köpek eğitimi

Kaynarca Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Kaynarca İstanbul’a bağlı olan Anadolu yakasındaki semttir. İki buçuk kilometre kare alana sahip olan Kaynarca ilçesi, 12 caddeye ve 24 adette sokağa sahiptir. Yaklaşık olarak ta 65.000 nüfusa sahiptir. Yüksek su kaynaklarına haiz olması nedeniyle Kaynarca adını almıştır. 1065 yılında kurulmuştur. Geniş bir sahil bendine sahip olan bu küçük ve güzel ilçe Esenyalı ve tuzla, ya uzanır. Yanı sıra iç kesimlerinde de büyük bir alana sahip olan ilçenin içinden bir adette tren yolu geçmektedir. Marmara üniversite hastanesine, geniş bir Pazar merkezine ve turistik otellere sahip olan Kaynarca semti, adeta bir sayfiye yerini andıracak kadar güzel bir ilçedir.

Kaynarca köpek eğitimi merkezi de bu semtte bulunmaktadır. Merkezimiz köpek yetiştirme konusunda iyi eğitim almış ve lisans sahibi kişiler tarafından çalıştırılmaktadır. Yanı sıra hepsi idealist bir köpek severdir. Şayet sizler de köpek sahibi olmak istiyorsanız bu konuda da sizlere ne tür bir köpek sahibi olmak istiyorsanız konu ile ilgili olarak rehberlik edebilmekteyiz. Bunun yanı sıra sahiplendiğiniz ve edindiğiniz köpeklerin eğitimi konusunda da bizlerden gerekli yardımı alabilirsiniz. Köpek eğitimi konusu oldukça disiplin ve özveri isteyen konuların başında gelmektedir. Maalesef bir köpeği sahiplenmekle iş bitmemekte hatta konu ile ilgili olarak sorumluluklarınız yeni başlamış sayılmaktadır. Çünkü bir köpek satın almak ya da sahiplenmek, adeta neredeyse evlat edinmek gibi bir sorumluluk yükler insana. Zira siz kendi varlığınızın yanında artık başka bir canlının canından ve bakımından da sorumlu olmuş sayılırsınız. O acıktığında, tuvaleti geldiğinde, üşüdüğünde, hastalandığında, aşı zamanı geldiğinde ve dolaştırılma saati geldiğinden sizden medet umacak ve sizin yardım ve desteğiniz olmadan bu ihtiyaçlarını gideremeyecektir.

Kısacası artık onun dünyasında sizden başka kimse yoktur. Aynı zamanda sizlere de eşsiz bir dostluk sergileyecektir ama aynı zamanda. Yanınızda kimse olmasa bile her zaman onlar olacaktır yanınızda. Kapının dışında bir tıkırtı duyduğunda, yabancıların sizler için tehlike oluşturduğuna inandığında, hırsız tehlikesine karşı, herhangi bir saldırı anında, sizleri ailenizi ya da küçük yavrunuzu her konu ve ortamda, şartlar ne olursa olsun koruyacaktır. Bu eşsiz dostluk ölünceye kadar da devam edecektir. Köpekler sahiplerine üstün bir sadakat örneğiyle bağlıdırlar ve bu nedenle de kendi hayatları sonlanmadan önce sahiplerinin ölümüyle karşılaşan köpekler büyük traumalar yaşayabilirler. Yanı sıra köpekler sahip değiştirdiklerinde, terk edildiklerinde bile günlerce kendine gelemez, yemek yemez ve hayattan koparlar.

Bu değerli ve eşsiz dostların eğitimini tabii ki kendi haline ve gidişata bırakmamız doğru olmaz. Çünkü en çokta küçük yaştayken sahiplendiğimiz yavru köpeklerimiz oldukça deneyimsiz olup, büyümeleri, gelişmeleri esnasında hem bizlerin korumasına ihtiyaç duyarlarken aynı zamanda da eğitime ihtiyaçları vardır. Fakat bu durumun varlığından onların haberi yoktur. Bu nedenle ağaç yaşken eğilir misali bir yaşına yaklaşan köpeklerinizin eğitim almasını gayet rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kaynarca köpek eğitimi merkezimiz her türlü köpeği rahatça eğitebilmektedir. Köpek eğitimi konusunda anahtar kelimeler disiplin ve taviz vermemek kelimeleridir. Bu köpekleri asla sevmeyi bıraktığımız anlamına gelmez. Tamda tersine olarak, eğitimler sırasında köpekleri okşayarak ve sevgi gösterileri sevgi sözcükleri ve tonlamalarıyla onları ödüllendirmekteyiz. Eğitimler sırasında tekrarlanan komutlarımız ve yönlendirmelerimiz yanın sıra, kullandığımız eğitim araç ve gereçleri sayesinde köpekleriniz en fazla birkaç ay gibi kısa süreler içinde eğitilecek ve tuvalet eğitimi başta olmak üzere belli başlı komutları yerine getirecek duruma gelecektir. Vakit kaybetmeden ve doğru zamanda hızlı köpek eğitimi için bizi seçin diyoruz.

Bu yazı 538 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu