köpek eğitimi

Köpek Eğitimi ve Köpek Oteli Üsküdar

uskudarkopekegtimi
Paylaş
 

Köpeklerde tuvalet eğitimi sürecinin başlangıcı minik ırkına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mesela Pekinez cinsi köpekler ile Golden cinsi köpeklerin eğitim süreçlerinde farklılık görülür. Golden cinsi olan köpeklerin tuvalet eğitimine daha erken  başlanır. Bu eğitim döneminin minik dostunuz için kalıcı travmalara sebep olabilecek bir sürece dönüşmesine engel olmak adına dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. 

 Eğer tuvalet eğitimi konusunda vaktiniz yoksa bu durumda tuvalet eğitimini profesyonellere emanet edebilirsiniz. Tuvalet eğitimi konusunda Üsküdar Köpek Eğitimi merkezlerinden sertifikalı eğitmenler eşliğinde köpek eğitimi hizmeti alabilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda sertifikalı ve tecrübeli bir eğitmenden destek almak büyük önem taşır. 

Köpek Tuvalet Eğitim Süreci

Köpek tuvalet eğitiminin ne kadar süreceği köpeğin ırkı yetiştirilme tarzı gibi etkenlere bağlı olarak değişir. Ayrıca köpeğin büyüme hızı ve hangi şartlarda eğitim verildiğine bağlı olarak da farklılık görülür. Ancak genellikle köpeğiniz üç aylık olana  kadar tuvalet eğitimi kazanamaz. Ancak üç aylık olduktan sonra tuvalet rutinleri tam anlamıyla oturmaya başlar.  Bu süreçte yavru köpeklerin tuvalet eğitimleri tamamlanır. 

Yavru köpek tuvalet eğitimi yetişkin köpeğe verilecek olan tuvalet eğitiminden çok daha kolaydır. Çünkü yavru köpekler tuvalet eğitimi konusunda herhangi bir bilgiye sahip değildir. Bu nedenle de yavru köpekler daha kolay öğrenme eğilimindedir. Yavru köpek tuvalet eğitimine İhtiyaç duymanız halinde Üsküdar Köpek Eğitimi merkezleri ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz. 

Yavru Köpek Tuvalet Terbiyesi 

Yavru köpeğin tuvalet eğitimini verme konusunda öncelikle köpeğin tuvalet ihtiyacını gidermek için ne yapmak gerektiğine karar vermeniz gerekir. Özellikle ve küçük ırk köpekler için ev içerisinde tuvalet pedi öneriliyor. Yavru köpek tuvalet eğitiminde tamamen dikkatli sakin ve sabırlı olmak gerekir.

Köpeğinizin yaşı kaç olursa olsun ona tuvalet eğitimi verirken bu sürecin sabırla işleyen bir süreç olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Tuvalet eğitimi sürecinde köpeğinize kesinlikle şiddet uygulamamalı ve ona bağırmamalısınız.   Eğitim sürecinde köpeğinize fiziksel ya da sözlü şiddet uygulamanız insanlık dışı olmasının yanı sıra onun size olan bağının azalmasına neden olur.  Köpek tuvalet eğitimi sürecinde Üsküdar Köpek Eğitimi merkezlerinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir 

Genellikle yavru köpeklerde tuvalet eğitimi hassas birkaç ayrıntı doğru uygulandığı sürece nispeten daha kolay bir hale gelir. Hatalı uygulamalar ciddi problemlere yol açarak sizin ve sevimli dostunuzun huzurunu kaçırır. Bu nedenle de köpek tuvalet eğitiminde bilinmesi gereken ilk şey eğitim süreci boyunca tüm aşamalarda gerekli detayların gözden geçirilmesi ve hassas davranılması gerektiğidir. Köpeğiniz için tuvalet eğitimi konusunda profesyonel destek almanız sizin ve sevimli dostunuz açısından çok daha faydalı olacaktır. Bu durumda Üsküdar Köpek Eğitimi uzmanlarından yardım alabilirsiniz. 

Köpeğin Tuvalet Alanı Nasıl Olmalı 

Sevimli dostunuz evinize ilk geldiği zaman tuvalet eğitimine başlatmanız hızlı sonuç almanıza katkı sağlar. Tuvalet eğitimine başlamadan önce birtakım hazırlıklar yapmanız gerekiyor. Bu hazırlıklardan ilki ise sevimli dostunuzun sizin olmadığınız zamanlarda vakit geçirebileceği besleyebileceği eğlenebileceği ve uyuyabileceği bir alan yaratılmasıdır. Bu alanda su kabı mama kabının yanı sıra pet ve yastık gibi eşyaları da bulundurmalısınız. Bu sayede minik dostunuz kendisini rahat ve güvende hisseder. 

Minik dostunuzun tuvalet eğitimini kendiniz verebileceğiniz gibi bu konuda profesyonel destek almanız eğitim sürecini hızlandırmanıza yardımcı olur. Üsküdar Köpek Eğitimi merkezleri ile iletişime geçerek köpek tuvalet eğitimi ve diğer eğitimler konusunda profesyonel yardım alabilirsiniz. 

Bu yazı 548 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu