köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Rottweiler İstanbul

Paylaş
 

Genellikle zor ve meşakkatli olarak bilinen köpek bakımı ve eğitimi, sunulan hizmetler ile az seanslarda tamamlanarak size en kısa zamanlı dönüşler yapılmaktadır. Kimi zaman ücret kimi zaman ders saati insanlarının yaklaşımında ön yargı oluştursa da köpek eğitimi rottweileristanbulseçenek fazlalığı sizin hem daha güvenli hem de uygun fiyatlara köpek eğitimi konusunda yardım almanızı sağlamaktadır. Apartman içinde bakımı gerçekleştirilecek köpek tuvalet, gereksiz havlama gibi eğitimlere uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey çeşitli internet sitelerinden (güvenli olanlardan) bağlantı kurarak (mail, adres, telefon gibi) Rottweiler cinsi köpeğinizin eğitim ihtiyacını gidermektir. Türkiye genelinde Rottweiler cinsi köpek eğitimi çok yaygındır. Yapılması gerekenler tek şey gidip bizzat kendinizin görüştükten, güveninizi karşı tarafın kazanmasından sonra emanet etmenizdir.

Rottweiler Cinsi Köpek Eğitimi Nasıldır?

Öte yandan, Rottweiler cinsi köpekler mutlaka eğitilmelidir. Çünkü hırs ve saldırı güçleri oldukça yüksektir. Bu yüzden eğitim ihtiyaçları yüksektir. Eğitim zamanları sık ancak sıkı bir düzeyde ilerlemelidir. Sakin kalmak, tahammül edebilmek çok önemlidir. Öğrenmek için oldukça istek göstermeleri sayesinde bu tür köpeklere itaat eğitimi kesinlikle verilmelidir. Akıl durumunun yüksek olması sayesinde birçok spor aktivitesine uyum güçleri oldukça yüksektir. Gün içinde egzersiz yapma ihtiyaçları vardır. Yürüşler, gezintiler, markete giderken kısa yürüme deneyimleri çok iyi gelebilir. Siz bisiklet sürme ile keyifli vakit geçirirken onu da yanınızda koşturabilirsiniz. Yüzmek hoşlarına gidebilir. Sizin ile top oynamak hoşlarına gidebilir. Yapabildiğinden fazla egzersiz yaptırmaya çalışırsanız yapmaz ve geri çekilirler.

Kökeni rottie diye bilinmekte olan Roma imparatorluğundan gelir. Sığır otlatmakta kullanılırlar. İsim olarak Almanya ‘ nın bir kasabasından ( Rottiweiler ) isimini almıştır. Rottweiler, sosyal olmayan ancak sosyalleştirildikten sonra size karşı uysal olabilecek bir köpek cinsinden gelmektedir. Geçmiş olarak yaklaşık 1800 ‘ ler zamanında, nesil olarak tükenme evresine girmesi tehlikesi ile karşılaşmış ancak günümüzde, çoban, bekçi, polis köpeği gibi birçok durumlarda kullanılan çok popüler cinste olan köpek türleridir. Hırslı, yenilmeyen görüntü altında, cesur bir yapıya da sahip olmaktadır. Yaşam şekilleri ve yaşam ortamları, bahçeli ev için tercih edilmeleri gerektiği gibi, yapılacak yeterli düzeydeki egzersiz ile apartman ortamlarında da yaşamlarını sürdürebilirler. Çocuklar ile evcilleşme aşamasından sonra çok iyi anlaşarak oyun oynamayı çok severler. Diğer köpek ve kedi türleri ile araları oldukça iyi olur. Dış görüntü olarak, Rottweiler kulakları üçgen kafası geniş bir görüntüye sahiptirler. Kuyrukları kesilebilen, omurgalarının bir kısmı bırakılmaktadır. Eğer ki ısırığına maruz kalırsanız sizin için çok hızlı ve ağrılı bir süreç oluşur. Isırma şiddeti çok kuvvetlidir. Şiddetin kuvvetli oluşu ” NationalGeographic ” tarafından ölçülerek en şiddetli ısıran köpek türü olarak geçmiştir.

RottweilerKarakteri Nasıl Oluşum Gösterir?

Vefa özelliği oldukça yüksek, itaat yapısı kuvvetli, koruma gücü yüksek, cesurluğuyla ön plana çıkmış olmaları ile bilinirler. Yaşadıkları aileyi korumak için kendi hayatını bile tehlikeye atma girişiminde bulunmaktadır. Dikkat gerektirmekte olan ciddi duruşu olan, çok güçlü köpek türüdür. Dişilerin erkeklerden daha çok havlama güçleri, davranış şekilleri vardır. Gözlem yetenekleri yüksek, sakinliği ve sessizlikleri ile bilinirler. Enerjileri orta seviyeli, egzersiz ihtiyacı fazla, Oyun oynama hevesi orta, diğer türdeki köpeklerde uyumlu olma süreci düşük, Diğer özel petler ile anlaşma durumu düşük, Eğitim verebilme durumu orta, yabancılar ile davranış durumu araya mesafe koymak, Çocuklar ile anlaşabilirlik iyi, koruyuculuk kapasitesi çok yüksektir.

Bu yazı 298 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu