köpek eğitimi

Köpek Eğitimi CavalierKing Charles İstanbul

Paylaş
 

Hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olan evcil hayvanlarımız içinde gerek sahiplerine olan sadakatleri, gerekse kolay eğitilebilir olmaları neticesinde köpekler her zaman daha büyük yer kaplamıştır. Çok çeşitli cins ve ırklara sahip olan köpekler yeri geldiğinde bir dost yeri geldiğinde bir koruma yeri geldiğinde çocuklarımız için bir oyun arkadaşı olmaktadır. Her cins ve ırkın kendine has özellikleri olmakla birlikte eğitimlerinde de bazı farklılıklar görülür.

Vücut yapısı atletik, güçlü ve büyük olan köpeklerin eğitim süreçlerinde mutlaka günlük egzersiz ile enerjilerini harcamaları sağlanmalı. Daha minyon, ufak ve ev için ideal köpekler içinse yöntem daha farklı olabilir. Bir köpek sahiplenilmek istendiğinde ailenin yapısı, çocuk olup olmaması, yaşanılan evin durumu müstakil ya da apartman dairesi olması, köpeğin ne sıklıkla dolaşmaya çıkarılıp egzersiz yaptırılabileceği gibi hususlar göz önüne alınıp öyle karar verilmeli. Evinde küçük sevimli hatta çocuklar için oyun arkadaşı ve hatta koruyucusu olabilecek köpek arayanlar için en ideal cins CavalierKing Charles olarak göze çarpıyor. Minyon yapısı her yere götürülmesine olanak sağlar ve taşımada kolaylık yaratır.

CavalierKingCharler Özellikleri

İngiliz Kralı II. Charles’in favorisi olan eski Toy Spaniellerin ırkından gelir. Bu ırkın isminin içinde Charles’ın bulunması yıllarca İngiliz Kraliyet Saraylarında King Charles’ın hizmetkarları tarafından hizmet görmesinden gelmektedir. Tam bir kucak ve sevgi köpeğidir. Apartman dairelerinde kolaylıkla bakılabilecek, yaşadığı artama kolaylıkla adapte olabilen çok sevimli köpeklerdir. Çocuklarla oyun oynamayı çok severler. Bu türün klasik özellikleri arasında uzun ve düşük kulakları olması ve uzun, ipeksi ve yumuşak tüylere sahip olması sayılabilir.

Minyon bir vücut yapısı vardır. Diğer köpek türlerinde olduğu gibi bu ırka da özgü bir kronik hastalıkları mevcuttur. En yaygın görülen rahatsızlık ikili kapakçık problemidir. Bu sorun köpeklerde kalp yetmezliğine sebep olmakta ve ölüme sebebiyet vermektedir. Bu ırka mensup köpeklerin bu hastalığa yakalanma yüzdesi yüksek olduğundan sahiplenmek istendiğinde ana ve babasının kayıtları yani şeceresi mutlaka incelenmelidir. Eğitimleri son derece kolaydır. Sevgi ve kucak köpeği olduğundan tüm eğitimlerde uygulanacak ödüllerle eğitimin kısa sürede cevap vermesi sağlanır. Ortama çabuk adapte olacağından evde veya apartman dairesinde yaşamasında bir sakınca yoktur. Köpek eğitimi CavalierKing Charles İstanbul bu eğitimleri kusursuz bir şekilde almasını sağlayıp ailenizin bir üyesi olmasını kolaylaştırır. Yaşadığınız ortamda eğitimlerle hem yuvasına adapte olması kolaylaştırılır hem de aile bireyleriyle olan ilişkiler düzenlenir.

Eğitimleri Nasıl Olmalı?

Öncelikle eğitim dendiğinde köpek ile sahibi arasında oluşturulacak özel bir bağ ve özel bir dilden bahsetmek gerekir. Eğitim sadece komutları öğretmek değildir. Sizinle dışarıdayken ya da eve yabancı biri geldiğinde yapması ya da yapmaması gereken şeyleri de öğrenmesidir. Ya da yanlış bir davranışta bulunduğunda sadece bir bakışınız veya tek bir kelime ile yaptığı şeyden vazgeçmesini sağlamakta eğitimin bir amacı olmalıdır. Bununla birlikte komut eğitimlerinde hiçbir zaman kullanılmayacak komutlardan kaçınılmalıdır. Örneğin sürün komutu her köpek eğitim müfredatında vardır ancak ne köpeğe nede sahibine bir faydası yoktur.

Günlük hayatta kullanılmayan komutları öğretmek hem zaman hem de enerji kaybı olacaktır. Sadece gösteri amaçlı yetiştirilen ve eğitilen köpeklere uygulanan komutların normal köpekler için verilmesi yanlıştır. Ayrıca yine köpeğin yaşam alanı dışında beraber yaşayacağı kişilerin uzağında bir eğitim görüp tekrar yuvasına dönmesi ne ona nede sahibine bir şey kazandırmayacaktır. Zaten kolay öğrenebilen ve akıllı bir köpek olan CavalierKing Charles’ın eğitimi yuvasında ve beraber yaşayacağı aile bireyleriyle birlikteyken verilmelidir.

Diğer Bilinmesi Gerekenler

Sevgi köpeği olduğu için yalnız kalmayı pek sevmezler. Bu yüzden uzun süreli evde bırakılmaları uygun değildir. Zaten küçük bir köpek olduğu için her yere rahatlıkla götürülebilir. Küçük hayvanları kovalama ve koku takip eğilimi olduğundan dışarıdayken tasmasız bırakılmamalıdır. Egzersizler için günlük yürüyüşler uygun olacaktır.

Bu yazı 470 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu