köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Bakırköy

Paylaş
 

Eğitim canlıların hayata uyum sağlayabilmesi için verilen derslerdir. Özellikle sosyal yaşamın en önemli belirleyicisi verilmiş ve alınmış olan eğitimlerdir. Köpekler doğumlarından itibaren anneleri ve kardeşleriyle birlikte eğitim almaya başlar. Yapıları gereği sürü hayvanı olarak içgüdüsel bir durumda eğitilmeleri de bu doğrultuda olur. Kendi ailesi yanında köpek hiyerarşisini öğrenir. Anne sütünden kesilmesiyle beraber insanlar tarafından sahiplenirler. İnsan ailesine katılan köpeklerin bir anda uyum sağlaması ve kuralları algılaması beklenemez. Yavru köpekler hakkında Köpek Eğitimi Bakırköy olarak ilk eğitimler verilmektedir. Yavru köpekler biraz daha farklı bir eğitime ihtiyaç duyar. Gelişimleri henüz tamamlanmadığından tuvalet ve yemek saatleri daha sık ve vücut yapısına uygun şekildedir. Yaklaşık 3 saatte bir tuvalet ihtiyacı olur. Daha sık aralıklarla yemek ister. Bu nedenle tuvalet eğitimine ve yeme düzenine alışma konusunda bir eğitim verilmektedir. İtaat eğitimi sahibinin komutlarını algılayabilmesi için verilmeye başlanmalıdır.

 

Köpeklerle yaşayan insanların çok iyi bildiği gibi köpekler sahiplerinden etkilenir. Onların davranışlarının köpek algısındaki karşılığına göre uyum sağlar. Dolayısıyla köpeğin ırkı ve cinsine uygun hareketleri köpek sahiplerinin de bilmesi ve buna uygun hareket etmesi gerekir. Sahiplenilen köpeğin ırkına ve karakter özelliklerine uygun eğitim verilmesi gerekmektedir. Köpek Eğitimi Bakırköy olarak köpeklere eğitim verilirken sahiplerinin de bu eğitimlere katılmasını tercih etmektedir. Eğitimin sahiplerle birlikte verilmesinde, edindikleri köpek hakkında daha bilinçli hareket etmesi ve komutları doğru vermesi amaçlanmaktadır. Hangi ırktan olduğuna göre Alman eğitim sistemi ya da farklı ekoller tercih edilmektedir. Eğer bir av köpeği ya da bekçi ve benzeri alanlarda çalışmak üzere eğitim alacak köpekler söz konusuysa eğitim uzmanlık olarak değişebilmektedir. Her koşulda köpeklerin alması gereken başlıca eğitimler vardır. Uzmanlık konusundaki çalışmalar temel eğitimlerden sonra verilmektedir.

 

Hangi yaşta olursa olsun eğitilmelidir tüm köpekler. Köpek sahiplerinin sorumluluklarından biri de köpeğin iyi eğitim almasına olanak sağlamaktır. Köpek Eğitimi Bakırköy eğitimin erken dönemde verilmesinin daha sağlıklı olacağını düşünen eğitmenlerce kurulmuştur. Temel ihtiyaçların giderilmesi eğitimi dediğimiz başlangıç eğitimleri, tuvalet, beslenme ve oyun aktiviteleri konusundaki başlıkları içerir. Temel itaat eğitimi ise komutları algılayabilme, sosyalleşme gibi başlıklardan oluşur. Bu eğitimi sahipler de aldığında köpeklerle daha mutlu ve sağlıklı yaşamak mümkündür. Ayrıca davranış değişikliği söz konusu olduğunda müdahale edebilmeyi de öğrenmek mümkündür. Köpek Eğitimi Bakırköy eğitmenleri köpeklerle dostluğa dayalı iletişim kurma konusunda başarılı kişilerden oluşmaktadır. Böylece köpeklerin güvenini kazanarak onların algısına hitap etme olanağı elde edilmektedir. Köpek algısı insan davranışlarını kendine göre yorumlayabilir. Bu nedenle şiddetten kesinlikle uzak, motivasyona dayalı bir eğitim anlayışıyla hareket edilmelidir. Böylece sevgi temelli bir ilişki kurmak mümkündür. Köpeklerin duygusunda sevgiyi algılama oldukça duyarlıdır. Bu nedenle sevilmeli ve bunun gösterilmesi sağlanmalıdır. Sürü hayvanı olarak hiyerarşik yapıda konumlandırdığı sahibini seven köpekler mutlu ve sağlıklı yaşarlar.

 

Köpeklerle birlikte yaşamak insanın hayat kalitesini yükseltmektedir. Bunu en üst düzeyde yaşama imkânını kazanmak köpek sahiplerinin elindedir. Düzenli bir hayat ve iyi bir eğitimle köpeklerle birlikte oldukça verimli ve mutlu bir yaşamak mümkündür. Köpek Eğitimi Bakırköy köpeklerin daha sağlıklı ve insan hayatına uyumlu şekilde yetişmesini sağlamak üzere çalışmaktadır. Ekip üyeleri konusunda uzman eğitmenlerden, köpek sağlığına özen gösteren kişilerden oluşmaktadır. Bu ekip köpeklerin kendi ırk, cins ve karakter özelliklerine uygun şekilde yetişmesini sağlamak üzere uzmanlaşmıştır. Kendini her zaman geliştirmeye odaklı, köpek algısı ve davranış temelleri konusunda deneyimli kişilerle daha iyi bir dünya için köpekler ve sahipleriyle çalışılmaktadır.

 

Bu yazı 457 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu