köpek eğitimi

Kedi Pansiyonu

Paylaş
 

Hayvan severlerin en çok tercih ettiği gerek sevimlilikleri gerekse ev ortamına uyumu ile kedilerdir. Kedi sahipleri kedileri ile ilgi çok hassastırlar. Kedilerinde birçok konuda hassas ve alıngan olmaları, bakımlarına ekstra bir özen gösterilmesin getirir. Kedi sahiplerinin en büyük korkuları evde olmadıkları zamanda kedilerine bakabilecek kedilerini kendi evinde gibi hissedeceği bir yer. Evde kedi beslemek isteyip beslemekte çekingenlikleri olanların da takıldığı konudur bu. Bu anlamda yardım alınabilecek yerler. En iyi yardımı da kedi pansiyonları veriyor. Her şehirde rastlayabileceğiniz nitelikli bir kedi pansiyonuna kedinizi güvenle emanet ederek ister şehir dışına çıkabilir isterseniz günlük işlerinizi yaparken kedinizin yalnız kalmasına engel olursunuz. Hayvan dostları için hayati bir görevi yerine getiren kedi pansiyonları kediler için özel tasarlanmış yuvalardır. Bir yere seyahate giden kedi sahipleri kedi pansiyonları sayesinde gözleri arkada kalmaz. Herhangi bir komşusuna bırakmak yerine mutlaka bu pansiyonlardan birini tercih etmelidir. Kediler çok hassas ve sahiplerine bağlı canlılar oldukları için alelade bir yerde bakılması kedide istenmeyen duygusal sorunlara ortaya çıkarır.

Kedi Pansiyonu Faydaları

En hassas ev hayvanlarından biri olan kedilerin yalnız kalma korkusu ve kaldıklarında yaşadıkları duygusal sendromlar çok fazladır. Bu anlamda bir süreliğine kedilerinden bir süreliğine uzak kalmak zorunda kalan sahiplerinin kedileri emanet ettikleri yerlerde kedilerin en az kendi yuvalarında olduğu kadar rahat etmeleri yalnız kalmamaları sürekli ilgi görmeleri gerekir. Herhangi bir yere bırakılan kediler normal yaşantılarında alışık oldukları şeylerin dışında bırakıldıkları için büyük problem yaşarlar. Bu nedenle kedi pansiyonları hayat kurtarıcıdır. İyi bir kedi pansiyonunda birçok kedi aynı anda yer aldığı için kediniz yalnızlık çekmez. Kediler dar bir alanda sıkışıp kalmadıkları için evlerindeki rahatı fazlasıyla bulur. Beslenme alışkanlıkları en iyi şekilde karşılanır. İyi bir kedi pansiyonunda kedilerin dinleneceği yerler dahi tüm ayrıntıların düşünüldü ayrıntılar söz konusudur. Emanet ettiğiniz pansiyonda kediniz kendini tatilde hissederken kedi sahibi olarak sizde gönül rahatlığıyla ister tatilinizi yapar isterseniz işlerinizi halledebilirsiniz.

İyi Bir Kedi Pansiyonu Özellikleri

İyi bir kedi pansiyonunda hayvan sevgisi olan bu konuda deneyim ve eğitim almış kişiler yer alır. Pansiyonda hiçbir canlı kafes ve benzeri bir alanda kapalı tutulmaz. kedi pansiyonu içinde her yer kedilerin rahatlıkla dolaşabileceği alanlardan oluşur. Beslenmesi için kullanılan ürünler doğru seçilmiş besin değeri yüksek yiyeceklerdir. Her şey kediler için düşünülen alanda yatma, dinlenme alanları yer alır. Beslenme oyun oynama alanları ve saatleri çok iyi ayarlanmıştır. Kedilerin ister diğer kediler isterlerse kendi kendilerine zaman geçirebilecekleri oyun alanları olmalıdır. Tüm kullanılan ürünler ve eşyalar çok fazla kimyasal içermeyen özenle seçilmiş materyallerden oluşmalıdır. Bu şekilde hazırlanmış kedi pansiyonunda kediniz evinden daha fazla rahat eder ve sizin yokluğunuzu hissetmez.

Kedi Pansiyonu Nerede Var Fiyatları

Hemen hemen her şehirde birçok kedi pansiyonu yer alıyor. Bunların çoğu iyi seviyede hizmet veren kediler için ideal ve sağlıklı yerlerdir. Hangi şehirde olursanız olun internette kısa bir araştırma ile kediniz için evindeki kadar rahat edebileceği iyi bir pansiyon bulabilirsiniz. Bazı kedi pansiyonlarının sağladığı servis hizmeti de büyük bir avantaj sağlamakta. Fiyatları verilen hizmet ve yere göre değişen kedi pansiyonlarında kedinizin kalacağı süre fiyat konusunda büyük bir belirleyicidir. Kedinizde kısa sürelik bir ayrılma söz konusu ise onun için en doğu tercih kesinlikle bulunduğunuz yere en yakın kapsamlı bir kedi pansiyonu olacaktır. Bu sayede siz de kediniz de bu ayrılıktan etkilenmemiş olursunuz.

 

Bu yazı 351 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu