köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Bağcılar

Paylaş
 

Köpeğinizi eğitmek istiyorsanız onu öncelikle profesyonel bir ele emanet etmelisiniz. Profesyonel çalışanları ile Bağcılar köpek eğitimi köpeğinizin davranış bozuklukları varsa önce onları düzenler bunun yanı sıra temel itaat eğitimini de verir. Köpek eğitiminde kullanılan iki tür seçenek vardır. Bunlardan biri Alman Ekolü diğeri ise pozitif eğitim adı altında verilen eğitimdir. Alman ekolü eğitimi genellikle bekçi ve koruyucu köpeklere verilen eğitimi içermektedir. Pozitif eğitim ise daha insan canlısı ve yavru köpeklere verilen eğitimden meydana gelmektedir. Bu eğitimde köpekler cezalandırılır ya da rüşvet ile ödüllendirilerek köpeğin davranışı pekiştirilmeye çalışır. Alman ekolünündü pozitif eğitimi vardır fakat bu eğitim diğerleri gibi ceza ya da rüşvete dayanmaz. Bu eğitimde köpekler sevgi ya da melodiler ile ödüllendirilir. Alman ekolü eğitimi her köpeği kapsayacak bir eğitim değildir. Kısıtlı sayıda köpeğe bu eğitim verilebilir. Her köpek bu eğitime yatkın değildir.

 

Her köpek sahibinin davranış özelliklerini gösterir. Bundan dolayı sahibinin davranışları köpek eğitiminde çok etkilidir. Köpeğin davranışı eğer bozuksa ilk önce sahibi ile iletişime geçilmelidir. Sahibinin köpeğe olan yanlış davranışları tespit edilmeli ve bunlar içerildikten sonra önce sahibi eğitilmelidir. Bağcılar köpek merkezinde siz köpeğinizi eğitim için bırakırsınız ve köpeğiniz belirli bir süre bizim misafirimiz olur. Köpeğinizi belirli bi r süre Bağcılar eğitim merkezimizde gerekli eğitimleri veririz. Bu eğitimler tamamlandıktan sonra köpeğinize nasıl davranmanız ve bu komutları nasıl vermeniz gerektiğini size öğretilmiş olur. Aynı zamanda köpeğinize gösterilen bu eğitim, eğitim görevlilerimiz eşliğinde sizlerle birlikte tatbikatı yapılır ki köpeğinizin öğrendiklerini beraber duyumsayabilin. Bu eğitimden sonra köpeğinizde ne sorun varsa giderilir ve temel itaat eğitimi verilir. Bu eğitim merkezinde köpeğinizin hiyerarşik yapısını beden dilini ve özelliklerini bilen köpek eğiticileri vardır ve köpekleriniz böyle profesyonel eğiticiler tarafından yetiştirilir. Köpekleriniz eğitilirken size de verilecek eğitim ile köpeğinizde ileri zamanlarda oluşacak sorunlar şimdiden engellenir.

 

İtaat eğitim süresi her köpekte aynı değildir. Karakter özelliği gibi nedenlerden ötürü uzayıp ya da kısalabilme özelliği göstermektedir. Köpeğiniz bu eğitim sırasında temel itaat, düzeltme komutları ve davranış bozukluklarını giderme gibi eğitimleri almaktadır. Temel komut eğitiminde köpeğinizin sevk kayışını çekmeden yürü, otur, yat, kalk gibi emir komutlarının yanında düzeltme komutları ile de hayır bırak ayrıl gibi komutları yerine getirmesi beklenmektedir. Köpeğinizdeki sürekli havlama, ısırma, toprağı kazma gibi davranış bozuklukları giderilmektedir. Köpek eğitim programına yavru, genç, yetişkin köpekler katılabilir. Bu eğitimler sırasında verilen liderlik eğitimi de köpeğe kimin lider olduğunu göstermenizi bakımından son derece önemlidir. Köpeğiniz lider olarak sizi görürse ancak emirlerinize itaat eder ve sizi dinler. İtaat eğitimi köpeklerde 6 ya da dokuz aylıkken başlanmalıdır. Karakteri baskın köpeklerde bu sınır 6 aydan başlar.

 

Koruma eğitimin kimi köpek sahipleri aile üyeleri için ister. Koruma Eğitiminde yapılan testlerde köpeğinizin sizi koruma özelliğine sahip olup olmadığına bakılır ve daha sonra eğitime başlanır. Alman Kurdu, Akita, Alabay köpek cinsleri koruma eğitimini alacak karaktere yatkındırlar. Alabay cinsi köpekler yabancılara karşı çok hassastır ve onları hemen bir tehlike olarak görür. Temel itaat eğitimini doğru alan alabay cinsi köpekler sahibi için mükemmel bir koruma köpeği olurlar. Alman Kurdu köpeklerde iyi bir koruma köpeği olurlar. Hem akıllı hem de ailesine çok bağlı olan bu köpekler Koruma eğitimini aldıktan sonra sizin ve ailenizin güvenliğini son safhaya kadar sağlarlar. Alman Kurdu aile üyeleri ile iyi bir iletişime sahiptir.

Bu yazı 564 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu