köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Melez İstanbul

Paylaş
 

İki farklı ırkın birleşmesi sonucu doğan yavruya melez denir. Dünya üzerinde insan dahil hemen hemen her canlının melezi vardır. Köpekler de buna dahildir. Safkan köpeklerden hiçbir farkı yoktur. Hatta başka ırkların özelliklerini taşıdıklarından çok daha güzellerdir. Safkan köpekler gibi akıllı, güzel ve sadıktır. Bir köpek sahiplenirken safkan ya da melez olmasına dikkat edip ona göre sahiplenebilirsiniz ama melez diye bir köpeği sahiplenmemek hayvanseverliğe yakışan bir hareket olmayacaktır. Köpek eğitiminin sabır ve özveri gerektiren zor bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Bir köpeğe yapılacak en büyük iyilik eğitimdir. Köpek eğitimi her cinsten ve yaştan köpek için uygundur fakat yaşı geçmiş ve bazı asi familya ırkına ait olan köpeklerin eğitimi biraz daha zordur.

Bu sebeple eğitime cevap vermesi uzun süreç gerektirebilir. Bir köpek eğitime en hızlı cevabı ilk 16 ile 17 haftalık iken verir. Köpek eğitimi melez İstanbul dahil her şehirde bulunan eğitim merkezlerinden birine köpeğinizi ne kadar küçük verirseniz eğitime cevap almanız o kadar çabuk olur. Köpek eğitimi melez İstanbul dahil bütün dünyadaki köpekler için birdir. Yani melez köpeklerin eğitimleri safkan köpeklerden farklı değildir. Sadece köpeğin kendi özelliklerine göre farklı eğitim verilir. Ayrı bir eğitim gerektirmez.

Köpek eğitimi melez İstanbul‘da köpek eğitimini öncelikle, kendiniz mi üsteleneceksiniz yoksa eğitim okullarına mı vereceksiniz? buna karar vermelisiniz. Evde kendi köpeğinizi kendiniz eğitmek isterseniz bu konuda yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Bunun için ise internet ortamından veya kitaplardan yararlanarak kendinizi geliştirmelisiniz.

Daha kısa sürede ve büyük başarı oranı istediğiniz takdirde köpek eğitimi melez İstanbul olmak üzere birçok şehirde bulunan köpek eğitim merkezlerine melez ve safkan köpeklerinizi emanet edebilirsiniz. Köpek eğitimi merkezlerinde bulunan eğitmenler arasından tecrübeli, profesyonel, köpeğinizle iyi iletişim kuracak ve köpeğinizin ne demek istediğini anlayacak uzman bir eğitmen seçmelisiniz. Köpeğinizin eğitmenine ısınması ve anlaşabilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğiniz bir şey öğrenmek istemeyecektir ve öğrenmesi zorlaşacaktır.

Köpeğe İlk Verilmesi Gereken Eğitim:

Köpek eğitimi melez köpekler ve her cins ve ırktan köpek için de ilk verilmesi gereken eğitim; köpeğinize sahibinin kim olduğunu öğretmek olacaktır. Evet o köpeğin sahibi sizsiniz ancak bunu anlamasına yardımcı olacak olan da sizsiniz. Bunun için ona basit komutları öğretmeli, sevgi ile sarılmalı ve doğru yaptığı her şeyde onu ödüllendirerek aranızdaki bağı güçlendirmelisiniz. Yavru köpekler için bu çok zor bir durum değildir ancak annesinden ayrılan köpeklerin bambaşka bir ilgi görmesi gerektiği bilinmelidir.

Köpeğe İkinci Verilmesi Gereken Eğitim:

Bir köpeğin ikinci eğitimi yabancılar ile imtihanıdır. Yabancıların elinden mama ve ödül almaya alışmış köpeklerin kaçırılma ihtimali yüksek olmaktadır. Bu sebeple her köpeğin eğitiminin başında, sahibinin ve sahibinin izin vereceği kişilerin vereceği mama, yemek ve ödül hariç olmak üzere yabancıların vereceği herhangi bir yiyeceği almaması gerektiği gelmelidir. Bu şekilde sadece siz ve sizin izin verdiğiniz kişilerden bir şeyler yemeğe alışan köpek yabancıların vereceği herhangi bir şeyi yemekten kaçınacaktır.

Basit Komutlar:

Köpeğinize ”kalk, otur, yat, yuvarlan, yakala, getir, git, ye” gibi basit komutları öğretmelisiniz. Bu köpeğiniz ile aranızdaki bağı güçlendirecektir. Bir köpek sahibinin bilinçli olması gerekir. Köpeğinize iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı ayırt edebilmesini öğretmelisiniz. Doğru yaptığı her komutunda ve yaptığı her iyi şey için başını okşamalı ve onu damak tadına göre ödüllendirmelisiniz. Tam tersi bir durumda ise beden dilinizi ve mimiklerinizi kullanarak ”hayır” ”sakın” gibi kelimeler kullanmalı ve asla ödüllendirmemelisiniz. Bu şekilde neyi doğru yaptığını ya da neyi yanlış yaptığını zamanla anlayarak ona göre hareketlerini tekrarlayacaktır.

Bu yazı 353 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu