köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Sultanbeyli

Paylaş
 

Köpek Eğitimi Sultanbeyli

  Sadakatli dostlar olan köpekler köpek sahiplerinin üzerinde önemle durdukları aile dostlarıdır. Köpek sahipleri bu dostlarının gelişimlerini, eğitimlerini, bakımlarını büyük bir özen ve önem ile yapmaktadırlar. Köpeklerinin gelişim ve eğitimlerinde aksadıkları noktaların tespit edilmesinde ve eksik olan yanların tedarikinde danışacakları uzman kişiler aramaktadırlar. Ya da uzun bir tatil planı yaparken köpeklerini bırakacakları yerleri kara kara düşünürler. İş seyahatlerinde de durum aynıdır. İşte böyle durumlarda Sultanbeyli köpek eğitim merkezi köpek sahiplerinin yardımına koşmaktadır. Sultanbeyli Köpek Eğitim merkezi gerek köpek sahiplerinin köpeklerinin bakım, eğitim ve gelişimleri konusunda yetersiz kaldıkları noktalarda gerekse köpek sahiplerinin yapacakları tatil organizasyonunda gözlerinin arkada kalmasını önleyecek hizmet vermektedir.

Köpek eğitimi Sultanbeyli tesislerinde uzman eğitmenler ve veterinerler aracılığı ile yapılmaktadır. Köpek sahipleri ihtiyaç halinde Sultanbeyli köpek eğitimi merkezini aramaları halinde Sultanbeyli köpek eğitim merkezi tarafından verilen adrese köpek eğitim uzmanı gönderilmektedir. Köpek eğitim uzmanı öncelikle köpek sahibinden köpek ile ilgili genel bilgiler elde edecektir. Köpeğin karakteristik özellikleri, beslenme ve eğitim düzeyleri tespit edilecektir. Köpek sahibi ve köpek eğitim uzmanı arasında geçen bu mülakat sonrası köpek eğitim uzmanı tarafından köpek sahibine köpeğin genel durumunu tespit etmek için bir form verilir. Bu formda köpeklerin boyu, kilosu, tüy yapısı, eğitimin durumu, beslenme alışkanlığı gibi köpeğin fiziksel ve karakteristik özelliklerinin tespit edilmesi için bir takım sorular sorulmaktadır. Köpek eğitim uzmanının bu sorulara verilecek cevaplar neticesinde köpeklerin eğitim merkezindeki eğitim ve bakım programı belirlenmiş olacaktır. Köpekler bu hazırlıklar neticelendikten sonra köpek eğitim uzmanı tarafından sahibinden alınarak Sultanbeyli Köpek Eğitim merkezine getirilir.

  Sultanbeyli köpek eğitim merkezine getirilen köpeklerin öncelikle boyu ve kilosu ölçülür. Daha sonra köpeklerin ırksal özelliklerine göre kalacakları yerler belirlenir. Her köpek he ırk ile anlaşamadığından dolayı böyle bir hizmet verilmektedir. Köpeklerin günlük olarak her türlü bakım ve beslenmeleri Sultanbeyli Köpek Eğitim merkezi personellerince yerine getirilir. Köpeklerin tüy bakımları günlük olarak yapılmaktadır. Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezine getirilen köpeklerin eğitim durumları tespit edilir. Bu tespitler neticesinde köpeklerin eğitimlerinde yetersizlik var ise bu köpeklerin eğitimlerinin tam anlamı ile yerine getirilmesi için eğitim programları hazırlanır ve bu durum köpeklerine bildirilir. Burada hazırlanan programlar her gün köpeğin gösterdiği gelişim neticesinde not alınır. Köpeğin ilk geldiği günden köpek eğitim merkezinden ayrılacağı güne kadar gösterdiği gelişim istatiksel olarak belgelenir.

Sultanbeyli köpek eğitim merkezinde köpeklere öncelikle temel itaat eğitimi programı hazırlanır. Bu eğitim ileriki eğitimlerin temelini oluşturacağı için köpekler için çok önemli bir eğitim programıdır. Temel itaat eğitimi ile temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat gibi komutlar bir kayış ya da tasma yardımı ile köpeklerin itaatkâr olması sağlanmaktadır. Bu eğitimde başarı gösteren köpekler anında ödüllendirilir. Ödüllendirilen köpekler diğer eğitimler içinde güdülenecektir.

Temel itaat eğitimini başarı ile geçen köpekler ileri itaat eğitimi denilen sözle komut eğitimine tabi tutulurlar. Bu eğitimde tasma ya da kayış yardımı olmadan temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat komutları sözlü komut olarak köpeklere öğretilmektedir. Bu eğitim esnasında da başarı gösteren köpeklere ödüllendirme sistemi uygulanmaktadır. Eğitimlerin haricinde köpeklerin günlük enerjilerini atabilmeleri ve sosyalleşmeleri için egzersiz ve oyun programları uygulanmaktadır. Bu sayede eğitimden sıkılan köpekler oyunlar ile moral depolamakta ve günlük enerjilerini atmaktadırlar. Sultanbeyli köpek eğitim merkezinde köpeklerin her türlü bakımı tam ve eksiksiz yerine getirilmektedir.

Bu yazı 506 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu