köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Cane Corsa

Paylaş
 

Özellikle küçük yaşlarda aldığımız yavru köpekler bizleri pek memnun edecek davranışlarda bulunmayabilirler. Özellikle tuvalet eğitimlerinin olmaması sahipler için çok zor bir durumdur. Bu yüzden köpeklerimizin tuvaleti geldikleri zaman havlayarak en azından bizi haberdar etmelerini isteriz. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki köpek eğitimi Cane Corso için en iyi eğitim şekli sahibi tarafından verilecek olan eğitim şeklidir.

 

Cane Corso Nasıl Eğitilir ?

 

Son zamanlarda Cane Corso cinsli köpekler gittikçe popülerleşmeye başlamışlardır. ailenizin önemli bir parçası olmasını sağlayabilmek için köpeğinizi doğru yollarla eğitmeniz çok önemlidir. Genelde koruma köpeği olarak kullanılırlar. Bu cins köpeklerin dış görünümü onların karakterlerini ele verir. Özellikle sert bakışları, sağlam yapıları hepimizde bir güven hissi oluşturmaya yeter. Çocuklarla arası iyidir ve eğitilmeye müsaittirler. Evinizi çabuk uyum sağlarlar. Cane Corso cinsli köpeklerin eğitimine küçük yaşlarda başlanmalı ve onlara ilk olarak sosyalleşme öğretilmelidir. Yabancılara karşı oldukça savunmacıdır, sahiplerine çok bağlıdırlar ve sahiplerine saygı duyarlar. Köpek eğitimi Cane Corso için onun sosyalleşebilmesini sağlamak adına insanların olduğu yerlerde yürüyüşe çıkarabilirsiniz. Oldukça agresif davranabilir ve insanların size yaklaşmasına izin vermeyebilir fakat siz yine de pes etmeyin ve köpeğinizin sosyalleşip insanlara alışabilmesi için mutlaka sık sık onunla dışarı çıkın. Elbette ki köpek saygıyı ve sevgiyi sizden öğrenecek fakat eğer uzman bir eğitmen değilseniz Cane Corso cinsli köpeğinize pek bir ilerleme kaydedemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda doğru okul ve doğru eğitmeni bulmak çok önemlidir. Maalesef piyasada bir sürü kendini köpek eğitmeni ilan eden insan vardır ve köpek sahipleri bunlara başvurup daha sonrasında ise hezimete uğramaktadırlar. Bu nedenle köpeğinize eğitmen seçmeden önce baya detaylı bir araştırma yapın. Diğer Cane Corso cins köpeği olan kişileri internetten bulup onlarla da iletişime geçebilir ve onların da tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

 

Ayrıca köpeğinizin eğitiminden ne beklediğinizi de eğitmene iyi bir şekilde açıklamanız gerekiyor. Mesela köpeğe eğitmen tarafından sürünme komutuyla birlikte sürünmesi öğretilebilir. Peki köpeğinizin bunu bilmesi size bir fayda sağlar mı? Bu gibi sorulara kendi kafanızda cevap verin ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda köpeğinize bir eğitim aldırın. Mesela tuvalet eğitimi ya da acıktığı susadığı zaman bunları nasıl belli edeceği konularda köpeklerinize eğitim aldırırsanız hem sizin için hem de köpeğiniz için daha iyisi olur.

 

            Köpek eğitimi Cane Corso eğer eğitime başladıysanız fakat köpeğiniz eve geldikten sonra hiçbir şey olmamış gibi aynı davranışları sürdürmeye devam ediyorsa eğitimin hiçbir faydası olmadığı hissine kapılmayın. Eğer iyi bir eğitmenle anlaştıysanız mutlaka ki köpeğinize verilen hiçbir eğitim boşa gitmeyecektir. Fakat ihtiyacınız olan tek şey sabır. Bekleyin ve köpeğinizin komutları yavaş yavaş anladığını ve uyguladığını fark edin. Fakat tabii ki de her köpeğin belli bir zekası vardır. Bu nedenle köpeğinizden harikalar yaratmasından beklemeyin zira hayal kırıklığına uğrarsınız. Temel ihtiyaçları için alacağı eğitim de size yoldaşlık etmesi için çok iyi olacaktır.

 

Ayrıca Cane Corso köpeklerin genel olarak bekçilik için kullanılması evinizin güvenliği için de artı bir özellik olacaktır. Evinize gelen misafirlere karşı da bazı agresif davranışlar da bulunabilir fakat siz ona saygı duyması gerektiğini öğretirseniz o da zamanla gelen misafirlere karşı uyumlu davranmayı öğrenir. Çocuklarınız varsa veya çocuk sahibi olacaksanız Cane Corsolardan korkmanıza hiç gerek yok. Çocuklara arasının iyi olmasından dolayı hem sizi hem de çocuklarınızı sever, saygı duyar ve bağlılık hisseder. Hissettiği bağlılık sayesinde sizi güvende tutmaya ve mutlu etmeye çalışır.

Bu yazı 496 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu