köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Tuzla Adresi

Paylaş
 

Her insanın kendisini iyi hissedeceği hobileri bulunuyor. Bunlardan bir tanesi en sevimli hayvanlardan olan köpektir. Köpeğin yalnızca bakımını yapıp onu gezdirmek her ne kadar eğlenceli olsa da bir o kadar da monotonlaşabilir. Bu yüzden eğitimli olan ve sahibini dinleyen akıllı bir köpek sıradan bir köpeğe nazaran daha çok seviliyor. Sahibinin komutları doğrultusunda hareket eden ve onun tüm isteklerini ikiletme yapmadan gerçekleştirebilen köpek daha ön plandadır. Buna bağlı olarak köpek eğitimi tuzla adresi, en iyi köpek eğitiminin profesyonel kişilerce verildiği tercih edilmesi gereken adreslerden birisidir. İstanbul’un tuzla semtinde yaşıyorsanız, bütün yabancı ve yerli köpek eğitimi konusunda buradaki firmalardan yardım alabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca köpeğiniz ile aranızdaki her türlü uyum sorununa çözüm üretiliyor. Köpeğinizin derslerini verecek olan eğitmenler işlerine ilk olarak hayvanın karakter incelemesini yapmakla başlıyorlar. Eğitim süreci ömür boyu garantili olup, başarıyla tamamlanması durumunda firma tarafından eğitim sertifikası veriliyor.

Köpek Eğitiminin Anlamı

Köpek eğitimi, hayvanın temelde ve daha sonraki seviyelerde oturması, yatması ve kalkmasına kadar görebileceği tüm derslerin verildiği komutlar bütünüdür.

Köpek EğitimiNasıl Verilir?

Köpek eğitiminin nasıl verildiği hayvanın belirli bir zaman aralığı geçtikten sonra aldığı eğitimlere göre ne kadar aşama kaydettiği ile yakından ilgilidir. Bu zaman aralığında köpek, yatma, kalkma, oturma pozisyonları olmak üzere görmesi gereken tüm temel dersleri alıyor. Daha sonra temel itaat eğitimlerini alan hayvan, bu eğitimler sayesinde sahibi ile arasında daha güçlü bir bağ kurabiliyor.

Temel İtaat Eğitiminin Anlamı ve Uygulanışı

Bu ders süreci köpeğinizin kalkma, oturma ve yatma ile ilgili aldığı tüm temel eğitimlerdir. En iyi temel itaat eğitimi konusunda köpek eğitimi tuzla adresi yakınlarında oturuyorsanız en doğru adreslerden birindesiniz. Buradaki hassas olan durum, temel itaat eğitim sürecinde alması gereken dersleri tam anlamıyla almayan ya da başarılı olamayan köpeğin ileri itaat eğitimlerine geçemeyecek olmasıdır. Bununla birlikte hayvanınızın herhangi şekilde karakter yapısı ile alakalı sinirli, huysuz, aksi gibi bozuk yönleri bulunmuyorsa, eğitim ortalama 1 ay sonra sona erer. Eğitim süreci bittiğinde, hayvan ile aranızdaki uyum problemleri çözülmüş oluyor. Ayrıca her ırktan köpek, ayrım yapılmaksızın bu eğitimleri alabilir. Diğer önemli bir husus ise, köpeğinizin temel itaat eğitimindeki komutları boynunda sadece tasma olduğunda yapabilmesidir. Ancak köpeğinizin ileri itaat eğitimlerini de uzman kişilerden almasını sağladığınızda, boynunda tasma olmadan da bu komutları başarıyla gerçekleştirebilir.

Takip (Yürü)

Köpeğinizi tasma ile yürütürken bacağınızın sol kısmından ayağınızın hız şekline göre onun adımlarının uyumlu olmasıdır. Böylelikle sizin koşma, durma ve yürüyüş durumlarına göre köpek de aynısını uyguluyor.

Oturma Komutu

Bu dersi alan hayvan, bacağınız ile aynı hizada olmak üzere sol tarafınıza doğru oturur pozisyona geçiyor.

Yat-Bekle Komutu

Bu dersi önce yat sonra bekle olacak şekilde sırasıyla uygulayabilen hayvan, sizin ikinci bir komutunuza kadar son kaldığı yatış pozisyonunda beklemeye devam eder.

Hayır Komutu

Bu dersi başarıyla tamamlayan köpek, sizin yapmasını istemediğiniz davranışlardan uzak durur. Ne zaman isterseniz bu emri verdiğinizde hayvan yaptığı tüm kötü eylemlerden vazgeçer. Ayrıca bunu aferin komutu ile pekiştirerek köpeğinizin daha fazla yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Otur-Bekle Komutu

Otur ve bekle şeklinde sıralı olarak uygulanan bu komut, köpeğinizin ikinci bir emir verene kadar oturur pozisyonda kalmasını sağlıyor.

Yat Komutu

Bu derste köpeğiniz sol tarafınıza doğru yatış pozisyonunda olur.

Aferin Komutu

Köpeğiniz için en önemli komutlardan birisidir. Çünkü hayvan olumlu davranışlar sergilediğini anda bu komutu alırsa yaptığı işin doğru olduğunu anlar ve bu eylemi sürekli uygulamak ister.

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

Tüm temel itaat eğitimlerini geçebilen köpeklerin, seviyelerini daha ileriye götürmek için alabileceği ileri düzeydeki eğitimler ileri itaat eğitimleridir. Hayvanınız bu eğitimi boynunda tasma olmadan da uygulayabildiği için oldukça önem arz ediyor. Köpeğinizin karakter yapısında olumsuz bir yönü yok ise, eğitim yaklaşık 1 ay içerisinde başarıyla tamamlanabilir. En iyi ileri itaat eğitimlerini alabilmek için köpek eğitimi tuzla adresi civarında bulunuyorsanız kesinlikle oradaki firmalarla irtibata geçmelisiniz.

Geri Getirme (Aport)

Bu eğitimde hayvan, uzağa atılan bir maddeyi tekrar geri getirebiliyor. Bu yüzden köpeğiniz ile eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Yabancıya Gitmeme

Bu eğitimi alan hayvan, sizin dışınızda kendisine emir veren başka kişilerin komutlarını uygulamaz ve onları dinlemez.

Tuvalet Eğitimi

Tuvalet alışkanlığı bir köpek için en hassas konulardan birisidir. Özellikle yavru köpekler yetişkin köpeklere nazaran daha tecrübesiz oldukları için tuvalet ihtiyaçları geldiğinde bunu nerede halletmeleri gerektiğini bilmedikleri için istenmeyen sorunlar çıkabiliyor. Onlara yaptıkları yanlıştan ötürü kızmak işe yaramayacağı gibi aynı zamanda karakter yapılarının da bozulmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden onlara tuvalet eğitimini verdikten sonra artık kendileri ihtiyaçları olduğu zaman ya uyarı verirler ya da sizin komutlarınıza göre evde veya dışarıda bu ihtiyaçlarını giderebilirler. Tuvalet eğitimi uzman kişiler tarafından 4 seansta çözülebiliyor.

Uzan-Yat-Bekle

Bazen gezintiye çıkacağınız günlerde gerekli olan bu eğitim sayesinde, köpeğiniz ile eğlence merkezi, lokanta veya cafe tarzı bir mekana gittiğinizde onun uzun süre bu komutta kalmasını sağlayabilirsiniz.

Uzaktan Yat-Otur-Bekle

Bu eğitimin en önemli yönü, köpeğinize yaklaşık 20 metrelik mesafeden yat, otur ve bekle komutlarını verdiğinizde bunu ikiletme yapmadan uygulayabilmesidir.

Yabancıdan Yemek Yememe Eğitimi

Çoğu zaman köpeklerle ilgili çok sayıda zehirlenme hadiseleri yaşanmıştır. Köpekleri zehirleyen insanlar onlara et ve tavuk gibi yiyecekler veriyor. Köpeğinizi bu tarz üzücü ve hoş olmayan hadiselerden korumak için yabancıdan yemek yememe eğitimini onun almasını sağlamalısınız. Çünkü bu eğitimi başarıyla geçen bir köpek asla yabancı kişilerden yiyecek kabul etmiyor. Eğer sizde köpek eğitimi tuzla adresi çevresinde oturuyorsanız, köpeğiniz için gerekli olan tüm temel ve ileri seviye eğitimlerinin uzman kişilerce verildiği firmalardan destek alabilirsiniz.

Bu yazı 401 kere okundu.
Etiketler:
Köpek Tuzla
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu