köpek eğitimi

Köpek Eğitim Fiyatları

Paylaş
 

Dünya üzerinde yaşayan her canlının belli reaksiyonları verebilmesi için bazı eğitimleri alması gerekmektedir. Nasıl ki, bir çocuk okulda gitmeden okuma yazma öğrenemiyorsa, bir köpek de bazı eğitimleri almadan ev ortamlarına uyum sağlayamamaktadır. Köpeklere belli başlı eğitimleri vermeden direkt olarak ev ortamına aldığımız durumlarda birçok sorun yaşayabilecektir ve sahiplerine de birçok sorun yaşatacaktır. Evcil köpekler konusunda yapılan en büyük yanlışlardan birisi de bu olmaktadır.

 

Köpekler içgüdüsel olarak dış ortamda yaşamaya alışkın olan canlılardır. Yani köpekleri ev ortamlarına sokmak onları bir anlamda doğal ortamlarından daha farklı bir alana yerleştirmek anlamına gelir. Bu durumda köpeklerin yeni ortamlarına uyum sağlayabilmesi için bazı eğitimleri vermek gerekecektir. Aksi takdirde hiçbir şekilde köpekler bulundukları ortama ayak uyduramayacaklardır. Bu durumda köpeklerde uygunsuz yere tuvalet yapma, gereksiz yere havlama ve saldırganlık gibi reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

 

Günümüzde evcil hayvanların sayısının artmasına bağlı olarak, evcil hayvan ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren firmaların sayısında da artış olmuştur. Bu hizmetlerden birisi de köpek eğitimi hizmetidir. Köpek eğitimi merkezleri, bu anlamda hizmet veren en faydalı kurumlar olmaktadır. Zira köpekler için eğitimler çok önemli olmaktadır. Bu merkezler de köpeklere tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, davranış eğitimi gibi çeşitli hizmetler verilmektedir. Bu eğitim merkezleri, evcil hayvan sahiplerinin bilinçlenmesi ile birlikte daha fazla ilgi görmektedir. Zira bu merkezlerde köpeklere eğitim veren kişiler tamamen uzman kişiler olmaktadır. Yani köpekler bu merkezlerde aldıkları eğitimi hayatları boyunca taşımaktadır ve ev ortamlarına yüzde yüz uyum sağlamaktadırlar. Bu noktada özellikle köpekler verilen itaat eğitimi çok önemli olmaktadır.

 

Köpeklere verilen itaat eğitimi, köpeğin sahibi ve çevresi ile iletişimi konusunda çok önemli olmaktadır. Bu eğitim merkezlerinde köpek eğitim fiyatları, alınan eğitime göre değişiklik göstermektedir. Tek tek eğitim halinde fiyatlara bakıldığı zaman, tuvalet eğitiminin ortalama 1000 TL civarı olduğu görülmektedir. Temel itaat eğitimi daha zor ve daha önemli bir eğitim olduğu için fiyat olarak da daha fazla olmaktadır. Temel itaat eğitimi fiyatları ortalama olarak 2000 TL civarıdır. Bu eğitimler toplu şekilde alındığı zaman daha da ucuza gelmektedir. Yani genel olarak bakıldığı zaman tuvalet eğitimi ile temel itaat eğitimini birlikte 3500 TL civarı bir fiyata alabilirsiniz. Fiyat olarak yüksek gibi görünmesine karşın, bu fiyat aralıkları oldukça ortalama fiyatlardır. Zira köpek eğitimi oldukça zahmetli ve zorlukları olan bir iştir. Köpeğe sıradan talimatlar öğretmekle ya da attığınız bir nesneyi geri getirmesini beklemekle, bu merkezlerde verilen eğitim çok farklı olmaktadır. Bu tarz merkezlerde verilen eğitimler daha profesyonel ve kalıcı eğitimler olmaktadır. Yani köpeğe bu merkezlerde öğretilen ‘yat, kalk, dur, havlama’ gibi talimatlar, köpek tarafından yüzde yüz benimsenmekte ve hayatı boyunca da unutmamaktadır. Bu bakımdan köpek eğitim ücretleri olarak bu fiyatların alınması gayet normal olmaktadır.

 

Köpekleriniz bu eğitim merkezlerinde kaldığı süre boyunca her türlü bakım ve gerekli kontrolleri yapılmaktadır. Dilerseniz köpeğinizi günlük olarak bu merkezlere getirebilir ya da bu merkezlerde konaklamasını sağlayabilirsiniz. Köpeği her gün eğitime getirip götürecek vakitleri olmayan kişiler için bu merkezlerde pansiyon hizmetleri de mevcuttur. Köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitimin süresi ırklara göre değişkenlik göstermektedir. Verilen eğitime göre bu süreler uzayabilmektedir. Örneğin, temel itaat eğitimlerinin süresi, tuvalet eğitimlerinden çok daha uzun olmaktadır. Ancak bakıldığı zaman bu eğitimler yaklaşık 1 ay kadar sürmektedir ve bu süre boyunca köpekler günde ortalama 3 saat eğitim almaktadırlar.

Bu yazı 790 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Celalettin Kırboz dedi ki:

    7 aylık akitam var Çayırova Gebze de temel eğitim aldırmak istiyorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu