köpek eğitimi

Üsküdar Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpek eğitimi ile köpekler sahiplerinin eğitimi arasında önemli bir ilişki vardır. Her şeyden önce köpek sahiplerinin eğitimi önemlidir. Köpeklerini nasıl eğiteceğini bilmeyen kimseler köpek eğitimi konusunda yetersiz olacağından dolayı öncelikle köpek eğitiminin nasıl olması gerektiğinden köpek sahiplerinin bilgi sahibi olması gerekir. Köpek sahiplerinin köpeklerine doğru eğitimi verebilmesi için öncelikle doğru köpek eğitiminin nasıl olması gerektiği konusunda bilgilendirilmesi gerekir. Köpek eğitimi genel olarak köpek eğitim merkezlerinde yapılmaktadır. Köpek eğitim merkezleri seçilirken yasal olarak hizmet veren ve temizliğe özen gösteren alanların tercih edilmesi önemlidir.

Üsküdar köpek eğitimi diğer köpek eğitim merkezleri ile kıyaslandığında farkını ortaya koyabilen bir kurumdur. Köpek eğitimi alanında hijyen kurallarında dikkat eden merkezlerin tercih edilmesi önemlidir. Köpek eğitimi alacak olan köpeklerin de sağlık kontrollerinin yapılarak merkeze alınması gerekir. Bu konuda gerekli titizliği gösteren Üsküdar köpek eğitim merkezi köpekleri eğitime almadan önce sağlık taramasından geçirmektedir. Sağlık tarama sonuçları olumlu olan köpekler merkeze alınarak eğitilmeye başlanır. Eğer köpekler eğitim merkezlerinin barınma alanlarında kalacak ise bu durumda köpeklerin ırkına ve yaşına uygun olarak yerleştirmeler yapılır. Köpeklerin kaldığı barınaklar haftalık dezenfekte işlemlerinden geçer. Bunun yanı sıra köpeklerin nasıl beslendiği sahiplerinden öğrenilerek köpeklerin beslenme düzenine uygun olarak beslenmeler gerçekleştirilir. Köpek eğitiminde bakıcıların ilgisi de önemlidir. Köpekleri günlük olarak dışarı çıkaran ve çeşitli oyunlar oynatan bakıcıların merkezlerde çalışması önemlidir. Aynı zamanda bu bakıcıların köpeklere tuvalet eğitimi vermesi de önemlidir. Köpek eğitim merkezinde çalışan eğitimcilerin de uzmanlığını tamamlamış olması önemlidir.

Köpek Eğitimcisi Nasıl Olmalıdır?

Köpeklerin eğitim almasında önemli görevlerden birini köpek eğiticileri üstlenir. Köpek eğitiminin de köpek eğiticilerin gerekli belgeleri almış olması gerekiyor. Bunun yanı sıra eğitimciler köpekler ile iyi anlaşabilmeli ve köpek türlerine uygun olarak eğitim verebilmelidir. Köpekleri eğiten kişilerin aynı zamanda köpek eğitimi konusunda geliştirilen yenilikleri de yakından takip etmesi gerekir. Köpek eğitim merkezlerinde uygulanan eğitim türü de önemlidir. Bu nedenle sahipleri tarafından eğitimcilere emanet edilen köpeklerin bu eğitim merkezlerinde huzurlu ve güven içerisinde olması önemlidir. Köpek eğitim merkezlerinde çalışan eğitimcilerin aynı zamanda köpek sahipleri ile de sürekli iletişim içerisinde olması gerekir.

Köpek sahipleri eğitimcilerden gerekli desteği alarak köpeklerin ilerideki eğitimleri nasıl tamamlayacağını da bilmelidir. Köpekleri ile yakından ilgilenen köpek sahipleri zaman zaman köpeklerini eğitimdeyken ziyaret ederek çalışmaları yakından takip etmelidir. Köpek eğitiminde önemli olan köpek sahipleri ve eğitimcilerin ortak davranış sergilemelidir. Böylece köpekler almış olduğu eğitimleri uzun yıllar boyunca uygulayabilecektir. Köpekler için verilen eğitimler genel komutlardan oluştuğu gibi aynı zamanda özel eğitimlerden de oluşur. Fakat her köpek özel eğitimleri alamadığından dolayı öncelikle köpeklere temel komutların öğretilmesi gerekir.

Temel Eğitim Komutları Nedir?

Köpek eğitiminde temel komutlar gel, dur, otur ve kalk gibi komutlardan oluşur. Bu komutlar köpeklerin hangi davranışı yapması ya da yapmaması gerektiği le ilgilidir. Köpekler çoğu zaman sahiplerinin dışında davranış sergileyebiliyor. Bu da zaman zaman istenmeyen sorunların doğmasına ve köpek sahiplerinin zor durumda kalmasına neden oluyor.

Bu nedenle köpeğiniz istemediğiniz bir davranışta bulunduğunda onu durdurabilmek ve sakinleştirmek için temel komutları bilmesi gerekir. Temel komutlar köpekler ile köpek sahipleri arasında ilişkilerin çok daha iyi gelişmesini sağlar. Köpekler sahiplerini dinlediklerinde çok daha mutlu olurlar. Bu nedenle sahiplerini seven köpekler eğitimlere çok daha kolay cevap verecektir. Köpek sahipleri köpeklerin bu komutları sevmesi için onları ödüllendirmesi gerekir. Köpekler istenilen davranışı yaptığında onları ödüllendirmek davranışın pekişmesini sağlar.

Bu yazı 301 kere okundu.
Etiketler:
Üsküdar Köpek
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu