köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Pekinez İstanbul

Paylaş
 

Köpek eğitimi ile ilgili bilgi almadan önce, eğitim alacak köpeğin cinsi ve karakter özellikleri ile ilgili tüm bilgileri edinmek gerekir. Pekinez ırkındaki köpekler, süs köpekleri içinde yer alan çok sevimli bir türdür. Sevimli görüntüleri ve de ufak oluşları sebebi ile, bayanlar tarafından daha çok tercih edilen bir türdür. Pekinez ırkı köpeklerin yavrularını sahiplenirken; safkan bir ırk olmalarına, özellikle dikkat edilmesi gerekir. Pekinez ırkı köpekler; hastalık açısından son derece hassas bir yapıya sahip olduklarından dolayı, genetik hastalıklarını çok iyi bilmek gerekir. Eğitim alırken de, genetik rahatsızlıklarının önceden bilinmesi ve de dikkat edilmesi gerekir. İlk başta; anne ya da babasındaki rahatsızlıklar hakkında, gerekli olan tüm bilgilerin bilinmesi şarttır. Pekinez yavrusu sahiplenirken, annesinin sütünden erken ayrıldığı ya da ayrılmadığı mutlaka öğrenilmesi gereken bir husustur. Ayrıca; sahiplenilen yavrunun iç ve de dış parazit ilaçlarını aldığını veya almadığını bilmek, sahibinin yararına olur. İstanbul’da yaşayan Pekinez cinsi köpek sahipleri; Köpek Eğitimi Pekinez İstanbul olarak bir araştırma yaptığında da, eğitim veren yerler hakkında genel bilgiler alma fırsatına erişirler.

Pekinez Köpek Irkında Karakterin Eğitime Etkisi

Pekinez ırkı köpeklerin karakter yapılarından kaynaklı olarak, tuvalet eğitimleri çok uğraş ister. Sabırlı davranmak gerekir, aksi halde eğitim başarısız olur. Pekinez ırkına karşı sert ya da şiddetli tavırlar sergilemek, aşırı derecede ürkütücü bir sonuç doğurur. Dolayısı ile bu ırk ürktüğü takdirde, tuvalet eğitimini düzgün bir şekilde alamaz. Bu ırktaki köpekler; istenilen yere tuvaletini yaptığı zaman, ödüllendirilmesi gerekir. Ödüllendirilen köpeklerin, tuvalet eğitiminde daha başarılı olması kaçınılmazdır. Bu cinsin son derece cesur olduğunu bilmek gerekir. Kendini tehlikeye atmaktan hiç çekinmez. Sahibine karşı son derece sevgi dolu olan bu köpekler, yabancılara karşı ise çok mesafeli yaklaşımlar sergilerler. Pekinez ırkı, çok inatçıdır ve dediklerinin hemen yapılması için de, son derece sabırsız bir tutum içerisine girer. Bazen, yemek yemeyi ısrarla reddetmeye yönelik inatçı bir tavır içerisine girerler. Karınları çok doyduğu zaman, kolaylıkla şişmanlarlar. Bu cinsin, şişmanlamaya karşı istidadı vardır. Pekinez ırkı; karakter yapısından dolayı, eğitim açısından son derece zorlayıcı bir tavır içerisinde bulunur.

Pekinez Köpekleri Irkının Özellikleri

Pekinez, çok tüylü olan bir ırktır. Tüy bakımlarına; diğer ırklara oranla, daha fazla özen göstermek gerekir. Orta derecede, tüy dökme eğilimleri bulunur. Pekinez cinsi köpek besleyenlerin, tüylerini kestirmek sağlık açısından faydalıdır. Tüylerini kestirmek; hem evin temizliği, hem de bireylerin sağlığı açısından gereklidir. Bu cinsin eğitimi konusunda, belli aralıklarla uzmanlara başvurmak gereklidir. İstanbul’da bu cinsle ilgili, eğitim veren uzmanlar mevcuttur. Bu konunun iyi araştırılması, sahibine rahatlık ve kolaylık sağlar. Aralıklarla yapılan eğitimler, köpek içinde faydalı bir durumdur. Pekinez ırkının eğitiminde belirli bir program ve sistem halinde ilerlemek ve hatta köpeğe ihtiyacı olan hassasiyeti ve ciddiyeti göstermek çok önemlidir. Pekinezler, çok fazla şiddet ya da baskı görmekten hoşlanmazlar. Ayrıca, çok fazla yumuşak bir tutum içerisinde olmak da, doğru bir eğitim anlayışı değildir. Bunun derecesini, tam olarak ayarlamak gerekir. Eğitim merkezlerinde; Pekinez cinsi köpeklerin, diğer ırklardan farklı oldukları çok iyi bilinir ve bu doğrultuda bir yetiştirilme programı organize edilir. Özellikle; bu cinslerin kendi cinsine daha üstün bir şekilde yetiştirilmesi adına, planlı bir program içerisinde eğitim görmesi gerekir. İnatçılık yönü dikkate alındığında; sakin bir Pekinez yetiştirmek epey zor bir durum olarak görülse de, doğru tavır içerisinde bulunmak büyük bir avantaj sağlar.

 

 

 

Bu yazı 360 kere okundu.
Etiketler:
Pekinez
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu