köpek eğitimi

Üsküdar Köpek Eğitim Merkez

Paylaş
 

Üsküdar Köpek Eğitim Merkez

Köpekler insanların en iyi dostlarıdır. Köpekler vazgeçilmez hayvanlardır. Onlar insalar için iyi bir arkadaştır. Köpekler hasta olduklarında eğer midelerinde kurt varsa ot yerler. Köpeklerinin sağlıkları burunlarının kuru yada ıslak olduğunda anlaşılır. Köpekler gerçekten de değişik hayvanlardır. Köpekler sayesinde birçok insan kendine çocuk yapmak yerine köpek almıştır. İran ülkesinde evcil hayvan olarak köpek beslemek yasaktır besleyenlere para cezası verilir. Bir filozof olan köpek köpekler hakkında söylediği Bir köpekte filozof ruhu vardır’ sözüyle dikkat çekiyor. Dalmaçya köpekleri doğuştan beyaz renge sahiptirler daha sonra siyah beneklere sahip olurlar. Çin’de köpeklere verin eğitim sahipleri büyük idari işler ile ilgilenirdi. İnsanlar ile köpekler arasında bu ilişki tam 30 bin yıl küsurdur vardır. Köpeklerden bahsettiğimize göre bazı köpek ırk ve türlerinden bazılarına göz atalım.

Amerikan Tilki Tazısı

İnce ve uzun kemik yapısına sahiptir. Binenlere göre en eski safkanlardan biri olan bu köpek cana yakın mizahlarıyla göze çarpıyor. Bu köpekler karakter bakımından cana yakın ve insanlarla anlaşan köpeklerdir. Foxhaund gibi köpeklere benzemesiyle ünlenmiştir. Avcı içgüdüleri sayesinde av köpeği olmak için yetiştirilirler. Sürüler halinde çoğu zaman dolaşırlar. Av vurulduktan sonra sahibinin komut vermeden avı almaya gitmiştir. Kalabalım ortamlara çok çabuk uyum sağlayabilen bir köpektir. Eğitimleri sırasında ödüllendirilmelidir. Tüy bakımı sırasında kısa tüylerini, bakımlı tutmak ve son derece kolaydır fakat uzun tüylerinin bakımı biraz zahmetlidir. Ev ortamı sırasında beslenecekse enerjisi bakımından ve uzun yürüyüşlere çıkartılması ve egzersizleri düzenli olarak yapması gerekir. Apartmanda beslenmesine çok uygun değildir. Ev ortamında beslenmesi daha çok uygundur. Yalnız kalmaları, çok uygun değildir, yalnız kaldıklarında hırçınlaşabilir ve kendilerini kötü hissederler. Dışarıya karşı çok sevecenlerdir. Amerikan tilkisi ismini tilkiye benzerliğiyle almış fakat ismi hariç kurnazlığıyla da gözlere çarpıyor. Bu tür köpekler kendilerinde çok sahiplerini ve sahibinin ailesini korumaya çalışırlar.

Ainu Cinsi

Bu köpek, Japonya’da üretilmeye başlamıştır. Bu köpekler genellikle yaşamını ile kırsal alanlarda sürdürülmüştür. Şuan günümüzde en eski nesillerden biridir. Karakter yapısı olarak çok büyüklerdir. İnsanların beğenisini kazanmış en iyi ırklardan biridir bu köpekler. İlk başta cesur, köpeklerdir. Sahibi dışında, ailesine ve çocuklara en çok de önem gösteren köpektir. Çok hızlı koşar ve hem hareketli bir yapıya sahiptirler.

Sıcakla yaşamayı sevmezler soğuk iklimi de çok severler. Sıcak iklimi sevmediklerinden de ev veya apartman gibi yerlerde yaşamazlar, Bahçelievler ve kulübede yaşamayı tercih ederler. Bu köpeklerin bakımı için haftada bir veya iki defa her türlü bakımı gereklidir. Tam bir av köpeği olduğundan avcı içgüdüleri gelişmiştir. Çoğu zaman çiğ et bile yemişlerdir. Sahibinin komutlarını yerine getirir. Bu köpek türleri sahibine çok itaatkarlardır fakat sadece sahibine itaatkardır başkaları dışında bazen hırçın olabiliyor. Bu köpekler sıkça filimler de oynamıştır şekli bakımında genelde polis filmlerinde oynamıştır. Chow Chow ırkına benzerliğiyle tanınmaktadır. Bu köpeklerin dik başlılığı çok ünlenmiştir.

Otel

Köpekleri anlatmakla bitmez fakat Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi, Sizin köpekleriniz için bambaşka bir ayrıcalık sunuyor Burası sayesinde köpeklerinizin bakımını artık evde değil bu otelde yaptırabilirsiniz. Bu otel sayesinde köpeğinize da bol organik mamalar verebiliriz hatta bu otelde köpeğiniz suyu seviyorsa köpeğinizle birlikte zamana geçirebilirsizin. Köpekler için Oyun odalarında oyuncaklarla ve yeni arkadaşlarıyla oyunlar oynayabilir ve hatta koşup gezebilir. Parkurlar sayesinde egzersiz yapabilir. Kendine ait bir oda olabilir farklı dostlarıyla yemeğini paylaşabilir. Tuvalet eğitimi verilebilir ve hatta eşiz bir yaşam hayatına atılabilir.

Bu yazı 436 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu