köpek eğitimi

Beagle Yavru Köpek Eğitimi Alabilirmi

beagle
Paylaş
 

Dayanıklı, sağlam gövdeli ve köşeli özelliklere sahip bu küçük tazı, bakımı kolay kaygan, kısa tüylü kürke sahiptir. Tüyleri üç renkli, kırmızı ve beyaz, sarı ve beyazdır. Sadece tüyleri ile ayırt edilebilen iki cins vardır. Birinin Beagle yavru fiyatı kürkü pürüzsüz ama çok ince değil, diğerinin kürkü karışık. Küçük İngiliz Foxhound’a benzer. Kafatası geniş ve hafif yuvarlaktır, Beagle’ların ayakları yuvarlak ve güçlüdür. Siyah burun, koklamak için büyük burun deliklerine sahiptir. Uzun, geniş kulakları sarkıktır. Kahverengi gözleri karakteristik yalvaran bir görünüme sahiptir. Tavşan avlamada oldukça başarılıdır. Av köpeği olarak zamanında değerlendirilmişlerdir. Av konusunda oldukça başarılı bir performansa sahiptirler.

Beagle Yavru Bakımı

Herkesi seven, kibar, tatlı, canlı ve meraklı bir köpek ırkıdır. Mutlu bir şekilde sallanır, girişken, cesur ve zekidir. Sakin ve sevecendir. Çocuklarla çok iyi anlaşır, genellikle diğer köpeklerle iyi anlaşır ama kedi, evcil hayvan gibi çocukluktan beri sosyalleşmemiş diğer hayvanlarla yalnız bırakılmamalıdır. Beagle yavru fiyatı ırkları ne istediklerini bilirler. Kararlı, dikkatli ve sakin olmalı, katı bir müfredatla disiplinli olmalıdırlar. Bu cins yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz. Uzun süre evde olmayacaksanız iki adet almanız gereken tavsiye vardır. Çoğu zaman yüksek sesle ulur. Burunlarını yukarı kaldırma eğilimindedirler. Onu kapalı bir alanda bırakırsanız, çevreyi keşfetmek için uzaklaşma eğilimine girerler.

Yaşam Ortamı

Bu çok aktif cins evde yaşayabilir ancak aktivite için hareket edebileceği bir ortama ihtiyaç duyar. Beagle Puppies, enerjik, coşkulu, neşeli ve tatlı bir mizaca sahip oldukları için en popüler koku tazıları arasındadır. Bu cins muhtemelen Harrier’i diğer İngiliz tazılarıyla geçerek yaratılmıştır. Beagle’lar tavşan, sülün ve bıldırcınları tek tek veya gruplar halinde çiftler halinde avlamak için kullanıldı. Ne yazık ki, şekil değiştirmedikleri ve küçük oldukları için tıbbi deneylerde sıklıkla kullanılmaktadırlar. Bu köpeklerin görünümü Beagle yavru fiyatı sırlarla ve doğumlarını açıklayan gerçeklerin yokluğuyla çevrilidir. Bazı teoriler 15. yüzyıla (Krallar VIII ila VIII) kadar uzanırken, diğerleri M.Ö. 430-354 yılları arasında yaşamış Ksenophon’a atıfta bulunur. Köpeklerle tavşan avlamak için yönergeler içerir ve “segusyalılar” olarak adlandırılan küçük Kelt köpeklerini tanımlar.

Tarihi

Beş yüz yıl sonra, çalışmaları eski Yunan tarihçi ve coğrafyacı Arrian tarafından genişletilecek. Bu erken tazılarla ilgili görüşünün biraz önyargılı olduğu belirtilmelidir. Bu nedenle bilim adamı hızlı erken tazılardan son derece etkilenmiştir. Orijinali Latince olan eserleri, 1831’de William Dancy tarafından İngilizce’ye çevrildi. Xenophon ve daha sonra Arrian’ın bahsettiği köpekler aslında olsaydı, bu cinsin birçok modern avcılığın en erken ve olası atalarından biri olduğu varsayılabilir. Ancak, Beagle yavru fiyatı bunu destekleyecek net bir kanıt yoktur. Tanımlanan köpeklerin, modern Beagle’dan biraz daha büyük ve muhtemelen büyük bir tazı görünümüne yakın olduğu bilinir. Bazı yerli türler olması da muhtemel olarak değerlendiriliyor.

Yazarlar gerçekte ne demek istediyse, muhtemelen birkaç geç tazı öncülleriydi. On altıncı yüzyılda, uyumlu üreme çabalarının, tek bir türden uzak olmasına rağmen, zamanın soyluları arasında popüler olan Beagle olarak bilinen daha küçük ve daha seçkin türlerin ortaya çıkmasına neden olduğu anlaşıldı. 1868 hayvanat bahçesi yaşayan Beagle yavru fiyatı Dünyası, Kraliçe Elizabeth’e (1533-1603) ait benzer köpekleri tanımlar. 17. yüzyılda yazılan, 1601 yılında yazılan William Shakespeare’den Twelfth Night’ta da bahsedilir. 19. yüzyıldaki ünlü yazarlar bu cinsi tanımladılar. 1800 Cynographia Britannica’daki Sydenham Edwards, onları iki türe ayırmıştır. 

Bu yazı 874 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu