif adımlar atarlar. Köpek Eğitimi Beylik düzü tesisleri ve verdiği hizmetler hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

  • Köpekleriniz burada eğitildikten sonra teminat olarak sertifika alırlar. Burada ki eğitim kadrosu ise profesyonel ve deneyimli bir personel kadrosu vardır. Burada ki personeller köpekleriniz ile dost bağı kurarlar. Bu aşamadan sonra ise köpeklerinizle daha rahat bağ kurarak eğitimlerini hızlandırırlar. Bu eğitimlerin tam anlamı ile bitmesi için köpeklerinizin de verdiği tepkilere de bağlı olarak 3 – 6 ay olarak sürmektedir. Bu tesislerde personellerimiz köpeklerinize ırk ve özelliklerine de bağlı olarak tüm eğitimler verilmektedir. Temel eğitim olarak ise şu eğitimler yer almaktadır:
  • Temel itaat eğitimi, yavru köpek eğitimi ve tuvalet eğitimi yer alır. Bu eğitimlerde köpekleriniz yat kalk gibi komutları tamamı ile kavrar. Diğer ve bir tık üstte olan eğitim ise ileri düzey itaat eğitimidir. Bu eğitim sayesinde ise yabancılara gitmeme ve yemek almama gibi tüm özellikleri kazanırlar.
Bu yazı 601 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu