köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Çekmeköy

Paylaş
 

Köpek Eğitimi Çekmeköy

Köpekler, insanların hayatını renklendiren, onlara dost olan, Sadıklıyı ile bilinen dört ayaklı sevimli varlıklardır. Köpek sahibi olman hayvan severler eğitimleri için gereken emeği göstermeli ve sabırlı olmalıdır. İyi bir eğitim verilmesi adına köpeği yavru iken sahiplenmek çok önemlidir. Böylelikle köpeğiniz sizin beklentilerinizi anlayabilir, size dost olarak yoldaş olabilirler. Köpeklerin eğitimlerine başlanması adına öncelikle uygun olan zaman dilimi bilinmelidir. 5 aylık olan bir köpek, itaat eğitimi için en ideal zamanda demektir.

Bu süreçte sizin vereceğiniz komutlara itaat etmesini öğretmelisiniz. Bunun için, öncelikle ses tonunuzun önemini kavramalısınız. Sizin komut verdiğinizdeki ses tonunu köpeğinize aşılamalısınız. Komut verdikten sonra, ona eliniz ile ne yapması gerektiğini göstermelisiniz. Bu öğrenme sürecinde sabırlı olmalı ve komutlarınızı doğru olan yerine dediren köpeğinize aferin diyerek sevginizi, doğru bir davranışta bulunduğunu belirtir sevecen hareketlerinizi göstermelisiniz. Doğru yaptığı komutların ardından ona küçük ödüller vererek, komutu iyice kavraması için teşvik edebilirsiniz. Köpeğinizin egzersiz ihtiyacı için de yürüyüş çok önemlidir. Yürüyüşler esnasında size uyum sağlaması ve sizi dinlemesi adına tasma kullanarak nasıl yürümesi gerektiğine dair ona komut verebilirsiniz.

Sizin yürüyüşünüze ayak uydurmaya başladığında yine ona küçük ödüller vermelisiniz. Özellikle evde köpek bakacak olan hayvan severlerin tereddüt ettikleri diğer bir eğitim ise şüphesiz tuvalet eğitimidir. Yine bu süreçte de gazete kullanarak köpeğinizin tuvaletini nereye yapması gerektiğini öğretebilirsiniz. Köpek eğitimleri sizi yorabilir, bu süreci uzmanlar yardımı ile aşmanız mümkündür. Bu nedenle köpek eğitim merkezleri ve evde köpek eğitimcilerinin desteğini alabilirsiniz. Bu destek sayesinde, köpeğinizin eğitimi aşamasında eğitim uzmanları, sizi yormadan itaat ve tuvalet eğitimi gibi eğitim türlerinde en büyük yardımcınız olabilir.

  Köpek eğitimi Çekme köy, Çekme köy bölgesinde, yerinde köpek eğitimi veren veya köpek eğitim merkezlerinde eğitimini tamamlamasına yardımcı olan kaliteli, güvenilir çalışanları ile hizmet sunmaktadır. Çekme köy Köpek Eğitim Merkezi uzman çalışanları ile köpeğinize her türlü eğitimi verebilirken, eğitim sürecinde nazik ve sevecen tutumları ile güven duyabileceğiniz bir kurumdur. Köpek eğitim merkezine getirilen köpeklerin öncelikle davranışları gözlemlenir. Bu şekilde hangi eğitimi daha çabuk kavrayabileceği gözlemlenir. Böylece sahibinin istediği eğitimlerin verilip verilemeyeceği konusunda, sahiplerine bilgilendirme yapılması mümkün olur. Eğitim aşamasında öncelikle genel itaat komutları verilmeye başlanır. Bunun yanı sıra tuvalet eğitimi için titiz bir çalışma sürdürülür. Bu aşamada alanında uzman olan her bir çalışan, köpeğiniz tuvalet eğitimi alana kadar onu takip eder, gözlemler ve eğitim başarı ile sonuçlanana kadar köpeğiniz için çabalar. Köpeğinize ödül ceza yöntemi ile verilen bu eğitimler de, ceza yöntemi kesinlikle hayvan haklarına uygun şekilde gerçekleşir.

Örneğin, ceza olarak onun oyun süresi veya ödüllerinde azaltma uygulanır. Ayrıca bu merkezde her bir eğitimin ayrı eğitim alanları da bulunmaktadır. Eğitimleri alan ve başarı ile sonuçlanan bu sevimli dostlarımız için, son aşama olarak yaşadıkları ortamlarda bu eğitimi nasıl uygulayacaklarına ve sahiplerine nasıl itaat edeceklerine dair verilen destek sonucunda eğitim aşaması tamamlanmış olacaktır. Köpeğine eğitim vermekte zorlanan her hayvan sever bu eğitim merkezlerini güvenle tercih edebilir. Böylece uzman kişiler tarafından kolayca eğitimi tamamlanan köpeğinizin yaşadığı ortama size ve ailenize uyum sağlaması da kolaylaşacaktır. Sizin beklentilerinizi bilen, sizin de onun ihtiyaçlarını ve isteklerini anlayabileceğiniz etkileşim içinde olup dostluk bağını güçlendirebileceğiniz bir ortam hazırlanmış olacaktır.

Bu yazı 458 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu